Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaco512    1004

Tylko wszyscy muszą się składać na kilku cwaniaków, wrzucanie wszystkich do jednego worka jest bezsensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, RU68 napisał:

A ja popieram te podwyżki choć też tracę na podwyżkach ale rolnikom trzeba trochę otrzeźwienia część tak cwaniaczy że nie da się już normalnie porozmawiać -Jaśnie Panowie zeżarli wszystkie rozumy a to w połączeniu z nadmiarem gotówki jest niebezpieczne A tak trochę pokory się przyda szczególnie młodszym  bo jak skorzystają z młodego rolnika to nosami haczą o chmury nie wspominam o odpowiedzi  dzień dobry 

Ci co oddają dotacje a często gęsto jeszcze dopłacają w tym roku ich zaboli najbardziej  ropa nawozy drogie zboże też ale rekordowych zbiorów nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
50 minut temu, jacek1296 napisał:

Brawo!!!! Popieram w 100%. Prawda boli.

Jaka prawda . Nie brałem żadnych młodych rolników , ani żadnej mgr i się rozwijam jako tako , i jak już to powinni pozabierać wszystkie mgr i inne  programy, i jak ktoś chce sobie coś kupić to niech sobie na to zarobi , a nie że jedni nie mają nic , a drudzy się tylko ślizgają od dotacji do dotacji . A nie że nawozy żeby były drogie bo ktoś wziął młodego rolnika . Moim zdaniem nawozy i inne środki do produkcji czy maszyny niech będą tanie , a dotacje do likwidacji , i niech każdy ma tyle ile sobie odłoży.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, mysza103 napisał:

Moim zdaniem nawozy i inne środki do produkcji czy maszyny niech będą tanie , a dotacje do likwidacji , i niech każdy ma tyle ile sobie odłoży

Pobożne życzenia

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 minuty temu, witejus napisał:

Pobożne życzenia

W socjalizmie ani wiara ani wolny rynek nie istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Oczywiście że rolników nadmiar gotówki boli. W mojej okolicy jak zobaczyli że pszenica po 100zl jest to od razu za dzierżawę płacą po 3tys za 1ha. 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, mysza103 napisał:

Jaka prawda . Nie brałem żadnych młodych rolników , ani żadnej mgr i się rozwijam jako tako , i jak już to powinni pozabierać wszystkie mgr i inne  programy, i jak ktoś chce sobie coś kupić to niech sobie na to zarobi , a nie że jedni nie mają nic , a drudzy się tylko ślizgają od dotacji do dotacji . A nie że nawozy żeby były drogie bo ktoś wziął młodego rolnika . Moim zdaniem nawozy i inne środki do produkcji czy maszyny niech będą tanie , a dotacje do likwidacji , i niech każdy ma tyle ile sobie odłoży.

Popieram 👏

Też nie brałem nic i jakoś ciągne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Też nie brałem nic i jakoś ciągne

jakie wyznanie , tak publicznie 😲

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3884

Taka jest prawda że dla prawdziwych rolników była by na ręke likwidacja dopłat, oczywiście w całej UE.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Pomimo tego że  korzystałem z MR I PROW to jestem za tym,  żeby  wszystkie dopłaty, dofinansowania były skasowane .

Ale patrząc  realnie to jest to chyba niemożliwe... za dużo możnych  panów siedzi przy tym korycie i ciągnie kasę.  A i dzięki dopłatom itd mają Nas w garści  i rozkazują co mamy robić, co nam wolno , a czego nie.

Ziemia tez by wróciła do normalnych cen i prawdziwi rolnicy by ją kupowali i obrabiali, a nie tak jak teraz każdy kto ma ziemię nie sprzeda  , bo po co jak bierze 1000-1500 dzierżawy,  dopłaty,  za paliwo i jeszcze nawet suszone jak było.  Śmieją się tylko z tych którzy na tym ciężko pracują. 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tomhim1 napisał:

Oczywiście że rolników nadmiar gotówki boli. W mojej okolicy jak zobaczyli że pszenica po 100zl jest to od razu za dzierżawę płacą po 3tys za 1ha. 

Pogratulować entuzjazmu. Ze dwa lata skosi po 4 tony po 600 zł i będzie standardem stekanie " umorzyc mi kredyty, ja chciał tylko się rozwijać " i na wystawke dzieci przed domem z płaczem żeby serca kruszyć na zbiórkę bo banki piniendzy chcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
9 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Taka jest prawda że dla prawdziwych rolników była by na ręke likwidacja dopłat, oczywiście w całej UE.

 

3 minuty temu, Primula94 napisał:

Pomimo tego że  korzystałem z MR I PROW to jestem za tym,  żeby  wszystkie dopłaty, dofinansowania były skasowane .

za dobrze wam jest  .  pewnie jeszcze chcieli byście żęby w przemysle dalej było 1000 zł miesiecznie a przenica po 1 tys , to sobie na ukraine dla porównania możecie jechać na wycieczke jakie maszyny pracują w gospodarstwach tam do 100 ha na czarnoziemiach 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cały system dopłat wyrządza szkodę i dzieli ludzi. Ma być realna zapłata za towar i wszystko. Chcą eko i nieuzytkow? Bez dopłaty nikt części gruntów nie ruszy bo plon nie pokrywa kosztów. Doplaty do hektarów to zwykły socjal, a reszta programów to zwykłe dzielenie rolników miedzy sobą. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tak dopłaty to socjal , ale w unni  gdyby nie dopłaty to rolnictwo było by na wymarciu , porównanie np . do japoni gdzie sredni wiek rolnika to 65 lat ,  gdyby nie dopłaty i programy to samo było by już w polsce , a bedzie z lekkim opuznieniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
12 godzin temu, mysza103 napisał:

Jaka prawda . Nie brałem żadnych młodych rolników , ani żadnej mgr i się rozwijam jako tako , i jak już to powinni pozabierać wszystkie mgr i inne  programy, i jak ktoś chce sobie coś kupić to niech sobie na to zarobi , a nie że jedni nie mają nic , a drudzy się tylko ślizgają od dotacji do dotacji . A nie że nawozy żeby były drogie bo ktoś wziął młodego rolnika . Moim zdaniem nawozy i inne środki do produkcji czy maszyny niech będą tanie , a dotacje do likwidacji , i niech każdy ma tyle ile sobie odłoży.

A gdzie ja pisałem o mgr czy  "młodym rolniku"? Chodzi o rolników młodych wiekiem, a o program "młody rolnik". Młodzi, którym tatuś-obszarnik zapisał hektary i którzy nie mają w "swoim" gospodarstwie nic do gadania, bo wszystkie decyzje podejmuje stary. A oni najmądrzejsi ze wszystkich i plony oczywiście też u nich najlepsze.

Edytowano przez jacek1296
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I tak jest na wymarciu i zdycha coraz szybciej. Zatracony jest aspekt ekonomiczny miedzy rolnikiem, a jak wspomniałeś przemyslem czy ogólnie etatowcami. I się młodym nie dziwię że hodować żadnego zwierzaka im się nie chce i łazić przy tym 365 dni w roku, jak można dopłatę zgarnąć i 4ke lekko dorobić na miesiąc i pospać dłużej bo przecież weekend czy wyjechać bo urlop przecież. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Spać do południa można przecież codziennie,sam doświadczam takich akcji u młodych emerytów i pobieraczy socjalu. Tu wcale nie chodzi o hodowlę tylko o niezależność i działalność gospodarczą. Te elementy trzeba wyeliminować u ludzi w socjalizmie, żeby mieć pełną kontrolę nad ciemna masą...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
2 godziny temu, tomhim1 napisał:

Oczywiście że rolników nadmiar gotówki boli. W mojej okolicy jak zobaczyli że pszenica po 100zl jest to od razu za dzierżawę płacą po 3tys za 1ha. 

no i dobrze niech golą głupich. po pierwsze kogo byś nie zapytał to po 10t pszenicy i 4,5 rzepaku zbierają. a po drugie gdyby nie było komu dać tych 3 tyś to by nie była po tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Dnia 4.09.2021 o 20:07, thor1984 napisał:

@jarecki ale jakby nawet sprzedali i po 500 to wierzysz, że ten bochenek chleba by był tańszy? Wszyscy wykorzystują sytuację bo mają argumenty po swojej stronie. 

z cena mi pieczy wa jak i mięsa w sklepach jest od lat tak samo, zawsze gdy rolnikowi drożeje pszenica bądź żywiec to trąbią o podwyżkach cen chleba i mięsa a jak żywiec wieprzowy tanieje okresami na 3zł to nikt już cen nie obniża mięsa tak samo z pieczywem jak cena urośnie tak stoi do nastepnej fali podwyżek pszenicy i znów maja pretekst do podwyżek i tak w koło macieju...

Dnia 4.09.2021 o 20:10, jarecki napisał:

ale kilka lat temu był spadek cen chleba jak mąka staniała  , teraz to są koszty pracownika  wieksze i raczej na obniżki nie ma co liczyć  a i prąd , ale ceny sterowane na długą mete robią gorsza szkode niż pożytek.

nie pamietam spadku cen pieczywa, ile mam wiosen tak cały czas drożeje od 3zł jak dobrze pamietam

Dnia 4.09.2021 o 20:16, warchest napisał:

a kosztów pracownika w rolnictwie to sie widac nie liczy , a ludzi do pracy w rolnictwie nie ma tym sie powinni zająć , stawka godzinowa pracownika do góry co roku a rolnik jakby policzył swoje godziny pracy to nawet ukraincy za tyle niewiem czy by chcieli pracować 

to samo miałem pisać, teraz temat wertuję i czytam :) święte słowa

  • Like 2

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
8 godzin temu, tomhim1 napisał:

Oczywiście że rolników nadmiar gotówki boli. W mojej okolicy jak zobaczyli że pszenica po 100zl jest to od razu za dzierżawę płacą po 3tys za 1ha. 

Łoj niezrozumienie mojego  przekazu .Oby wszyscy mieli kasy jak siana Ale niech się  dalej zachowują jak ludzie przecież to można pogodzić ,nie musi być tak że jak nakupił sprzętu na dotacje to już staje się jaśnie Panem . Przecież ci którzy kiedyś pogadali przywitali się z daleka dźwigali rękę (jak jeździli c 330) dziś jeżdżą nowymi i nikogo nie widzą . Ja akurat brałem wszystko co było do wzięcia w czasach gdy dzisiejsi Jaśnie Panowie wchodzili na stojąco pod stół  ( SAPARD ,SPO, PROW  2000r do 2010r  )  ale mi nie odwaliło (tak uważam )  a gówniarze gołodupcy dostali młodego rolnika i stali się cwaniakami a jak sprzedają zboża po 1000 to im odwali do końca . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek98    46

Chciałem wchodzić w rsm, ale jak tu czytam ze cena równa się z granulą, to chyba szkoda zachodu. Może zima albo wiosna coś się zmieni z cenami 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3215

rsm dużo tańszy jest, mi po 1200brutto 28 mają dostarczyć.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszjat    11

Jak jest u was z cenami wapna kredowego? u mnie w okolicznym sklepie 45% CaO granulat- 400zł sypkie- 250zł bo nie wiem czy szukać taniej i dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj