Polecane posty

Dastan    620

U mnie na sporym składzie Saletra 1640 brutto...  nikt nie kupuje, ale ceny idą do góry, a zapas jeszcze z wiosny ma...

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
3 godziny temu, Ursus932 napisał:

Ciekawe czy Ci co będą kupować wiosną będą płakać czy śmiać się z tych co teraz kupili 🤔 mam nadzieję że to pierwsze 🙂

Żeś sie tak dopytywał czy mocznik na łaki siać , trzeba było jednak zatrzymać na przyszły sezon :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@jarecki no racja 😊 , teraz musiałem po 2100 dać , a i trawy narosło tylko że i tak zebrać nie mogę bo cały czas pada 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    840

Kto ma zarobić to zarobi czy teraz czy wiosną.. po co to się zastanawiać, jest jak jest i każdy orze jak może, ja kupiłem dzisiaj lokalnie rsm32 po 1380brutto.. cena kosmos, jest nagonka "że będzie drożej", ja myślę że ceny w najbliższym czasie jeszcze pójdą do góry bo ludzie będą trochę zboża teraz wywozić, zaliczki za miesiąc.. ale mysle że później takie azoty jak rsm czy saletra w najlepszym wypadku będą w przedziale 1300-1500brutto,  bo zboże raczej będzie w cenie 900-1000netto.. takie jest moje zdanie. Resztę azotu będę się martwił bliżej wiosny, ale przy takich cenach rsm i saletra to będzie reszta  granula..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ja mysle, że to już nawet nie ma znaczenia czy ludzie będę kupować czy nie drożeć będzie mimo to, przecież w ostatnim czasie praktycznie nikt z rolników sie nie zaopatrywał w saletrę, a drozała mimo to. Trzeba ograniczyc na ten rok zakup nawozów i tyle, nie ma co płakać, że się wydaje rekordowe sumy na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregoff    4

Na moim składzie paranoja.

 

Dzisiaj zamawialem cały skład Saletry (cena ponad 1650) i Canwilu (1500). W ciągu miesiąca ceny ponad 100 zł w góre. A straszą ze jeszcze do konca roku wywinduje po 300 zł na tonie netto... kto to kupi?

Polifoska 6 - 2200, Polifoska Krzem 2100

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    129

dziś dzwoniłem po kilku firmach zaopatrzenia to cena od 1400 do 1460 netto za saletrę amonową polską z transportem przy 24t. Lokalny skład 1500 brutto import ukraina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregoff    4
3 minuty temu, Bercik92 napisał:

Ja kupowałem teraz saletrę po 1390

Jaki rejon kraju? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
9 godzin temu, Ursus932 napisał:

To za moją niefortunną  wypowiedź przepraszam !!! Zwłaszcza @mysza103 i wszystkich co poczuli się urażeni 

A i nikomu nie życzę źle , no bez przesady 

Ale  za co  przepraszasz ?!   , Kupiłeś  nawóz  i  się  zastanawiasz  czy   nie  przepłaciłeś  czy  czasem  później  nie  będzie  taniej   , trochę  niefortunnie  ubrałeś  to  w słowa  i tym  co  będą  kupować  na  wiosnę  skoczyło  ciśnienie  -  no  ale  bez  przesady  , każdy  orze jak  może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
10 godzin temu, mysza103 napisał:

Widać że rozumem nie grzeszysz , skory masz nadzieję że ceny nawozów będą jeszcze wyższe . Ja na ten sezon mam rsm kupiony , NPK w okrojonych dawkach też , bo sieję same rośliny ozime i P,K  wiosną mi nie potrzebne , jednak musiałbym być ostatnim CEPEM żeby życzyć komuś innemu , czy mieć nadzieję na to , żeby inna osoba miała jak najdroższe nawozy . Takim ludziom co mają takie myślenie  , że ja mam żle ale niech drugi ma jeszcze gorzej , to dobrze się raczej życzyć nie powinno .

jaki nawóz dajesz pod ozime i w jakiej okrojonej dawce bo tez chyba cos troche musze rzucic PK pod oziminy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, gregoff napisał:

Na moim składzie paranoja.

 

Dzisiaj zamawialem cały skład Saletry (cena ponad 1650) i Canwilu (1500). W ciągu miesiąca ceny ponad 100 zł w góre. A straszą ze jeszcze do konca roku wywinduje po 300 zł na tonie netto... kto to kupi?

Polifoska 6 - 2200, Polifoska Krzem 2100

 

W jakim regionie te ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
53 minuty temu, warchest napisał:

jaki nawóz dajesz pod ozime i w jakiej okrojonej dawce bo tez chyba cos troche musze rzucic PK pod oziminy 

Obejrzyj sobie ten film 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

I pomyslec ze w maju byla saletra po 1200 brutto poli 6 1800 brutto sol potasowa 1400 brutto i gdy kupywalem  to ojciec sie kilka dni ze mna klucil ze przeplacam po co to za taka cene magazynowac i musi to staniec.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3915

No to teraz jutubery będą w szoku że taniej kupić slatre niż RSM a tak reklamowali w zamian za rabaty i darmowe zbiorniki. Oni poradzą tylko jelenie co na to poszli będą mieli puste baniaki.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie to teraz będzie tańsze ja zaraz doplaty będą wypłacać? Tam w tych zakładach chemicznych dobrze wiedzą że wszyscy boją się kolejnych podwyżek i poleca zaraz kupować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3951
3 godziny temu, Bugii napisał:

I pomyslec ze w maju byla saletra po 1200 brutto poli 6 1800 brutto sol potasowa 1400 brutto i gdy kupywalem  to ojciec sie kilka dni ze mna klucil ze przeplacam po co to za taka cene magazynowac i musi to staniec.... 

Będziesz miał dym jak w maju 2022 saletra będzie po 1000 poli 6 za 1600 a sól za 1300

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
10 godzin temu, gregoff napisał:

Jaki rejon kraju? 

podlaskie. sklep firmowy mlekpolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    129

krzychu od dwa miesiące o 3 miechy do przodu się walnołeś ,w maju to saletra jest już dawno w roślinie ,te ceny to musiały by być w lutym 2022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3915

Ja saltre kupowałem po 1350. Jakbym brał więcej to jeszcze taniej. Co za k..  złodzieje sprzedają po 1700?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj