yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
greg91    59

Jednym słowem ewidentnie wina zabiegu w qq i to przyczyniło się do tego stanu rzeczy w pszenicy podobną sytuację miałem u siebie w grochu tak wiało że zdaleka było widać jak cieczy znosi ale gość z traktora tego nie widział jadąc blisko miedzy zaciągnęło nawet do 10m miejscami , nie spaliło go ale zarombiscie przy hamowało ale plon już był sporo mniejszy i to samo jest tu na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

U mnie ewentualnie mogly być resztki po oprysku w qq. Mała ilość narobilaby strat ?

Aż takich ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 28.07.2021 o 22:48, masa24 napisał:

Wrzuć . Najgorzej ze to nie ja pryskalem , No ale cóż . Po ptakach 

 

IMG_20210729_210728.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

no to cos takiego jak u mnie.  tylko ze widzicie , u was poszedl oprysk pelna dawka. a u mnie albo byly jakies resztki albo beczka nie oplukana.  Macie doswiadczenia z uszkodzeniem roslin z powodu nie wyplukanej beczki np ?    ALe rosliny u mnie wygladały tak samo, dodatkowo mokra sloma po kombajnie z tego mimo ze wygladaja na zaschniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316

U mnie nic opryskiem nie spierdolone a plon niższy o 3 tony niz w latach poprzednich. Nakład standardowo na 8 a zebrane 5,7 z hektara z I klasy. Gęstość mizerna, prawie połowa ziarna w kłosie zasuszona. Od czerwca do teraz upały po 35 w cieniu i zero deszczu. Dopiero wczoraj zaczęło padać. 

Nie ma siły i mam nadzieję, że to dno jakie osiągnąłem i będzie tylko lepiej. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

A ja na plony nie narzekam u mnie 2 tony więcej jak w tamtym roku. Nie będę pisał dokładnych wartości bo wszystko na oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
35 minut temu, ravoj napisał:

U mnie nic opryskiem nie spierdolone a plon niższy o 3 tony niz w latach poprzednich. Nakład standardowo na 8 a zebrane 5,7 z hektara z I klasy. Gęstość mizerna, prawie połowa ziarna w kłosie zasuszona. Od czerwca do teraz upały po 35 w cieniu i zero deszczu. Dopiero wczoraj zaczęło padać. 

Nie ma siły i mam nadzieję, że to dno jakie osiągnąłem i będzie tylko lepiej. 

Na 1 klasie brak wody nie jest problemem, chyba że to oszukana 1 klasa ziemi 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    972

wk***iają mnie tacy sąsiedzi to powinno być karalne za świadome rozsiewanie chwastów a w tym przypadku ostów.

IMG_20210728_140129.jpg

IMG_20210727_135436.jpg

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
1 godzinę temu, ravoj napisał:

U mnie nic opryskiem nie spierdolone a plon niższy o 3 tony niz w latach poprzednich. Nakład standardowo na 8 a zebrane 5,7 z hektara z I klasy. Gęstość mizerna, prawie połowa ziarna w kłosie zasuszona. Od czerwca do teraz upały po 35 w cieniu i zero deszczu. Dopiero wczoraj zaczęło padać. 

Nie ma siły i mam nadzieję, że to dno jakie osiągnąłem i będzie tylko lepiej. 

To u mnie i jeszcze u tych co koszę , to do tych plonów co były w tamtym roku , to trzeba minimum 1 tonę/ha dodać , czy to jęczmień jary czy pszenica ozima .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316
45 minut temu, Mich9 napisał:

Na 1 klasie brak wody nie jest problemem, chyba że to oszukana 1 klasa ziemi 😉

Nie brak wody, lecz piekarnik od fazy mlecznej. 

Bo innego wytłumaczenia nie znajdę. Chorób i szkodników  nie było. Ostatni zabieg T2 zrobiony 4 maja i od tego czasu zero wjazdów. Obsada idealna, skrócona idealnie. 

Azot w trzech dawkach, podany przed deszczem. Dawki jakościowej nie dawałem bo już było sucho. 

Ziarno suche i zmarszczone jak po mikrofalówce więc co jak nie afrykański upał?  Dodam, że z zielonego łanu w żółty zmieniła się w 4 dni, to chyba coś za szybko moim zdaniem. 

Ale co ja tam wiem. 

  • Thanks 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Jak dałeś 3 dawki azotu a nie dawałeś jakościowej to ile dawek planowales? W jakiej fazie 3 dawka podana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Andpol napisał:

wk***iają mnie tacy sąsiedzi to powinno być karalne za świadome rozsiewanie chwastów a w tym przypadku ostów.

IMG_20210728_140129.jpg

IMG_20210727_135436.jpg

Też mam takich przez miedzę. Z jednej strony miotła z pszenica(nie odwrotnie), z drugiej rumian i owies głuchy w mieszance. Ten pierwszy bardzo skory do przesuwania miedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316

Do przesuwania w swoją stronę oczywiście. 

 

@masa24 

pierwsza 10 marzec - RSM -  80kg N i kizeryt na starcie, 

druga 22 kwietnia też  RSM - 70kg N 

trzecia w fazie strzelania w źdźbło 3O kwietnia - 50kgN 

Od jakiegoś czasu nie daję azotu na flagę bez pogorszenia parametrów. W tym roku kto u nas dał jeszcze bardziej zaszkodził. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2168
3 godziny temu, ravoj napisał:

Ostatni zabieg T2 zrobiony 4 maja

 

1 godzinę temu, ravoj napisał:

trzecia w fazie strzelania w źdźbło 3O kwietnia - 50kgN 

Coś szybko nastąpiły po sobie te fazy.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
2 godziny temu, red83 napisał:

Ten pierwszy bardzo skory do przesuwania miedzy.

Nie tylko u ciebie tacy chętni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Panowie jaka wilgotność pszenicy do silosu 120 ton? Narazie próby koszenia od 13.5 do 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glicer    25

wrrrrr,7 ton,kujawy,porażka,jak kolega pisał,żar  z nieba,dobrze ze mam swe lata,łatwiej to zaakceptować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3549

Cały 14 bał bym się zasypać ,chyba że za dwa miesiące wywieziesz ,zaraz będzie hejt że takie koszą ,ale ja wole spać spokojnie

Edytowano przez miwigos
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Jaki hejt ze jaki kosza ?? 13-14 wilgotności to zła wilgotność do koszenia i przechowywania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
11 godzin temu, ravoj napisał:

Do przesuwania w swoją stronę oczywiście. 

 

@masa24 

pierwsza 10 marzec - RSM -  80kg N i kizeryt na starcie, 

druga 22 kwietnia też  RSM - 70kg N 

trzecia w fazie strzelania w źdźbło 3O kwietnia - 50kgN 

Od jakiegoś czasu nie daję azotu na flagę bez pogorszenia parametrów. W tym roku kto u nas dał jeszcze bardziej zaszkodził. 

Nie wiem czy się znasz na fazach rozwojowych pszenicy ozimej , ale ta 3 dawka na pewno nie była w fazie strzelanie w żdżbło . Byłbym nawet skory się założyć że ta 2 dawka szła już dobrze po strzelaniu w żdżbło . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1316

Jestem ze wschodu, gdzie dwa tygodnie mamy w plecy do lubuskiego i  gwarantuje Ci, że była to faza strzelania w źdźbło. 

 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9281

@ravoj ma rację, u nas przesunięcie względem niektórych stron było w wegetacji ponad 2 tygodnie wiosna. Czytam na forum o 1 dawce azotu, a u nas śnieg schodzi z pola. W porównaniu z @yacenty to prawie 3 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    972

Pogoda jest można kosić tylko nie ma czym bo każdy swoje kosi wkurwiające to trochę to czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9028
7 godzin temu, ravoj napisał:

Jestem ze wschodu, gdzie dwa tygodnie mamy w plecy do lubuskiego i  gwarantuje Ci, że była to faza strzelania w źdźbło. 

 

Jeszcze jak sie opóźniony miałeś to tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj