yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

aezakmi666    21

Kostrzewa u mnie pięknie się kłosi aż na pole mi się nie chce patrzeć ale widzę w okolicy że u ludzi wyskakuje i u takich co sieją kwalifikatem. Może parę kępek ale z tego może być problem.. Niewiem jak to się potem po kombajnach rozsieje to mogą być niezłe jaja za rok . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

U nas tez w okolicy zaczyna sie robic z tym problem. U dosyc duzego gospodarza multum tego. Trafi sie taki rodzynek i narobi balaganu innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951

Niedaleko mnie są pola tak zanieczyszczone wyczyńcem że pszenicy prawie nie widać to powinno być karalne za takie hodowle chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Posiałem kwalifikat ostrogi z Top farms też jest stokłosa, tylko że bardzo mało. Co ciekawe inne pola czysto, tylko ta ostroga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

I się gówno nasieje. Widzę że problem będzie z tym a opryski w tym sezonie nieosiągalne. Znajomy mówił że dedykował randapem i później na ściernie poprawka i niby ma czysto w tym sezonie. Tym bardziej i po kombajnie

Edytowano przez aezakmi666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

10 dni temu robiłem t2 część pszenic w fazie kloszenia a część w pełnej fladze. 

Poszedł 0.9 priaxor a na części amistar pro pak w zalecanej dawce na 2.5ha

Te pierwsze już kwitną na dobre i pytanie kiedy jechać z tebu? A może w ogóle na nich odpuścić? 🤔 I dać tylko na te późniejsze t3? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
32 minuty temu, aezakmi666 napisał:

I się gówno nasieje. Widzę że problem będzie z tym a opryski w tym sezonie nieosiągalne. Znajomy mówił że dedykował randapem i później na ściernie poprawka i niby ma czysto w tym sezonie. Tym bardziej i po kombajnie

Zboże desykowac to już przegięcie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Ogólnie sporo tego w tym roku. Mam  100% areal posiany z centrali i właśnie trochę tego jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

posiany z centrali i właśnie trochę tego jest .

Centrala skąd bierze sieja ją tacy sami rolnicy jak każdy dla centrali coś oczyszczą ale nie do końca i tak się sprzedaje po drogiej cenie z centrali jako Kwalifikat  .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57
5 godzin temu, XTRO napisał:

W tamtym roku robiłem i byłem zadowolony. Mam gdzieś książkę z badaniami i tam było że tebu plus prochloraz albo tebu i metko mają najwyższą skuteczność na t3. W tamtym roku dawałem 0,7 prochlorazu w tym trochę dorzucam ale zabieg odkładam na jutro bo dzisiaj mocno wieje 

To w jakich dawkach dajesz tebukonazol z prochlorazem na t3? 

I nie dawales wcześniej ani prochlorazu ani tebu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

W sobotę poszło t3 250 tebukonazolu. Pszenica po grochu, to wystarczy.

Edytowano przez 90210grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
19 minut temu, Ksawery napisał:

To w jakich dawkach dajesz tebukonazol z prochlorazem na t3? 

I nie dawales wcześniej ani prochlorazu ani tebu? 

0,7-0,8 . nie dawałem wcześniej. Wcześniej był 2x min protiokonazol 

Edytowano przez XTRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
XTRO napisał:

19 minut temu, Ksawery napisał:

To w jakich dawkach dajesz tebukonazol z prochlorazem na t3? 

I nie dawales wcześniej ani prochlorazu ani tebu? 

0,7-0,8 . nie dawałem wcześniej. Wcześniej był 2x min protiokonazol 

a próbowałeś dodać jeszcze bromukonazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
4 godziny temu, grzesiu napisał:

Przypalisz. Wydaje się że jakoś szczególnie nie smaży bo jest wiatr ale moim zdaniem 16 to za wcześnie.  Po 19 bym jechał.  Jak masz zrobić zle to wcale tego nie rób.  Jakimi środkami chciałeś jechac?

Kier mieszać będę z aspik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Mogę już powiedzieć że puma w dawce 0.8 l/ha poradziła sobie z miotłą w pszenicy w fazie liścia flagowego. Będzie wiadomo na przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
1 godzinę temu, alfa napisał:

Kier mieszać będę z aspik 

A skąd taka mieszanka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
XTRO napisał:

I uważam że wyjdzie bardzo dobry zabieg na t3 Za 100 zl brutto razem z robakiem 

7 minut temu, melepeta napisał:

Sam tebukonazol na T3 ile zastosować g ?

Daj 1l jak solo 

250g tebu solo, mysialem ze wystarczy 125-150g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Jak solo to trochę mało. 250g to i tak tani zabieg ok. 50 zł/ha. Też taki mam plan na T3. Może jutro uda się opryskac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ja się zastanawiam czy nie zrobić mieszaniny tebukonazol, bromukonazol i metkonazol, bardzo mocne t3 by wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
1 godzinę temu, Raptus902 napisał:

Mogę już powiedzieć że puma w dawce 0.8 l/ha poradziła sobie z miotłą w pszenicy w fazie liścia flagowego. Będzie wiadomo na przyszłość.

A miotła w jakiej fazie, przed kłoszeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
1 godzinę temu, grzesiu napisał:

A skąd taka mieszanka ?

W zeszłym roku protio Tebu plus Kier zaje..... sobie poradziło także i w tym jadę tak samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
ZELKOW napisał:

Ja się zastanawiam czy nie zrobić mieszaniny tebukonazol, bromukonazol i metkonazol, bardzo mocne t3 by wyszło

Jaki koszt takiej mieszanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
12 minut temu, alfa napisał:

W zeszłym roku protio Tebu plus Kier zaje..... sobie poradziło także i w tym jadę tak samo 

Ile dawałeś gram protio i tebukonazolu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532
26 minut temu, alfa napisał:

W zeszłym roku protio Tebu plus Kier zaje..... sobie poradziło także i w tym jadę tak samo 

Za dużo kombinacji. Ja bym jechał solo Kier lub aspik i koniecznie strobiluryna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj