yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

fezoi    170

Rozsiewacz nie powinien rzucać od ścieżki do ścieżki (podwójne pokrycie) ? Jeśli tak , to nie dorzuca i efekt jak wyżej .

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

To nie można zmniejszyć szerokość o tą nakładkę? Żeby praktycznie było 21m a nie tylko teoretycznie? 

@fezoi zależy jaki rozsiewacz 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, galan99 napisał:

Wilgoci jest na 20 cm wiem bo kontroluję w malinie w truskawce i pozostałych uprawach .

Nawet głębiej gdzie ziemia nie ruszana z wiosny to i 50 cm .

To fajnie macie, u nas nie jest źle ale do żniw jeszcze deszczu trzeba a na najbliższy miesiąc same 30 bez opadu prognozują a pszenica nie zakończyła kłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
14 minut temu, yacenty napisał:

Kozak jesteś przez duże K. Kompletnie nie znasz rolnika, nie znasz warunków, ale zwyzywać musisz. Buta i pycha do sześcianu. Gdybyś jeszcze do mnie tak wystartował to bym zrozumiał, bo ze mną dyskutujesz na swoim poziomie. A tu? Tak pojechać o kimś, kogo kompletnie nie znasz? Brawo!

Pokazałeś żonie jaką poezje napisałeś? Więcej się spocisz jak to warte.. nie wchodząc z Tobą w dalsze potyczki, bo sensu większego to nie ma odpowiadam Ci, że to nie wina rozsiewacza, a złego ustawienia przez operatora skąd ta pewność zapytasz? Z tego iż pomagałem koledze w podobnym problemie tylko walił za rozsiewacz, a nie boki. ( polski strumyk ) i dało się ustawić

Edytowano przez Kubawww
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, galan99 napisał:

Wilgoci jest na 20 cm wiem bo kontroluję w malinie w truskawce i pozostałych uprawach .

Nawet głębiej gdzie ziemia nie ruszana z wiosny to i 50 cm .

To fajnie macie, u nas nie jest źle ale do żniw jeszcze deszczu trzeba a na najbliższy miesiąc same 30 bez opadu prognozują a pszenica nie zakończyła kłoszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
54 minuty temu, yacenty napisał:

Pszenica i kiepski rozsiewacz do nawozu

Photo_6554079_DJI_479_jpg_6286848_0_20216126540_photo_original_res.jpg

Jakim rozsiewaczem siane?

Kvernelandem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
49 minut temu, Kubawww napisał:

 

Nalewanie  ziarna to najważniejsze okres i nikt mi nie wmówi czego innego....

Skoro piszą że spadło po ok. 50 l deszczu wczoraj , to o przyzwoity plon mogą być spokojni . Na 2- 3 tygodnie wilgoć jakaś jest , a za 3 tygodnie ziarno już w dużym stopniu będzie nalane , a po drodze coś deszczu jeszcze pewnie spadnie . U mnie w tamtą sobotę spadło 20 l , a teraz 0,5 l , i rzeczywiście zaczyna się robić sucho . Lecz w najgorszej sytuacji są ci których deszcze omijają już od ok 3 tygodni i teraz jeszcze ,te zapowiadane upały. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
4 minuty temu, hardkor113 napisał:

Jakim rozsiewaczem siane?

Kvernelandem?

nie wiem, zdjęcie łapane z powietrza, pole kolegi

  • Haha 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190
Kubawww napisał:

14 minut temu, yacenty napisał:

Kozak jesteś przez duże K. Kompletnie nie znasz rolnika, nie znasz warunków, ale zwyzywać musisz. Buta i pycha do sześcianu. Gdybyś jeszcze do mnie tak wystartował to bym zrozumiał, bo ze mną dyskutujesz na swoim poziomie. A tu? Tak pojechać o kimś, kogo kompletnie nie znasz? Brawo!

Pokazałeś żonie jaką poezje napisałeś? Więcej się spocisz jak to warte.. nie wchodząc z Tobą w dalsze potyczki, bo sensu większego to nie ma odpowiadam Ci, że to nie wina rozsiewacza, a złego ustawienia przez operatora skąd ta pewność zapytasz? Z tego iż pomagałem koledze w podobnym problemie tylko walił za rozsiewacz, a nie boki. ( polski strumyk ) i dało się ustawić

No dobra już tam bez docinków, skoro siałem na 18m i było ok, zmieniłem tylko ustawienie łopatek pod 21m i takie cyrki się dzieja to jestem d*pa operator i w czym szukać przyczyny (rozsiewacz amazone za-m, stary) łopatki om 18-24m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, lolq1660 napisał:

No dobra już tam bez docinków, skoro siałem na 18m i było ok, zmieniłem tylko ustawienie łopatek pod 21m i takie cyrki się dzieja to jestem d*pa operator i w czym szukać przyczyny (rozsiewacz amazone za-m, stary) łopatki om 18-24m

Zły kat ustawienia łopatek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

dla każdego nawozy zmieniałeś ustawienie? Bo z tego co pamietam to w amazone om były tabele i łopatki się ustawiało względem każdego nawozu, inaczej dla polifosek inaczej dla saletry inaczej dla saletrosanu

i obie łopatki? (krótsza i dłuższa)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190
yacenty napisał:

dla każdego nawozy zmieniałeś ustawienie? Bo z tego co pamietam to w amazone om były tabele i łopatki się ustawiało względem każdego nawozu, inaczej dla polifosek inaczej dla saletry inaczej dla saletrosanu

i obie łopatki? (krótsza i dłuższa)

Oczywiście że, za każdą zmianą nawozu zmieniam obie łopatki według ustawień, obroty wałka 540-560obr może tu za dużo faktycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Może utrzymujesz za wysokie obroty silnika, skoro margines od 18-24, a chcesz 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
5 minut temu, lolq1660 napisał:

Oczywiście że, za każdą zmianą nawozu zmieniam obie łopatki według ustawień, obroty wałka 540-560obr może tu za dużo faktycznie

jakoś nie kojarze z tych tabelek obrotów wom, natomiast przy kvernelandzie każda szerokość to inne obroty wom, u mnie dla 21m powinno być 480 obrotów wom


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Za duże obroty wałka,zły kąt łopatek,za wysoko rozsiewacz .

Zrobić wszystko tak jak w tabeli i nie powinno być problemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

jak dla mnie to  ktos wyzej napisal ze brak podwojnego pokrycia .w bogballe tak musi byc

jakbysmy wiedzieli co to za rozsiewacz byloby latwiej zgadnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

Jest sens robić jutro t3 jak w środę będzie 3 tyg o od t2 ? Popadalo teraz jutro ma być temp w sam raz na zabiegi a później tydzień upały. 3/4 pszenic wyrzuciła pylniki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
U mnie argument dopiero klosy wyrzuca. jutro jadę z priaxorem
U mnie argument dopiero klosy wyrzuca. jutro jadę z priaxorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

A u mnie w Kvernelandzie do dyspozycji jest 6 trybów a  kombinacja dwóch z nich odpowiada za szerokość roboczą. Łopatki ustawia się inaczej do każdego nawozu. Natomiast prędkość wom jest stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532
22 minuty temu, hardkor113 napisał:

(rozsiewacz amazone za-m, stary

Według mnie obroty 540 musza być ,sieje takim na 24 m, zresztą chyba każdy rozsiewacz powinien mieć obroty 540, stary bąk też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj