yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

yacenty    3896

Taka pszenica: faza drugiego kolanka, albo prawie 2. Można jeszcze bezpiecznie dać tribenuron?

20210428_152130.jpg

20210424_112542.jpg

20210424_111600.jpg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1550

też  8 ha poprawiałem od chabra ale ja 19 się wstrzeliłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2292

A czym robiłeś, ja w tamtym roku nomadem przed przymrozkami i nic nie wzięło także teraz czekałem. 

3 minuty temu, yacenty napisał:

Taka pszenica: faza drugiego kolanka, albo prawie 2. Można jeszcze bezpiecznie dać tribenuron?

20210428_152130.jpg

20210424_112542.jpg

20210424_111600.jpg

Można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

ja mam do załatwienia tylko i aż oset. Na jednym polu, gdzie z reguły wyłazi ze go widać nad wykłoszoną pszenica. Teraz już widać ze jest to chce atatkowac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

dzis bylem na polu z myślą żeby zrobić t1 i r1 ale ku mojemu zdziwieniu najwiekszy pęd główny miał dopiero 7mm ale 90% pola max 2-3mm do tego liście fioletowe wiec po rozmowie z przedstawicielem basf odnośnie medaxu odpuściłem regulacje i zrobiłem tylko t1+ yara zboże a medax po weekendzie


swoją drogą mroz mocno przytrzymał zboże, jeszcze nigdy tak późno nie robiłem t1 a co dopiero regulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Z mojego doświadczenia mogę już powiedzieć, że zboża powinny być niższe niż przez ostatnia lata. Żniwa będą w tym samym czasie i roślinki nie nadrobią tej długości bo będą pędziły z fazami. A ze skracaniem to lepiej 2 dni później niż dzień za wcześnie, a jeszcze gdy się ma medax to luzik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

Zobacz na tą tabelkę - średnie temperatury miesięczne. Na mojej stacji obecny kwiecień jest ZIMNIEJSZY od przeciętnej z 6 lat o 3.5 stopnia. Takiej różnicy od średniej dawno nie było.
Wbrew pozorom u nas tylko kilka nocy było z lekkim minusikiem.

image.png

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230
Torus napisał:

Z mojego doświadczenia mogę już powiedzieć, że zboża powinny być niższe niż przez ostatnia lata. Żniwa będą w tym samym czasie i roślinki nie nadrobią tej długości bo będą pędziły z fazami. A ze skracaniem to lepiej 2 dni później niż dzień za wcześnie, a jeszcze gdy się ma medax to luzik 

z jednej strony masz racje ze zboza siedzą blisko ziemi mimo juz maja ale z drugiej strony rok temu w marcu i kwietniu wszystko schlo i też ludzie łącznie ze mną zrezygnowali ze skracania a potem jak dowaliło wody to pszenica placami leżała. Jesli w maju i czerwcu będzie ciepło i nie zabraknie wody to obstawiam ze zboże wybuja podobnie jak rok temu ale potwierdzę po zniwach czy mam rację hehe


@yacenty u mnie przez 4 dni było od -5 do -2 nawet trawa przed domem ma fioletowe listki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Torus    29

Jak byłem mały to dziadek mi coś takiego powiedział i jak obserwowałam, bo zostało mi to w pamięci to sprawdzało się. Zobaczy się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Co to za 2 liścienne i czym to poprawić? Jakie środki (mieszaniny) polecacie na ewentualną miotłę którą dodam do 2 liściennych do fazy 2 kolanka ?

IMG_20210429_194637.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    143
2 godziny temu, Torus napisał:

Z mojego doświadczenia mogę już powiedzieć, że zboża powinny być niższe niż przez ostatnia lata. Żniwa będą w tym samym czasie i roślinki nie nadrobią tej długości bo będą pędziły z fazami. A ze skracaniem to lepiej 2 dni później niż dzień za wcześnie, a jeszcze gdy się ma medax to luzik 

Z doświadczenia wiem, że pszenica rośnie dość długo tzn. (do końca czerwca?), więc jak będzie chciała urosnąć, to urośnie. Fakt, że w tym roku wszystko o tej porze jest niskie, co nie znaczy że takie będzie. W roku 2013, gdy śnieg leżał prawie do połowy kwietnia, rzepak rósł w rekordowo szybkim tempie. Może i w tym roku będzie podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

Chcieć to ona sobie może...
Pytanie, czy będzie mieć ku temu warunki


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479
2 godziny temu, miwigos napisał:

Ja bym powiedział odwrotnie

Ja też 

2 godziny temu, Torus napisał:

 A ze skracaniem to lepiej 2 dni później niż dzień za wcześnie, 

Kto ci takich głupot naopowiadał ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

dzisiaj po 18 zrobiłem na części pszenic T1 i regulacja. W dzień pokropywało a wieczorem się rozpogodziło. Jeszcze jutro może jakieś okno pogodowe wyskoczy aby w 2-3 godziny przed deszczem sie uporać. Zostało niecałe 2.5 ha do opryskania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2278

Dokładnie, wszyscy mówią o tym 1 cm, jest kolanko są warunki jedzie się reguluje, nie ma znaczenia czy jest ono 5mm nad węzłem czy 15mm idealnie nie będzie nie ma na to warunków i tyle, jednemu wieje za bardzo, drugiemu za zimno będzie czekał, niech czeka ale może go czerwiec zastać i nic nie opryska, co mają zrobić gospodarstwa które mają np po 100ha pszenicy? Czekac na idealne warunki? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    346

Właśnie dzisiaj sam sobie zadałem pytanie co gdyby było kilkadziesiąt hektarów do opryskania w taką pogodę :D Dzisiaj T1, R1 opryskane na raty, trochę przed południem, później przerwa przez wiatr, a wieczorem reszta opryskana. Poszło Delaro 1l/ha i Medax max 0,5kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj