yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

tommy66692    2279

Mniej więcej było o tym na każdej stronie po 5 razy wałkowane, myślę że trzy miesiące wystarczy 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207
7 minut temu, tommy66692 napisał:

Dokładnie, wszyscy mówią o tym 1 cm, jest kolanko są warunki jedzie się reguluje, nie ma znaczenia czy jest ono 5mm nad węzłem czy 15mm idealnie nie będzie nie ma na to warunków i tyle, jednemu wieje za bardzo, drugiemu za zimno będzie czekał, niech czeka ale może go czerwiec zastać i nic nie opryska, co mają zrobić gospodarstwa które mają np po 100ha pszenicy? Czekac na idealne warunki? 

U mnie dziś jechali 160 ha t1 i r1 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2279

Ok, jechali, znam rolników którzy mają około 100ha zboża, opryskiwacz 2500l i działki trochę mniejsze jak słomki i kule, myślisz że ile wieczorów zejdzie to opryszczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896

wczoraj od 13.30 do 19 zrobiłem 30ha i niestety blisko 1.5h stałem, bo mam 1 działkę przy ulach, a tam już dla świętego spokoju zaczynam opryski po 19:00. Wczoraj zacząłem 19:03


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865

Przy ładnych działkach więcej czasu zajmuje przygotowanie zupy niż oprysk.

No może przesadzam, ale przynajmniej mi trochę czasu to zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2279

No inaczej to wygląda jak kilka lokalizacji działki max 5ha ale sporo i 0,5ha a trafiają się i 0,3ha już wtedy tak kolorowo nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, tommy66692 napisał:

No inaczej to wygląda jak kilka lokalizacji działki max 5ha ale sporo i 0,5ha a trafiają się i 0,3ha już wtedy tak kolorowo nie jest

Znam takich co 80 ha biardzkim 600 l  lataja 🤦‍♀️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896
5 minut temu, Agrest napisał:

Przy ładnych działkach więcej czasu zajmuje przygotowanie zupy niż oprysk.

No może przesadzam, ale przynajmniej mi trochę czasu to zajmuje.

Jeszcze muszę poprawić kwestię tankowania wody i będzie lepiej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzisiaj skończyłem zabiegi T1 i R1 bo dopiero warunki na Lubelszczyźnie pozwoliły wjechać . Mam do załatwienia stoklose która bd zwalczał Nomadem w dawkach dzielonych po 120g , kiedy jak najszybciej mogę wjechać z pierwsza dawka po 7-10 dniach czy wcześniej się mogę wyrwać ? I jeszcze pytanie nomad nie zaszkodzi w innych fazach niż pierwszego kolanka zalecanego na etykiecie ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865

Najlepiej było by mieć beczki z już rozpuszczonym siarczanem i ewentualnie mocznikiem jeśli ktoś dodaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9029
3 minuty temu, tommy66692 napisał:

To oni na pewno czekają na idealne warunki i kolanko 1cm idealnie musi być 😁

To jakie tolerancje przyjąć możemy żeby nie było negatywnych skutków skracania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3896
1 minutę temu, Agrest napisał:

Najlepiej było by mieć beczki z już rozpuszczonym siarczanem i ewentualnie mocznikiem jeśli ktoś dodaje 

w obecnym opryskiwaczu nie mam problemu, na raz wchodzi worek 25kg siarczanu, wrzucam i ide odmierzać kolejne środki. Tylko jak ciągne wode z mausera i rozpuszczam siarczan to idzie zakleić układ. więc najpierw musze zaciągnąć z mausera 1000l, wtedy przełączyć opryskiwacz na zaciąg z beczki - wrzucić co trzeba i dociągnąć wody z mausera do 2000-2500l wody


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kubawww napisał:

Znam takich co 80 ha biardzkim 600 l  lataja 🤦‍♀️

Może śmieszne ale ja do 2014 roku krukowiakiem 1000l latałem na 160ha 😂 teraz 200 ha objechać hardim navigatorem 4000 to jest moment,  jak pomyśle o tym jak to wyglądało za czasów krukowiaka to mnie ciarki przechodzą ręcznie składana belka 15 metrów i zamykanie sekcji z zewnątrz ,  nie mam pojęcia jak byłem w stanie wszystko opryskać fakt ze wtedy siałem tylko rzepak i pszenice 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2352
28 minut temu, tommy66692 napisał:

Ok, jechali, znam rolników którzy mają około 100ha zboża, opryskiwacz 2500l i działki trochę mniejsze jak słomki i kule, myślisz że ile wieczorów zejdzie to opryszczyc?

2 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Co to za chwast na powyższych zdjęciach?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dziś zrobiłem T1 + nawóz dolistny w pszenicy po 2,5h zaczęło padać. Zabieg zadziała czy będzie trzeba poprawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian303    137
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Najlepiej było by mieć beczki z już rozpuszczonym siarczanem i ewentualnie mocznikiem jeśli ktoś dodaje 

Jest rozpuszczony siarczan w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207
8 godzin temu, tommy66692 napisał:

Ok, jechali, znam rolników którzy mają około 100ha zboża, opryskiwacz 2500l i działki trochę mniejsze jak słomki i kule, myślisz że ile wieczorów zejdzie to opryszczyc?

Myślę że może i wczoraj i dziś i koniec bo od rana dawali naz dwa 3000 litrów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1550
13 godzin temu, Tomek90 napisał:

A czym robiłeś, ja w tamtym roku nomadem przed przymrozkami i nic nie wzięło także teraz czekałem. 

Można. 

Fluroksypyrem. W tym roku w fazie 1 kolanka zrobiłem a dwa lata temu na flagę jak chaber był wyższy od pszenicy 

Co innego pryskac 30 ha w działkach 1-3 ha a co innego jak ma się działki po 8-20 ha. Mając działki 8-20 ha śmiało dziennie swoim opryskalbym ze 120-150 ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25865
7 godzin temu, Eryko napisał:

Dziś zrobiłem T1 + nawóz dolistny w pszenicy po 2,5h zaczęło padać. Zabieg zadziała czy będzie trzeba poprawiać?

Zadziała. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3701
damian303 napisał:

Jest rozpuszczony siarczan w sprzedaży.

owszem jest, ale najtaniej wychodzi krystaliczny, noo chyba że byś wziął 1000l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj