yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

suffeks    211

ja mieszałem axial i pixxaro nima problemu już 2 tyg minęły. taki mix na miotłe i bodziszek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2262
Dnia 10.04.2021 o 19:45, witek356 napisał:

Witam. Herbicyd Akapit. Co myślicie o nim na poprawkę w pszenicy. Dodam że niema on rejestracji w pszenicy. Gość mówi że to jest to samo co Mustang Forte

Nie wierzę w to co czytam, to jest środek na jednoliścienne w rzepaku, ziemniakach a gości ci go proponuje w pszenice? Niektórzy nie powinno sprzedawać środków 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do jakiej fazy można podać bezpiecznie miedź ?? Już ostro strzeliła w źdźbło i nie wiem czy już może za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Co to może być za chwast? Czy lancet sobie z tym poradzi?

IMAG0116.jpg


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
36 minut temu, Ursus932 napisał:

Do jakiej fazy można podać bezpiecznie miedź ?? Już ostro strzeliła w źdźbło i nie wiem czy już może za późno 

Ja normalnie dodałem miedź do T1 i regulacji, 150g / ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25758
52 minuty temu, Axd529 napisał:

Co to może być za chwast? Czy lancet sobie z tym poradzi?

IMAG0116.jpg

Wiosnówka pospolita.

Zaraz ci zakwitnie, a pszczoły bardzo ją oblatują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Wysokość pierwszego kolanka Euforia średnio 5mm, Kilimanjaro 6-7mm i Arkadia tyle samo. Jeszcze można na spokojnie poczekać z T1+R1, chociaż T1 by się przydało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Ja w ubiegłym roku n2 podzieliłem na dwie dawki i w tym robię to samo w sobotę poszło 170 kg saletry i końcem kwietnia dołożę 130.

Wcześniej 300 saletrosan 26

Bwm podlaskie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    228

Poszło 110kg N w postaci saletry razem 170. Myślicie że bylo by przegięciem jakbym w maju popruszył trochę mocznikiem i doszedł do ok. 200kg N. Oprócz jednej działki widzę potencjał na 8+ t/ha, do tego chemia z dość wysokiej półki. Jak podejść regulacjii? Mam w planach 1l ccc+ 0,3 moddus zamiennik. Chyba pasowało by też na flagę coś rzucić przy takim azocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
15 minut temu, kellyq napisał:

Poszło 110kg N w postaci saletry razem 170. Myślicie że bylo by przegięciem jakbym w maju popruszył trochę mocznikiem i doszedł do ok. 200kg N. Oprócz jednej działki widzę potencjał na 8+ t/ha, do tego chemia z dość wysokiej półki. Jak podejść regulacjii? Mam w planach 1l ccc+ 0,3 moddus zamiennik. Chyba pasowało by też na flagę coś rzucić przy takim azocie?

Na 180kg to ja już robie dwa dobre skracania, czy jest sens robić 200? To zależy od gleby, jaką masz i od wody jaka będzie w tym roku. Natomiast na N3 na pewno bym nie dawał mocznika, tylko jakiś szybki azot, żeby nie było ze w maju dasz mocznik i bedziesz tą pszenice kosił we wrześniu :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

@yacenty nie ma szans, jak dasz mocznik na N3 to pewnie zbierzesz koło 20 lipca przyczepke pośladu.  Poza tym istnieją jeszcze limity nawożenia N, które warto znac i przestrzegać, bo jak się trafi kontrola, może być kuku. Trzecia sprawa - nie ma to sensu ekonomicznego, te 20kg N powinno dać prawie tonę zwyżki plonu  - na jakiej klasie ziemi i przy jakim nawożeniu PK ??

W takie "sypanie" można się bawić na poważnie, biorąc 3x w roku próbki, znając zasobność gleby (pełną) i licząc na łut szczęścia z pogodą.  Ja staram się nie przekraczać 500kg saletry, czyli 170kg N w pszenicy, bo zazwyczaj czegoś brakuje , żeby osiągnąć efekt w postaci większego plonu.

170kgN plus azot w glebie to  nawożenie na 7-8t pszenicy, na IV klasie to już dobry wynik, zazwyczaj jest 6-7.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

nie zgodze sie, plany azotowe sa po to aby je robić i oczywiscie przestrzegac.

przy dobrej pogodzie spokojnie majowy azot jest inplus, przy suchej - oczywiscie inminus.

Sens ekonomiczny jest - ile kosztuje 30kg N? A plon znacznie moze podbić :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

Może, ale ryzyko dla mocznika na N3 jest zbyt duże. Jesli już, to saletra, bo nawet RSM jest bardzo ryzykowny w tym czasie.

Jeśli wiesz, co masz w glebie, dodatkowe 30kg N ma szansę podnieść plon, ale jak nie wiesz, to można sporo zaprzepaścić, i to jest ta różnica. Sam azot bez reszty składników może zredukować plon i pogorszyć jego jakość.

Tak jak w kartach - jak wiesz, co masz w ręku i na stole, można ryzykować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

ale przecież pisałem nie mocznik na n3 bo kosił będzie we wrześniu. kiedyś robiłem nawet 4. dziś robię 2 ale to wszystko przez pogodę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    228

Hmm to może z saletrą bym spróbował na jednym kawałku jak by była woda. A reszta się zobaczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
2 godziny temu, jahooo napisał:

.  Poza tym istnieją jeszcze limity nawożenia N, które warto znac i przestrzegać, bo jak się trafi kontrola, może być kuku. 

Jakim cudem kontrola wykryje ci ile zastosowałeś azotu ? Jak będziesz miał kontrolę np .czerwcu , to tam azotu zastosowanego w marcu już nie wykryją raczej . Chyba że sam powiesz .,, panie sypnąłem azotu 2 x tyle ile mogłem ,, bo innej opcji to raczej nie widzę . Chyba że o czymś nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kellyq napisał:

Hmm to może z saletrą bym spróbował na jednym kawałku jak by była woda. A reszta się zobaczy.

 

Na T3 Saletrę mam kupioną, ale nie wiem czy na części agri N+S nie spróbuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    50

witam czytam troche temat, inne artykuły i filmiki na yt ale nie mogę ogarnąć skracania zboża. Podpowie mi ktoś czy skracanie lepiej zrobić troszkę za późno czy troszkę za szybko ? chodzi o te kolanko 1cm na węzłem. widzę że inni już pryskają r1, jestem płz-zach wlkp ale u mnie nawet j.ozimy kolanko jest poniżej 1cm.  Wstawię może jutro zdj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

Żeby najbardziej skrócić , to lepiej zrobić troszkę za szybko niż za póżno . Jak się tylko kolanko oderwie to możesz robić , i oczywiście żeby temperatura była .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj