yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Ile gleba jest w stanie przerobić/przyjąć jeżeli chodzi o kompost np z gałęzi i liści o wyglądzie czarnej ziemi pod iglaki, borówki

Ten kompost który kupuje w zaleceniach ma 25t/ha. Pewnie chodzi o azot żeby nie przedobrzyć. Ale wszystkie źródła podają że kompostem nie można przenawozić że to samo dobro którego nigdy za wiele dla gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Kolega po 200t na ha flieglem rozrzuca. Chodzi mi o to żeby glebie i uprawą następczym nie zaszkodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Toś ty tego nalał na maksa dawki przekroczone kilkukrotnie ,lali szyberkiem  ? u ciebie , mi wozili kilka lat dużymi rozrzutnikami na talerzach ,kilka lat ale w ostatnim roku operator był nienajlepszy  i zrezygnowałem , do tego teraz by trzeba ująć w planie nawozowym, u mnie szło około 30 ton na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Panowie co zastosować na t1 w pszenicy Ozimej odmiana Arkadia. W tamtym roku był duet star i mirage lecz duet wycofali. Macie coś budżetowego co nie puści mnie z torbami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Witam, dlaczego pojawiają się takie pasy jesienią wapno polifoska 6 250kg/ha wiosną rsm28 230l/ha tydzień temu saletra 34 w dawce 200kg/ha w sobotę dolistne siarczan 10kg/ha+miedź 1l+mangan 1l cały pas jest ciemny a obok jasne i tak cała długość pola grzyba brak na tej działce. Na innych działkach też się pojawiają i nie tylko u mnie po mam wrażenie że zaczęło się to dziać po saletrze 

IMG_20210413_194215.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

  

11 minut temu, piotr19973 napisał:

Panowie co zastosować na t1 w pszenicy Ozimej odmiana Arkadia. W tamtym roku był duet star i mirage lecz duet wycofali. Macie coś budżetowego co nie puści mnie z torbami?

 

Odpowiednikiem będzie teraz mirage (0.8/0.9 ) + tebukonazol 200g ( 0.8l ) + fenpropidyna 300g (0.4l np tern)

Edytowano przez Maniek101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
47 minut temu, miwigos napisał:

Toś ty tego nalał na maksa dawki przekroczone kilkukrotnie ,lali szyberkiem  ? u ciebie , mi wozili kilka lat dużymi rozrzutnikami na talerzach ,kilka lat ale w ostatnim roku operator był nienajlepszy  i zrezygnowałem , do tego teraz by trzeba ująć w planie nawozowym, u mnie szło około 30 ton na hektar

Dawki były wyliczone po 201 ton dla kuku z przeznaczeniem na cele energetyczne . Ta dawka miała starczyć na 3 lata uprawy . A teraz z planem nawozowym  , to nie ma chyba sensu , bo piorin czy wioś by żyć nie dali . A w tedy to tydzień po aplikacji osadu przyjechali z WIOŚ , stwierdzili że zaorane i tyle .Dokumentację całą mieli , bo była zrobiona przez oczyszczalnie w 3 egzemplarzach , dla mnie , dla oczyszczalnie i właśnie dla wioś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
8 godzin temu, m3tysek napisał:

 

Witam, dlaczego pojawiają się takie pasy jesienią wapno polifoska 6 250kg/ha wiosną rsm28 230l/ha tydzień temu saletra 34 w dawce 200kg/ha w sobotę dolistne siarczan 10kg/ha+miedź 1l+mangan 1l cały pas jest ciemny a obok jasne i tak cała długość pola grzyba brak na tej działce. Na innych działkach też się pojawiają i nie tylko u mnie po mam wrażenie że zaczęło się to dziać po saletrze 

IMG_20210413_194215.jpg

Jaki masz rozsiewacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Na tym zdjęciu to cały łan jest nie równy. Wygląda na problemy z pH i magnezem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
tommy66692 napisał:

8 godzin temu, m3tysek napisał:

 

Witam, dlaczego pojawiają się takie pasy jesienią wapno polifoska 6 250kg/ha wiosną rsm28 230l/ha tydzień temu saletra 34 w dawce 200kg/ha w sobotę dolistne siarczan 10kg/ha+miedź 1l+mangan 1l cały pas jest ciemny a obok jasne i tak cała długość pola grzyba brak na tej działce. Na innych działkach też się pojawiają i nie tylko u mnie po mam wrażenie że zaczęło się to dziać po saletrze 

Jaki masz rozsiewacz?

amazone zaf 402 aż tak źle rozsiana saletra pasy cała długość pola ciemne a obok jasne nawet za ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur312    0
9 godzin temu, KroneMat napisał:

Witam,czy oprysk axial 50ec +fundamentum będzie dobry ? 

 

Ja w tym roku .będę robić  w pszenicy axial 1l i 25g fundamentum . A pszenzyta 0.7 axial i 20g fundamentum . Ładnie czyści axial miotle a fundamentum dwuliścienne

Edytowano przez Artur312

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, m3tysek napisał:

 

Witam, dlaczego pojawiają się takie pasy jesienią wapno polifoska 6 250kg/ha wiosną rsm28 230l/ha tydzień temu saletra 34 w dawce 200kg/ha w sobotę dolistne siarczan 10kg/ha+miedź 1l+mangan 1l cały pas jest ciemny a obok jasne i tak cała długość pola grzyba brak na tej działce. Na innych działkach też się pojawiają i nie tylko u mnie po mam wrażenie że zaczęło się to dziać po saletrze 

IMG_20210413_194215.jpg

Albo rok taki albo coś z glebą, mam tak samo na działce gdzie po rzepaku poszedł głębosz, widać pasy jaśniejsze i ciemniejsze. Znać normalnie każdego zęba. Może martwicę ruszyłem. Myślę że to przeminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
tommy66692 napisał:

To jednak coś z polem pH, zasobności

w tym roku pierwszy raz pole było uprawiane z wałem pakera jeżdżono dwa raz strasznie twardo zrobiło się na wiosnę, może to blokować składniki? nigdy nie było takiego problemu, wapnowanie dwa i rok temu magnezowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

a woda? czy na tym polu nie staneła woda? mam podobne artefakty w jęczmieniu, ale tam gdzie jeczmien słaby, przez 2 tygodnie po siewie stała woda. U nas w październiku spadło 70l deszczu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

aż tak mocno nie padało, może spróbować to prysnąć saletrą wapniowa, chyba że jest coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicek    11
11 godzin temu, m3tysek napisał:

 

Witam, dlaczego pojawiają się takie pasy jesienią wapno polifoska 6 250kg/ha wiosną rsm28 230l/ha tydzień temu saletra 34 w dawce 200kg/ha w sobotę dolistne siarczan 10kg/ha+miedź 1l+mangan 1l cały pas jest ciemny a obok jasne i tak cała długość pola grzyba brak na tej działce. Na innych działkach też się pojawiają i nie tylko u mnie po mam wrażenie że zaczęło się to dziać po saletrze 

IMG_20210413_194215.jpg

  wydaje mi się że  dołożyłeś  tyle tego w takim tempie że nie może tego przetrawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

Czy można zmieszać tribenuron modusa i fungicyd czy lepiej oddzielnie ? Ewentualnie jak odstęp czasowy bo muszę zrobić poprawkę w pszenicy bo pelno rzepaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oddzielnie, z modusem musisz jechać jak będzie faza i pogoda a tribe może poczekać kilka dni

Chyba że rzepak wielki a kolanka jeszcze nie ma to na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj