yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

jajonasz    1380

Jeden rok przestańcie stosować te wszystkie kristalony i inne doktory i uwierzcie, że się z nich wyleczycie na zawsze 

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
5 godzin temu, rolnikos25 napisał:

Jutro w dzień 15 stopni kolejne 3 dni po 7 w dzień i 2-3 w nocy. Czekać z axialem czy jednak da radę?

Ja w sobotę robiłem przy podobnych warunkach.

Wie ktoś ile wchłania się Axial?

Zostało mi do dokończenia trochę. Jutro temperatura ok,ale na wtorek na 5 rano zapowiadają deszcz. Jechać jutro resztę czy nie ma sensu przed deszczem?

Będzie to jakieś 10-14 godzin pomiędzy opryskiem a deszczem

 

 

Edytowano przez Papkin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 godzinę temu, marluk napisał:

 

Fungli mógł dać .

Ja w tym roku dałem już 400 kg saletry i pójdzie jeszcze 100 kg mocznika plus odżywka tyle że ja daję zawsze pomarańczowa jesień wiosna w tym roku dam tylko ok 6 kg w ubiegłym było sporo więcej a mniej azotu o ok 50 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
13 minut temu, Papkin napisał:

Ja w sobotę robiłem przy podobnych warunkach.

Wie ktoś ile wchłania się Axial?

Zostało mi do dokończenia trochę. Jutro temperatura ok,ale na wtorek na 5 rano zapowiadają deszcz. Jechać jutro resztę czy nie ma sensu przed deszczem?

Będzie to jakieś 10-14 godzin pomiędzy opryskiem a deszczem

 

 

Axial ma na etykiecie napisane że godzina wystarczy od aplikacji i później deszcz nie wpływa niekorzystnie a chwasty są wyniszczane zależnie od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
9 minut temu, Papkin napisał:

Ja w sobotę robiłem przy podobnych warunkach.

Wie ktoś ile wchłania się Axial?

Zostało mi do dokończenia trochę. Jutro temperatura ok,ale na wtorek na 5 rano zapowiadają deszcz. Jechać jutro resztę czy nie ma sensu przed deszczem?

Będzie to jakieś 10-14 godzin pomiędzy opryskiem a deszczem

 

 

Na etykiecie nie ma ile przed deszczem nie stosować?

2 godziny jak nie pada to już raczej spokojna głowa.

Kiedyś tu czytałem że spokojny deszcz 20 minut po opryskaniu Lancetem nie spowodował zmycia i była pełna skuteczność. Nie wiem jak Lancet ale chwastox też działał jak pół godziny nie padało.

W sobotę zjechałem z ostatniego pola na 40 minut przed mrzawką to się jednak obawiam o skuteczność było dane fundamentum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
1 godzinę temu, jajonasz napisał:

Jeden rok przestańcie stosować te wszystkie kristalony i inne doktory i uwierzcie, że się z nich wyleczycie na zawsze 

Racja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51

Lepiej syp. Ja u siebie na siłę czekałem żeby najpierw herbicyd poszedł. W sobotę się udało teraz druga dawka azotu we wtorek  planuję bo jutro deszcz i silny wiatr.

U mnie już 2 kolanko się odrywa od pierwszego zanim saletra zadziała też czas minie a już roślinki na głodzie. Nie spieszyłem się z N2 bo gęsto ale widzę że w kolano strzał raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Jutro ma być jakiś deszcz/śnieg po południu to z rana leci N2 250kg saletry. Regulacja i T1 zrobione w sobotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4
1 godzinę temu, jajonasz napisał:

Jeden rok przestańcie stosować te wszystkie kristalony i inne doktory i uwierzcie, że się z nich wyleczycie na zawsze 

Ja kristalon oststnio stosowałem jak miałem ponad hektar ogórków. Efekty były super, ale leciałem co tydzień z opryskiem. 

1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Fungli mógł dać .

Ja w tym roku dałem już 400 kg saletry i pójdzie jeszcze 100 kg mocznika plus odżywka tyle że ja daję zawsze pomarańczowa jesień wiosna w tym roku dam tylko ok 6 kg w ubiegłym było sporo więcej a mniej azotu o ok 50 kg .

Ładnie gonisz. U mnie na wiosnę łącznie 400kg saletry i 100kg saletrosanu. 


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

A na wschodzie kiedy myślicie atakować z saletrą? Z mocznikiem to bym się nie zastanawiał ale z saletrą nie będzie za szybko? Na kłos chyba nie będę nic sypał bo i tak idzie na paszówkę.

 

Poszło już 60kgN planuje 180 

Edytowano przez kellyq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26
4 godziny temu, m3tysek napisał:

Witam, byłem dzisiaj zobaczyć jak wyglądają zboża po drugiej dawce azotu, ciągle zimno i wieje niby coś tam rośnie, ale na jednej działce pojawia się grzyb czy to DTR? Na rdzę trochę za zimno ogólnie zimno na grzyba działka od 3b do 5, wczoraj 4kg kristalon zielony  + 10kg siarczan magnezu + 1l manganu+ miedźi 1l teraz znowu ma być zimno

IMG_20210411_153011.jpg

Ktoś podpowie czy to grzyb, jeśli tak to co konkretnie? Mam podobne u siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Podałem tydzień temu już saletrę, dopiero teraz pewnie zaczyna działać więc idealnie 

Śmieszy mnie przekonanie że jak dzisiaj posypie saletrę to jutro już będzie działać jak będą warunki a jak nie to nóg dostanie i ucieknie w las, wody mamy pod dostatkiem więc nic nie ucieklo a glina zimna to i przemiany wolniej zachodzą na

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
8 minut temu, kellyq napisał:

A na wschodzie kiedy myślicie atakować z saletrą? Z mocznikiem to bym się nie zastanawiał ale z saletrą nie będzie za szybko? Na kłos chyba nie będę nic sypał bo i tak idzie na paszówkę.

 

Poszło już 60kgN planuje 180 

Ja jutro n2 jadę 300 kg saletrzku. Nie ma na co czekać za tydzień jak się zrobi ciepło pewnie pokaże się kolanko a z deszczem dalej nie wiadomo. Środa ma padać to trzeba siać pod deszcz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

U mnie ludzie dali już n2 jednostki zostały co nawet n1 nie dały ale to na palcach policzyć. Nie ma na co czekać trzeba ją gonić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
23 minuty temu, kellyq napisał:

A na wschodzie kiedy myślicie atakować z saletrą? Z mocznikiem to bym się nie zastanawiał ale z saletrą nie będzie za szybko? Na kłos chyba nie będę nic sypał bo i tak idzie na paszówkę.

 

Poszło już 60kgN planuje 180 

mam podobny dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

W sumie to może by i rozsiał, deszcz jakiś nadają, tylko mnie martwi czy potem papu nie zabraknie bo to w końcu saletra, działa super ale krótko. Z drugiej strony zaraz maj będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Śnieg ma padać bardziej jak deszcz bo w dzień + 5 a w nocy do +1 do - 1 .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Na pszenice która już prostuje liście w górę czyli strzela w źdźbło jutro daje saletrę ale mam działkę pod lasem gdzie pszenica jeszcze się płozy po ziemi i wczoraj miala fioletowe liście, zapowiadają ochlodzenie a nawet snieg i zastanawiam się czy na tą drugą działkę tez sypac saletrę 250kg czy wstrzymać się tydzień aż zrobi się ciepło i liście skierują się ku górze bo boję się żeby taka dawka saletry nie podziałała jeszcze dokrzewiajaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

Chyba złotego środka nie ma kiedy.

Albo podzielić albo dołożyć bo dając teraz zabraknie jej raczej do czerwca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Tylko znowu żeby potem suszy nie było bo kupa będzie przy dzieleniu dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

U mnie ostroga trochę ruszyła ale miejscami końcówki fioletowe. U nas ma niby trochę śniegu być i chyba się wstrzymam z drugą dawka. Do tej pory dostała 150 elplon sprint początek marca i 18 marca 250saletry pulan. Na drugą dawkę saletra 200kg Lbi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj