yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Rzepakowiec    25

My właśnie w przyszły weekend startujemy z azotem. Będzie przymrozek fajnie się będzie siało, a poza tym myślę że jest to już czas na zasilenie ozimin azotem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Ja ruszam z saletrosanem jutro i we wtorek na pola najsuchsze. Na weekend zapowiadają mrozy -5 / -6 to wtedy pojadę na te pola mokre co po prostu teraz nie dałbym rady wjechać. A dookoła mnie wszyscy już rozsiali, zostałem tylko ja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
dzikiWschód napisał:

Tak szybko druga dawka, obawiasz się suszy?

z pierwsza dawka wjade moze kolo 15 marca jak snieg zginie i beda w nocy przymrozki i 2 tygodnie pozniej akurat poczatek kwietnia druga dawka. Saletre bym opoznil ale z racji ze w rsmie jest mocznik to przyspiesze troche. Nawet tak zalecał mi przedstawiciel grup azoty ze z rsmem można przyśpieszyć drugą dawke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23

W jakiej dawce zaprawiacie pszenice jarą systivą? Dla pszenicy ozimej zalecają 150ml natomiast dla jęczmienia jarego już od 75ml. 100ml na 100kg ziarna będzie ok? Dodam że jest to kwalifikat zaprawiony kinto plus, chcę na próbę doprawić systivą, sprawdzić czy rzeczywiście tak fajnie działa i obejdzie się bez T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Mogę wysiać saletrę i kizeryt z solą potasową jednego dnia czy byłby wskazany odstęp?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2473

Jak tylko dasz radę się wyrobić to  możesz siać nawet bezpośrednio po sobie , nie musi być odstępu czasowego .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Panowie to jest stan z 6 Lutego, obsada nie wygląda jakoś perfekcyjne, jeszcze będę ją liczył. Siew w lekko opóźnionym terminie zakładał jakieś 320 sztuk, aktualnie ma po 2-3 rozkrzewiania. 200 kg saletry będą odpowiednie żeby rozkrzewienia załatały te braki?

Snapchat-1293916925.jpg

Edytowano przez Audi213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Miał ktoś może taką sytuację że w pszenicy korzeń wygląda wzorowo a liście są takie jasno zielono-żółte ? Niedobór magnezu ? Zdjęcia niestety teraz nie mogę zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893
2 godziny temu, Audi213 napisał:

Panowie to jest stan z 6 Lutego, obsada nie wygląda jakoś perfekcyjne, jeszcze będę ją liczył. Siew w lekko opóźnionym terminie zakładał jakieś 320 sztuk, aktualnie ma po 2-3 rozkrzewiania. 200 kg saletry będą odpowiednie żeby rozkrzewienia załatały te braki?

Snapchat-1293916925.jpg

 

Zobacz przed samym wyjazdem w pole, u mnie w ciągu tygodnia przepaść jeśli chodzi o ilość rozkrzewień czy to w pszenicy, czy w jęczmieniu.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Zaraz po tym zdjęciu spadł śnieg i utrzymuje się do teraz więc jak będę wyjeżdżał będę liczył obsadę i rozkrzewiania na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

wiem ze inny klimat, ale u nas pszenica rosła pod śniegiem. Idąc pod śnieg miała 2 rozkrzewienia, zniknał snieg było trzy, a po tygodniu ostrego słońca ma 4 :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Papkin napisał:

Mogę wysiać saletrę i kizeryt z solą potasową jednego dnia czy byłby wskazany odstęp?

 

trzy wjazdy planujesz na jedno pole??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikos25    14

Unix 75 WG+ Tern 750 EC  W jakich dawkach na pszenice, pszenżyto? Nadaje się w monokulturze? przewidywany plon 6t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
2 godziny temu, andrzej1988 napisał:

trzy wjazdy planujesz na jedno pole??

Dwa, sól będzie mieszana z kizerytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

unix 0,6 tern 0,3 i jakiś triazol na septoriozę by się przydał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27

Pany, jaką doradzacie strategię nawożenie w sytuacji opóźnionego siewy ( koniec października - miesiąc po optymalnym terminie) ale przy gęstym siewie około 450 roślin/m2. O obsadę się nie boje ( nawet za bardzo nie  chciałbym ją rozkrzewić) ale rośliny niezbyt wyrośnięte i nie mają takiej " masy" jak siane w terminie. Walić z 200 saletry ale pewnie zabardzo mi się rozkrzewi, czy dać ze 150 saletry ale pewnie nie będzie goniła w górę i nie nabierze masy tak jak te siane w terminie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
5 godzin temu, yacenty napisał:

 

 

Edytowano przez Damianek20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

1. nie sr** żarem

2. Policzyć sobie obsadę po zimie - albo dokrzewiać 250kg saletry, albo nie, i dać mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042
7 godzin temu, Audi213 napisał:

Panowie to jest stan z 6 Lutego, obsada nie wygląda jakoś perfekcyjne, jeszcze będę ją liczył. Siew w lekko opóźnionym terminie zakładał jakieś 320 sztuk, aktualnie ma po 2-3 rozkrzewiania. 200 kg saletry będą odpowiednie żeby rozkrzewienia załatały te braki?

Snapchat-1293916925.jpg

250 kg możesz dać spokojnie, jak boisz się o zbyt duże straty to zawsze możesz to rozdzielić w odstępie kilku dni. Ja po burakach jak mam opóźniony siew daje 250 i dolistnie. Zobaczymy jeszcze co marcowy wiatr pokaże .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejBk    4

ja w tym roku rozplanowałem ochronę w taki sposób:

Pszenica bez monokultury po rzepaku i buraku cukrowym

ceny z 26 lutego zamówione z Agrosimex i Sklep Farmera, teraz jak patrzę to niektóre środki odrobine tańsze, ale wydaje mi się ze tendencja będzie wzrostowa. Jak wszystkiego niestety... 

t1 Prochloraz 405 gram(46 zl)                            Prokarb 450EC 10 litrów 505 zł

+ fenpropidyna 325 gram(49 zl)                        Andros 750 EC 5 litrów 539 zł

+Tebukonazlol 200 gram (36 zł)                        Orius Extra 250 EW 10 L Nufarm 10 litrów 494 zł

Gdyby było poniżej 12 °C zrezygnuje z tebukonazlu i dam go ewentualnie na t2 albo t3

Suma na t1-131 zł     

Mieszanina tych środków  jest  zamiennikiem ARTEMIS 450 EC który przy dawce 2 litry posiada

prochloraz - 400 g/l, tebukonazol - 200 g/l, fenpropidyna - 300 g/l

Artemis kosztuje teraz 165 zł na hektar ;)

T2 Priaxor dawka 0,9 litra na hektar  (141zł)                                               Priaxor EC    779 zl za 5litrów

piraklostrobina (związek z grupy strobiluryn) - 135 gram

fluksapyroksad (związek z grupy karboksyamidów) - 67,5 gram

Nie planuje t3 pogoda zweryfikuje, gdy problemy wtedy bede działał  

SUMA t1+t2=272 zł

 

Skracanie

trineksapak etylu ( związek z grupy cykloheksanodionów) – 250 g/l

dawka 0,3/0,4 litra na hektar 30zł/39zł

 Power Grain 250 EC 5L cena 488 zł zamieninik

moddus kosztuje za 5l 790 zł ;)

 

Edytowano przez AndrzejBk
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Jak dokrzewiacie ccc lub moddus start to potem i tak skracacie pszenice na 1 kolanko? Co polecicie oprócz odpowiedniej dawki N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, Mecha napisał:

Jak dokrzewiacie ccc lub moddus start to potem i tak skracacie pszenice na 1 kolanko? Co polecicie oprócz odpowiedniej dawki N?

Tak mimo wszystko trzeba skracac. 

Najlepsza na dokrzewianie szybko pidana saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Chciałbym to zrobić, ale mam obawy  przed temperaturami typu -7 w piątek w nocy i wiatrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

myślę że za dużo kombinujesz. jak dasz dziś czy jutro saletrę to piątkowe -7 cos na nią wpłynie?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj