yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Marekk91    3

Panowie zdecydowałem się przesiać późno sianą pszenicę ozimą pszenicą jarą- zbyt mała obsada po zimie, po pierwszej dawce azotu. Jeśli wjadę w to od razu płytko zestawem uprawowo siewnym, nie będzie później jakichś problemów z mieszanką pszenicy ozimej i jarej? Nigdy nie przesiewałem tak pszenicy ozimej

 

Edytowano przez Marekk91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Witam.

 Czy można mieszać Golda z Puma bądź Axialem? Chodzi o odchwaszczanie pszenicy jarej.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy91    2

 Panowie spotkał się ktoś z czymś takim w pszenicy? Roślina rozkrzewiona do 5 pędów, jeden pęd główny jest dziwnie pogrubiony a po przecięciu źdźbła wzdłuż w środku siedzi biały robak. Źdźbło jest zniekształcone liści praktycznie nie ma. 

IMG_20210331_181440.jpg

IMG_20210331_182457.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    69
22 godziny temu, alfa napisał:

U mnie wczoraj obornik pod jara rozrzucony i zaorany po 100 ton na ha. A co myślicie żeby na t1 sam ozzi zastosować 1 kg na ha 

Kurde ile musisz mieć obornika żeby na jeden hektar walić 100 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    862

U nas też kiedyś znajomy dał dużo obornika pod buraki to cukier miał na poziomie 13. Pewnie jeszcze da z 500kg saletry, a później zdziwienie że kontrole i za dużo azotanów w jedzeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    341

Co myślicie o zastosowaniu saletry wapniowej w płynie przed deszczem? jest dziś duża szansa popołudniem na deszcz i się zastanawiam czy nie lepiej piej poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    536
Dnia 31.03.2021 o 08:22, alfa napisał:

U mnie wczoraj obornik pod jara rozrzucony i zaorany po 100 ton na ha. A co myślicie żeby na t1 sam ozzi zastosować 1 kg na ha 

Kupiłeś już tego Ozzi? Jak nie to daruj sobie weź Unixa.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1019

U mojego doradcy dokładnie 812 zł. 5 kg. to trochę taniej jak Unix.

15 minut temu, loquito napisał:

Po ile ten Ozzi od invigo ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    623

Ktoś planuje sypać N2 teraz ? Pszenica jeszcze się niby krzewi , w sobotę nadają jakiś deszcze ale potem długie i mocne ochłodzenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3916

czekam na deszcz i leje rsm


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2186

Pisałem, że po świętach będę jechał z N2, ale trochę pociąłem roślin i kolanko w pszenicy ma 6-8mm więc jak się wyrobię to jutro rozsieję. Różne prognozy podają na sobotę od 2 do 4mm opadu, oby się sprawdziło.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2405

ja dzis na cześć polalem n2 26+S na wschodzie dopiero zaczyna ruszac po świętach reszta


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3255

Grzyb atakuje czy siarka ? 

IMG_20210401_183348.jpg

Edytowano przez DANDYS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1224
9 godzin temu, grzesiu napisał:

Kupiłeś już tego Ozzi? Jak nie to daruj sobie weź Unixa.  

Dlaczego przecież to to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

panowie jak to jest z podaniem mikro i przymrozkiem. Chciałbym w sobotę jechać z samym mikro ale dziś ma być ok -1 potem +3 a z soboty na niedzielę ok 0 do -1 można jechać czy szkoda roslin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

@yacenty Napisz na samej górze w wątku o pszenicy i rzepaku: Nie pryskać roślin przed zapowiadanym spadkami temperatury poniżej 5 stopni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3916

ile ja już razy pisałem pewno rzeczy, na górze tematu przypięte jak robić t1.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

wiem że nie powinno się ale kurcze okienka dobrego nie ma a po świętach od razu we wtorek deszcze przelotne na caly tydzień wiec korci wjechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

To jedź, kto cię trzyma?   Będziesz miał doświadczenie czy można w takich warunkach stosować dokarmianie dolistnie czy nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3916

mnie tez korciło i wykorciło

20210401_121345.jpg

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2331

Rozlewał ktoś rsm całość w jednej dawce na pszenicę?? Mam mokrą działkę gdzie wejdę w połowie kwietnia pewnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

bohaterowie agrojutuba dawali tak: Kula na żyto dał 140N w jednej dawce, a Wojkep w pszenicy na N1 40N w postaci Holistu i po 5-7 dniach dał resztę w rsm 140N. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj