yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Liście mokre, od 20 deszcz ze śniegiem zapowiadają i nie wiem czy jechać z saletrą czy poparzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, Zapracowany napisał:

Liście mokre, od 20 deszcz ze śniegiem zapowiadają i nie wiem czy jechać z saletrą czy poparzy?

Ja bym jechał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

250 taszy RSM od saletry , 30-50 najwyżej, jak nie spuściłeś całego mauzera to na pewno  masz albo więcej ,albo mniej N, nawożenie rzepaku zakończone siałem po 200 kg saletry przez godzine i 55 minut 32 ha w 5 kawałkach  oddalonych od domu od 0,7 do 1,5 km , RSM to mój wróg, niech sieją ci co lubią palić rośliny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
2 minuty temu, miwigos napisał:

250 taszy RSM od saletry , 30-50 najwyżej, jak nie spuściłeś całego mauzera to na pewno  masz albo więcej ,albo mniej N, nawożenie rzepaku zakończone siałem po 200 kg saletry przez godzine i 55 minut 32 ha w 5 kawałkach  oddalonych od domu od 0,7 do 1,5 km , RSM to mój wróg, niech sieją ci co lubią palić rośliny

700 a 950 to jest 30-50zł?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Ile %  RSM, ja w dawałem 850 brutto za saletrę , za 32 % było by 800 RSM kosztował wtedy770 a ile problemu z nim, a ten rok jak się skrystalizował to w ogóle szkoda gadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
8 minut temu, miwigos napisał:

Ile %  RSM, ja w dawałem 850 brutto za saletrę , za 32 % było by 800 RSM kosztował wtedy770 a ile problemu z nim, a ten rok jak się skrystalizował to w ogóle szkoda gadać

Dokładnie, a później placz na forum co to sie stalo bo liscie przypalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
miwigos napisał:

Ile %  RSM, ja w dawałem 850 brutto za saletrę , za 32 % było by 800 RSM kosztował wtedy770 a ile problemu z nim, a ten rok jak się skrystalizował to w ogóle szkoda gadać

porównuje jabłko do jabłka czyli rsm32 do saletry 32. takie ceny dostałem w czerwcu. mi nic nie krystalizuje bo stoi w hali


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2274
1 godzinę temu, suffeks napisał:

mam opryskiwacz drogi kazdy rozpylacz na gps'ie, 27m czyli mam 54 sekcji, i tak mnie rsm nie interesuje. jak pryskam roundup to nim zasuwam ~18km/h mam film na yt. po prostu rsm nie jest dla mnie. ja tez mam ogródek dlatego jak kupie saletry dużej różnicy mi to nie robi :)

18km/h glifosat to ja pryskam bez distance controla z belka 27m nie wiem o co chodzi bo dla mnie to normalna sprawa. Tym bardziej jak masz amaswitcha to powinieneś stosować rsm bo większą precyzja. 

Dla twojej informacji rozsiewacz rdzewieje bardziej jak opryskiwacz przy rsm chyba że amazone i w opryskiwaczach malatura porażka 🤷‍♂️ 

38 minut temu, miwigos napisał:

250 taszy RSM od saletry , 30-50 najwyżej, jak nie spuściłeś całego mauzera to na pewno  masz albo więcej ,albo mniej N, nawożenie rzepaku zakończone siałem po 200 kg saletry przez godzine i 55 minut 32 ha w 5 kawałkach  oddalonych od domu od 0,7 do 1,5 km , RSM to mój wróg, niech sieją ci co lubią palić rośliny

To duzo ha nie masz, gdzie tobie się spieszy?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Nie porównuj kędzieżyńskiej  saletry do RSM bo ona zawsze najdroższa kupują ją ci co mają słabe rozsiewacze a chcą szeroko siać  lub ci co sieja na 36 metrów ,moje ceny też z czerwca

Gdzie się spieszy w tym roku akurat rzepaku mało ,wykorzystać poranny przymrozek zanim rośliny zaczną robić się  mokre . zrobić co trzeba i leżeć potem

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

liczy się cenę 1kg N w nawozie, a nie ile tona, bo to nie miarodajne, jak kupowałem RSM to 1kg N wyszedł 3grosze taniej niż w saletrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

przecież rsm 32 i saletra 32% N , mają dokładnie tyle samo azotu w tonie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9266

ja kupuję z puław 34,4 a RSM 26 z siarką

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz2555    0

Witam ma ktos zamiar stosowac DOVVO 375SC z Ciech Sarzyna sklad te same substancje co w Toprexie dawkowanie 0,35l a w cenie ok 200zl roznicy na 5l co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    211
21 minut temu, Tomek90 napisał:

Ja to myślę kiedy roztwór potasowo fosforowy wymyślą 😈

z adob możesz zamówić każdy mikro i makro w płynie w beczkach 1000L, nie musisz kupować po 20L. zapytaj ich sie ile za 1000L PK w plynie daj nam znac :)

https://adob.com.pl/product/adob-pk/

 

plus rsm taki ze jak wiatr wieje mocno to dużej różnicy nie robi, zwłaszcza jak ktoś ma weże. saletra anwil to ciężki temat jak wieje mocno i duza szerokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Nie porównuj kędzieżyńskiej  saletry do RSM bo ona zawsze najdroższa kupują ją ci co mają słabe rozsiewacze a chcą szeroko siać  lub ci co sieja na 36 metrów ,moje ceny też z czerwca

Gdzie się spieszy w tym roku akurat rzepaku mało ,wykorzystać poranny przymrozek zanim rośliny zaczną robić się  mokre . zrobić co trzeba i leżeć potem

kurde mam słaby rozsiewacz bo chyba z 7 lat kupuje co roku po dwa auta kędzierzyńskiej. W czerwcu kupiony zaksan 33 po 820 netto. Czy było jeszcze taniej to mnie nie interesuje bo nawóz leży na placu, część już w polu i temat zamknięty., zawsze kupujemy między majem a lipcem.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Zobaczcie jak wygoniło pąk do góry, w sumie już czas bo zawsze koło 5-10 kwietnia rzepak u nas zaczynął kwitnąć. Ciekawe czy przetrwa nadchodzące mrozy.

DE3C7421-03A5-4B11-867D-61F52DC8FE5C.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

5-10.04 kwitnąć?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
9 minut temu, Mich9 napisał:

&key=4ddd69c9f7bf45ccd6f227bb8d175ae1005Zobaczcie jak wygoniło pąk do góry, w sumie już czas bo zawsze koło 5-10 kwietnia rzepak u nas zaczynął kwitnąć. Ciekawe czy przetrwa nadchodzące mrozy.

DE3C7421-03A5-4B11-867D-61F52DC8FE5C.jpeg

Gdzie to? Cos nie chce mi sie wierzyc w wiarygodnosc tego zdj.  

Plus czemu mialby nie przetrwać??

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

dolnośląskie co dziwnego że ma już 5-10cm?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
21 minut temu, yacenty napisał:

5-10.04 kwitnąć?

Odnosząc się do tamtego roku to tak, no ale wiadomo że w tym całkiem inne warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Może i zaksan dla bogaczy ale Anwil lekki i problem , Np bogballe jak ścieżki 24 m to musi rzucać na 48 m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
Mich9 napisał:

21 minut temu, yacenty napisał:

5-10.04 kwitnąć?

Odnosząc się do tamtego roku to tak, no ale wiadomo że w tym całkiem inne warunki.

ale mówimy o kwitnieniu czy paru pospiechach na polu?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj