yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Xion    86

Dawki trzeba większe dawać bo robaczki się śmieją. Idioci wycofali skuteczne systematyki a acetamipryt to w tej zalecanej dawce to żart.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    114
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Sąsiad zasial rzepak na 4.3 pH I rzepak ładniejszy od mojego na 6.5... 

U mnie w tamtym roku na wadliwej działce rzepak wyglądał ładnie ale w placku kwaśnego gdzie pszenica zawsze wypadała o dziwo był jeszcze ładniejszy jak na reszcie pola,,,po skoszeniu robiłem próby glebowe ph 3,9,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288
1 godzinę temu, Kubawww napisał:

Sąsiad zasial rzepak na 4.3 pH I rzepak ładniejszy od mojego na 6.5... 

Zależy jaka gleba, ja na 3a przy ph poniżej 5 według analiz glebowych miałem rekord gospodarstwa, ale opony przysiadały przy koszeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113
1 minutę temu, Tomek90 napisał:

Zależy jaka gleba, ja na 3a przy ph poniżej 5 według analiz glebowych miałem rekord gospodarstwa, ale opony przysiadały przy koszeniu. 

Dlaczego przesiadaly? Ja przy pH 4.3 milem słaby rzepak, lipnie rósł, niby pozniej ruszył i wyglądał Ok ale sypał słabo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Zależy jaka gleba, ja na 3a przy ph poniżej 5 według analiz glebowych miałem rekord gospodarstwa, ale opony przysiadały przy koszeniu. 

Dokładnie dlatego te dane, że rzepak jest wrażliwy to wyssane z palca jak dla mnie.. bo znosi bardzo dobrze przez rozbudowany system korzeniowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288

Bo była woda, jak jest woda to nawet przy niskim ph rośliny daja radę. Zauważyłem to szczególnie w jeczmieniu jarym. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    393

Jak głęboko robicie badania pH? U mnie na 0-25cm wyszło kwaśniej jak na ponad 30cm. A rzepak korzenie ma głęboko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7670

Powinna być próba wykonana żeby nie ruszyć ziemi tak zwanej martwicy a to zależy jak kto głęboko przewraca przez lata ziemię próchniczną się bada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

według mnie tez rzepak bardzo dobrze znosi niskie ph rekord gospodarstwa z 2017 roku przy ph 4,9 tylko teraz pytanie jak wiarygodne są wyniki badan ph. Teraz mam rzepak na ph 6,9 i z wyglądu jest petarda zobaczymy co pokaże w żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288

Dobra sprawa zapraw. Takie buteo start ma 200g flupyradifuronu gdzie na zaprawe 1kg idzie 10,4ml środka buteo to wychodzi 0,xx g substancji na 1kg 🤔 przy liumposie czy jak ona tam czy cruiser wychodzi mało strasznie ilościowo... 

 

Edit. Wychodzi około 5g na 1kg nasion 🤷‍♂️

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, Tomek90 napisał:

Dobra sprawa zapraw. Takie buteo start ma 200g flupyradifuronu gdzie na zaprawe 1kg idzie 10,4ml środka buteo to wychodzi 0,xx g substancji na 1kg 🤔 przy liumposie czy jak ona tam czy cruiser wychodzi mało strasznie ilościowo... 

 

Edit. Wychodzi około 5g na 1kg nasion 🤷‍♂️

Jest jeszcze ten Scenic i integral w mieszaninie z butego w niektórych wariantach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288

Scenic to fungicydowa to już każde będzie zaprawione fungicydowa chyba ze ktoś własne nasiona to trzeba cos kombinować. 

Rozchodzi się o insektycydowa zaprawe bo tu i trochę kosztuje, a te nowe to nie wiadomo czy robią robotę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2285

a stary sprawdzony środek by coś nie pomógł co stosowany był wiosna przez każdego szanującego się  rolnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479

To pisz co to za środek , skoro legalny , bo w końcu wyjdzie że nikt z nas nie jest rolnikiem szanującym się . Też pomyślałem jak @Tomek90 o chloropiryfosie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288

Bo o to chodzi, ja nie słyszałem żeby tym ktoś zaprawiał, może nadejdą czasy ze go przywrócą jako zaprawa fungicydowa do rzepaku gdzie parędziesiąt ml środka na j.s. będzie kosztować 200zl. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    114

po zaprawianiu nupridem nawet ziemne psy chodziły na zdechnięciu, oczywiście nie zaprawiałem u siebie. broń Boże,,, tylko on chyba tez wycofany

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288

O jakim nupridzie mówisz?? Jeśli chodzi o 600 to wycofany, ale imidochlopryd idzie dalej dostać w innym środku np. 

Ile dawałeś w rzepaku?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    190

Na spotkaniach polowych agrii gadali ze ludzie nasciagali crusiera z Ukrainy i się sporo śmietki narobiło a ja myślę że to tylko takie pierdolenie by brać z buteo które jak sami powiedzieli jest co najwyżej średnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2479

Prestige szło 0,12 - 0,15.l na 10 kilo rzepaku . Więc trzeba by przeliczyć substancje żeby było podobnie . Tylko nuprid ponoć inna formulacja i się nie oblepia do nasiona .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288

Miałem cruiserem zaprawionego exotera i tylko perytroid jesienią i było czyściutko. 

3 minuty temu, mysza103 napisał:

Prestige szło 0,12 - 0,15.l na 10 kilo rzepaku . Więc trzeba by przeliczyć substancje żeby było podobnie . Tylko nuprid ponoć inna formulacja i się nie oblepia do nasiona .

Jakie to prestige, jaka substancja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znowu ku.wa "doprawianie" nasion się szykuje... Imidachlopryd też wylatuje,więc zapas trza zrobić (coś tam jeszcze jest na "dolnej półce") 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A no właśnie nie wiem... Ostatnio kolega u którego zaopatruję się w środki, zachwalał imidachlopryd w zaprawianiu rzepaku, ale odniosłem wrażenie że to tylko z powodu tego, że ma na magazynie Carnadine i chce się tego pozbyć 😋 Ale pamiętam że kilka sezonów wstecz doprawialiśmy nasiona Nupridem 600 fs (prawdziwa zaprawa) i faktycznie jesienią była diametralna różnica pomiędzy rzepakiem doprawionym, a tym nietraktowanym Nupridem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj