yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Kubawww    314
4 minuty temu, cereal napisał:

A czego?

Nic mu nie bedzie spokojnie u mnie tez widzę mlode lekko sie zwiajaja pewnie wina warunków 

Edytowano przez Kubawww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

Daj juz spokój, moze jakiś chłód a moze Ci sie wydaje ze sie pozwijały. U mnie rzepak na szczęście wystartował przy słońcu, deszczyk doładuje, chłodne noce ale sie pozbierał.

Jeśli nie usechł całkowicie to w zyciu nie przesiewalni kukurydza, policz koszty które juz poniosłeś i dolicz jeszcze to co musiałbyś żeby przesiać. 

+/- 2000-2500ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, mraukot napisał:

Siarczanu amonu to Wy nie znacie ?? 😉

5kg siarczanu obniża o 0,5 pH więc taniej wyjdzie kwasek cytrynowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

to brązowe to jeszcze po przymrozkach, może panikuję, ale tyle lat rzepak uprawiam i nigdy czegoś takiego nie miałem. coś mi się przypomina, że raz sąsiad pryskał kapustę tiachloprydem i borem i też ją pozwijało ale wstała i ładna była

P1250804_1024x768.JPG

P1250805_1024x768.JPG

P1250812_1024x768.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
2 godziny temu, cereal napisał:

zapytam raz jeszcze. miał ktoś tak, że po bormaxie niektóre listki trochę się zwinęły? 

bo teraz nie wiem czy kipnie ten rzepak i szykować kukurydzę?

a mam 9 ha rzepaku, wcześniej nigdy tak mi się nie zrobiło

jak cos sie dzieje po borze to zostal w maszynie jakis stary oprysk. bor dziala jak srodek czyszczacy i wszystko w opryskiwaczu rozpusci co nie chcialo wczesniej wyplukac sie.

Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

jak sie nie myje opryskiwacza to sie ma za swoje


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

ja poświęciłem cały dzień na mycie i płukanie. filtry lechlera te plastikowe to po 15zl jeden x54 to drogo wychodzi 

wrzuciłem do octu na kilka dni i wyglądają jak nowe. a na razie wstawiłem stalowe po 4zl i jest ok. 

no i oczywiście filtr wielki ssący i liniowy mam jeden ciśnieniowy 

20210330_112023.jpg

20210329_160416.jpg

20210329_160356.jpg

20210330_144916.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
9 godzin temu, yacenty napisał:

jak sie nie myje opryskiwacza to sie ma za swoje

Jakiego preparatu używasz do mycia opryskiwacza? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

nie mam ulubionego, po prostu co jakiś czas się kupuje, a praktycznie każdy dystrybutor ma inny. szczególnie się pilnuje z myciem jak używane były środki w proszku. mam takie wrażenie że one zawsze coś zostawiają na filtrach

  • Like 1
  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
9 godzin temu, cereal napisał:

to brązowe to jeszcze po przymrozkach, może panikuję, ale tyle lat rzepak uprawiam i nigdy czegoś takiego nie miałem. coś mi się przypomina, że raz sąsiad pryskał kapustę tiachloprydem i borem i też ją pozwijało ale wstała i ładna była

P1250804_1024x768.JPG

P1250805_1024x768.JPG

P1250812_1024x768.JPG

Nie przesadzaj piękny rzepak i narzekanie , ludzie nie szukajcie dziury w całym

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ludziska się martwią bo zasiał, nasypał nalał, kupe kasy na wszystko wyładował i jakby coś sie spierdzieliło to porażka, ale na spokojnie tak jak kolega wyżej pisze. Prędzej pogoda mu zaszkodzi niż wy mu zaszkodzicie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

Panowie pod koniec przyszłego tygodnia zacznie się pogoda do wykonywania zabiegów ze względu na wyższe temperatury i brak przymrozków w nocy. Moje pytanie brzmi czy jak zastosuje w sobotę korvetto to ile po jego aplikacji wjeżdżać z mikro borem i aminokwasami i T1 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
Przed chwilą, Rzepakowiec napisał:

Panowie pod koniec przyszłego tygodnia zacznie się pogoda do wykonywania zabiegów ze względu na wyższe temperatury i brak przymrozków w nocy. Moje pytanie brzmi czy jak zastosuje w sobotę korvetto to ile po jego aplikacji wjeżdżać z mikro borem i aminokwasami i T1 ? 

3-4 dni, a najlepiej tydzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
2 godziny temu, matek89121 napisał:

a bor jako środek myjący można stosować ? 

też o tym myślałem , chyba zdało by egzamin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

Znalazłem takie coś o adiuwancie WETCIT i wychodzi że szczególnie jest wykorzystywany w stosowaniu herbicydach.

WETCIT to najbardziej uniwersalny adjuwant dostępny na polskim rynku. Można go dodawać do herbicydów, insektycydów, fungicydów oraz nawozów dolistnych we wszystkich uprawach. Łączy w sobie cechy i sposoby działania różnych adjuwantów, stąd jego uniwersalność. W skrócie WETCIT to działanie za zasadzie 4P, pomagając stosowanym z nim środkom na lepsze :

·        Przyleganie

·        Pokrycie

·        Przenikanie

·        Penetracja

W konsekwencji daje to efekt skuteczniejszego niż zazwyczaj ich działania. Dzięki temu w wielu przypadkach możemy obniżyć dawki stosowanych środków ochrony roślin nawet o 20%. Dzięki zawartej technologii TransPhloem, WETCIT pozwala przyspieszyć działanie herbicydów, transportując szybko substancję aktywną do miejsca działania.   

 W przypadku stosowania z herbicydami WETCIT ułatwia ich przenikanie przez blaszkę liściową chwastów pokrytych warstwą woskową lub gęstą warstwą włosków. To jest niezmiernie istotne w przypadku wykonywania zabiegów w okresie suchej pogody, gdzie większość herbicydów (np. z grupy sulfonylomoczników) samodzielnie sobie nie poradzi a efekt ich działania będzie dużo słabszy.  

Znajduje on szczególne zastosowanie z herbicydami używanymi w zbożach, rzepaku, kukurydzy i burakach cukrowych. Dodany do fungicydów stosowanych w zbożach, poprawia skuteczność ich działania w walce z septoriozą.

W zależności od tego, czy zależy nam na dobrym pokryciu i rozprowadzeniu na liściach, czy też na dobrej penetracji (to jest szczególnie ważne przy stosowaniu fungicydów), stosujemy WETCIT w stężeniu od 0,05 (50 ml na 100 l wody w zbiorniku opryskiwacza) do 0,2% (200 ml na 100 l wody w zbiorniku opryskiwacza). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
12 minut temu, matek89121 napisał:

tylko chyba za drogo by wychodziło

Dlaczego drogo ? Dajesz dokarmianie do listne  z borem i lecisz po jakimś zbożu . Masz dokarmione zboże micro i czysty opryskiwacz . Chyba że chcesz bor rozrobić w opryskiwaczu i póżniej to wylać tak na podwórku , na to w tedy rzeczywiście drogo wyjdzie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUSSY    34
2 godziny temu, Andpol napisał:

Korvetto z Labradorem można zmieszać?

Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj