yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Kubawww    314
30 minut temu, Rumcajs73 napisał:

Nie chciałbym aby zabrzmiało to jak reklama ale przez lata stosowałem bor z różnych firm i odwieczny problem z zakwaszaniem wody.Teraz kupuję bor od dr. Green i z tym problemem już koniec.Pięknie obniża Ph a cena kg praktycznie porównywalna z innymi więc po co kombinować z obniżaniem jak tu mamy gotowy fabryczny produkt a czy lepszy czy gorszy od innych to raczej tylko stwierdzić to można w warunkach laboratoryjnych.

To samo mam zdanie o produktach z greenu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

ja kwasek tylko daje żeby obniżyć ph przy borze, ale żeby dawać 1,2kg na 300l? Jaki cel w tym ma ta ilość? jakie ph Ci wychodzi przy tej ilości kwasku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tylko taką dawkę podał użytkownik galan99 więc, możesz ten post z tymi dawkami pominąć i nie brać go pod uwagę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46

IMPRO EXTRA

Nowy, ulepszony regulator pH i twardości wody, stworzony z formułą Extra.
Czytałem waszą rozmowę o pH wody po dodaniu boru. Więc zapytam czy ktoś stosował to?

Edytowano przez Michall51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

więc jeśli mam wodę twardą to ile muszę tak naprawdę dać tego kwasku  jak będę leciał z grzybówką, borem i robakiem ? wody daję 200l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

twardość wody ma się nijak do kwasku


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

No im twardsza woda tym trudniej zbić ph. Więc jakaś zależność jest między kwaskiem a twardością, bo trzeba więcej kwasku dodawać przy twardszej wodzie. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tylko ta piana się niepotrzebnie pojawiła i przelicz sobie ile to na hektar wychodzi przy 200L cieczy roboczej i dawce stężenia 0,2%, mi wyszła kwota 32 zł przy opakowaniu 1L w cenie 80zł. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587
1 godzinę temu, loquito napisał:

Tylko taką dawkę podał użytkownik galan99 więc, możesz ten post z tymi dawkami pominąć i nie brać go pod uwagę. 

Dobre ph wody to 7,5 żeby zbić do 5 to tyle trzeba dać  kwasku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
2 godziny temu, galan99 napisał:

Od 1,2 do 1,5 kg kwasku na 300 litry wody .

Po co aż tyle? U mnie na 150l/ha jak dam 50g to obniżam pH o 1 stopień, przy 100g obniżam o 2-2,5 stopnie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aezakmi666    21

Dobra a dając kwas azotowy można coś zaszkodzić? Mam głębinowa studnie glifostu nie idzie nalac w beczkę tak się pieni woda pewnie grubo ponad 7ph a mam akurat kwas ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

Jak juz jestesmy przy temacie wody jaki adiuwant polecacie? Stosowalem do tej pory fastera, ale widze te intermagowskie produkty d*py nie urywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
galan99 napisał:

1 godzinę temu, loquito napisał:

Tylko taką dawkę podał użytkownik galan99 więc, możesz ten post z tymi dawkami pominąć i nie brać go pod uwagę. 

Dobre ph wody to 7,5 żeby zbić do 5 to tyle trzeba dać  kwasku .

takie ph wody masz ? to sporo u mnie z głebinówki idzie 6,5ph ale bor podbija o 1,5ph i żeby zbić do 4,7ph to 3kg kwasku na 3000l wody z borem daję


XTRO napisał:

więc jeśli mam wodę twardą to ile muszę tak naprawdę dać tego kwasku  jak będę leciał z grzybówką, borem i robakiem ? wody daję 200l/ha

kup jakiś phmetr w mrówce powinni mieć i zmierz tak jak mówiłem, bo ciężko powiedzieć ile dać kwasku nie wiedząc jaka ta woda jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siarczanu amonu to Wy nie znacie ?? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
18 minut temu, Kubawww napisał:

Jak juz jestesmy przy temacie wody jaki adiuwant polecacie? Stosowalem do tej pory fastera, ale widze te intermagowskie produkty d*py nie urywaja.

Tani jest ten Faster , prysnąłem raz tym : https://www.sklepfarmera.pl/adiuvare-stick-smp-agro/ , pokrycie b. dobre , ale cena wysoka . Przetestuje jeszcze Adiuware Fungi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
29 minut temu, Kubawww napisał:

Jak juz jestesmy przy temacie wody jaki adiuwant polecacie? Stosowalem do tej pory fastera, ale widze te intermagowskie produkty d*py nie urywaja.

Na podobnym forum do agrofoto gość się wypowiadał że już najtańsze adiuwanty robią robotę a te droższe są oczywiście lepsze ale to jest rzędu kilku do kilkunastu %. 

Więc każdy liczy sam co kupić. Ostatnio było tu pisane o jakości danego oprysku w zależności od producenta patrz np. nośniki/formulacja. Ale to jak zwykle doktoryzowanie się jak zaraz napiszą. Choć jak już leje się do opryskiwacza substancje za grube złotówki to może jednak dodać coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Zamiast adiuwantu 5% rsm 32 8-10 zł na ha. Lepiej zadziała i taniej.

Edytowano przez Mich9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Jak już mówimy o wodzie to czy chlor ma jakiś negatywny wpływ na mieszaninę zbiornikowa? Uzywam wodę z wodociągu której się nie da pić, wali chlorem jak kiedyś wybielacz Ace, po wlaniu do naczynia widac w niej jakiś biały osad. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

zapytam raz jeszcze. miał ktoś tak, że po bormaxie niektóre listki trochę się zwinęły? 

bo teraz nie wiem czy kipnie ten rzepak i szykować kukurydzę?

a mam 9 ha rzepaku, wcześniej nigdy tak mi się nie zrobiło

Edytowano przez cereal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

@cereal nie sr** żarem, nie kipnie od boru. Lepiej napisz jak pryskałes, jakie były warunki i po czym opryskiwacz? Ale myśle ze nim mu nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cereal    9

Opryskiwacz był po jesiennej grzybówce, ccc i mikro w rzepaku ale go przepłukałem, pryskałem od 17 do 20, słoneczko świeciło ale już nisko było, boru wyszło ok 200 gram na ha, do tego dodałem cypermetryne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

pogody albo nośników śor


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj