yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
monstrer    25
18 minut temu, Turok napisał:

jak mi było wiadomo to nie można herbicydu mieszać z innym środkiem, ale moralnie mogę jechać czy nie zbytnio?

Nie zaleca się także łączyć herbicydów z grupy sulfonylomoczników z insektycydami fosforoorganicznymi

Tak mówi literatura. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
11 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

do jakiej fazy rzepaku można go pryskać Korvetto? I w jakich temperaturach? Dopiero zamówiłem i boję się ,że zbyt późne zastosowanie uszkodzi rzepak.Mam sporo chabra na kilku działkach ,ale do świąt jakieś przymrozki a zaraz po kilka dni deszczu ma być więc ciężko będzie się wbić z opryskiem.Pn-wsch kraju.

Korvetto™ - Poznaj innowacyjne rozwiązanie na wiosenne zwalczanie chwastów w rzepaku ozimym. - YouTube

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, monstrer napisał:

Nie zaleca się także łączyć herbicydów z grupy sulfonylomoczników z insektycydami fosforoorganicznymi

Tak mówi literatura. 

No tak, ale perytroid jak najbardziej

A poza tym na samosiewy nie stosuje się sulfonomoczników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25
1 minutę temu, Zapracowany napisał:

No tak, ale perytroid jak najbardziej

Ale ja napisałem to w sensie że mieszać jak najbardziej bo szkoda przejazdów i czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102

owady.jpg.f0a096cdfc1e14240dbc61b2b7b743cb.jpg     w ciągu 24 h od wczoraj,

@mraukot progi szkodliwości po coś są, a wcześniej się nikt nie przejmował bo chloropiryfos załatwiał temat  w roślinie, teraz nie ma nic tak działającego. Na roślinach tez kilka widziałem.

Edytowano przez taux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiadomo że do żółtej miski ciągną jak żydzi do mekki 😁 Bardziej miarodajne jest szukanie gadów na roślinach, ale to mozolne zajęcie.. U nas w okolicy od kilku lat nawet wielcy plantatorzy rzepaku nie ustawiają już tych miednic na plantacjach 😋 Mniejsi nigdy tego nie robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    78

jak wygląda sytuacja jak jutro zapowiadają ochłodzenie , jechać dzisiaj na tego chowacza czy czekać ?


chce dać Inazume

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
45 minut temu, Turok napisał:

jak wygląda sytuacja jak jutro zapowiadają ochłodzenie , jechać dzisiaj na tego chowacza czy czekać ?

 

chce dać Inazume

 

Jedz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
2 godziny temu, mraukot napisał:

Wiadomo że do żółtej miski ciągną jak żydzi do mekki 😁 Bardziej miarodajne jest szukanie gadów na roślinach, ale to mozolne zajęcie.. U nas w okolicy od kilku lat nawet wielcy plantatorzy rzepaku nie ustawiają już tych miednic na plantacjach 😋 Mniejsi nigdy tego nie robili.

To kiedy jadą na szkodniki ? Nie patrzą na naloty i tylko dorzuca coś do zabiegu fungicydowego ? Czy całkiem olewają temat ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Andpol napisał:

LHR w misce przez 3 dni 7 chowaczy więc po świętach chyba ale jeszcze dziś kontrola. Rzepak dopiero rusza.

IMG_20210331_145521.jpg

Od niedzieli do wczoraj w misce 17 chowaczy, również LHR, miska od wczoraj czysta, jeżeli dzisiaj też będzie dużo lecę robal, bor, aminokwasy i mikro (tutaj pytanie, dawać teraz aminokwasy i mikro czy poczekać do regulacji?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adam19750609 napisał:

Co dajesz od robaka??

Jeszcze nie wiem, tato ma dzisiaj cos kupić to jak będę wiedział to napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam19750609    11

Ja mam jechać lampartem na samosiewy.. i mam nexide i fasthrin i buldocka. Jaki wariant byłby lepszy ?? Narazie wiatr silny.  Po pracy koło 16 może by się udało popryskac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert10624    26

LKS w 3 godziny 18 sztuk, 22 stopnie Celsjusza, jutro ochłodzenie, na święta w nocy przymrozki, i bądź tu mądry...

received_533111520987840.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaMF    818

No właśnie, mając izume można jeszcze ryzykować... ja mam na część Heliosa to on dopiero od 15 stopni ale raczej jak będą przymrozki to chyba nie bardzo można wykonać zabieg :/

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

jest sens pryskać na samosiewy jak podają ochłodzenie? teraz kończę robala i mikro i nie wiem czy jest sens robić odrazu jednoliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
4 godziny temu, mraukot napisał:

Wiadomo że do żółtej miski ciągną jak żydzi do mekki 😁 Bardziej miarodajne jest szukanie gadów na roślinach, ale to mozolne zajęcie.. U nas w okolicy od kilku lat nawet wielcy plantatorzy rzepaku nie ustawiają już tych miednic na plantacjach 😋 Mniejsi nigdy tego nie robili.

Dokładnie to samo zaobserwowałem. Sam raz wystawiłem może. Zobaczą i na sraczke lecą zaraz, u mnie teraz 3 dni pod 20 stopni, od jutro ochłodzenie i żaden nie pryska za droga chemia 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
2 godziny temu, Jarosław90 napisał:

Co sądzicie o mieszance Ambrossio + Mepik i do tego jakieś mikro? Z góry dzięki za poradę

Zamiast mepika daj  x-met

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Ja sie tez nie sram, nie mam czasu żeby jeździć dwa razy i jeszcze przy tej powierzchni na niedziele w nocy przymrozki także pewnie już po świętach na spokojnie pójdzie wszystko razem , 2 lata temu spóźniłem regulacje bo były rzepaki w różnych fazach rozwoju i nie które dostały regulator z robakiem tydzień przed kwitnieniem, nie było różnicy z tymi co wcześniej zrobiłem robaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taux    102
2 godziny temu, Jarosław90 napisał:

Co sądzicie o mieszance Ambrossio + Mepik i do tego jakieś mikro? Z góry dzięki za poradę

Jak 70 % roślin będzie miało pęd główny ok 15 cm lub więcej (max 20) to 0,4l Ambrossio+ 0,5l mepik, ale  jeżeli temp 12< masz obsadę normalna to daj  tylko 0,5 Ambrossio, jeśli temp poniżej 12 to jak pisałem,

Jakie zainteresowanie czyjąś sraczka ??? To, że Ciebie nie stać na zabieg lub nie masz czasu na niego "ko.łtunie" to nie powód żeby innych zniechęcać do jego wykonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
35 minut temu, taux napisał:

Jak 70 % roślin będzie miało pęd główny ok 15 cm lub więcej (max 20) to 0,4l Ambrossio+ 0,5l mepik,

Po co czekać aż pęd będzie miał 15cm lub więcej? Mepik jest słaby i nie ma sensu jego stosować, tak jak pisałem wcześniej, zamiast mepika dać x-met. I zastosować jak bedzie pęd miał 10cm 
A sraczka to będzie za chwilę, bo się będą pytać czy jak opryskałem na grzyba i skaracanie i był w nocy przymrozek to czy zadziała czy poprawiać

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
taux napisał:

Jakie zainteresowanie czyjąś sraczka ??? To, że Ciebie nie stać na zabieg lub nie masz czasu na niego "ko.łtunie" to nie powód żeby innych zniechęcać do jego wykonania.

Na chwilę obecną, oprócz wycofanego chloropiryfosu, nie ma większego sensu wjazd z jakimiś inazumami bądź innymi mospilanami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego? U nas mocny nalot od kilku dni, przed wczoraj dałem Inazuma i w pole teraz nie zaglądam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265
1 godzinę temu, taux napisał:

Jak 70 % roślin będzie miało pęd główny ok 15 cm lub więcej (max 20) to 0,4l Ambrossio+ 0,5l mepik, ale  jeżeli temp 12< masz obsadę normalna to daj  tylko 0,5 Ambrossio, jeśli temp poniżej 12 to jak pisałem,

Jakie zainteresowanie czyjąś sraczka ??? To, że Ciebie nie stać na zabieg lub nie masz czasu na niego "ko.łtunie" to nie powód żeby innych zniechęcać do jego wykonania.

Palisz dolarami w piecu  to możesz sobie rzucać kasę w błoto 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj