yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Kubawww    314
1 godzinę temu, lucekk napisał:

Panowie doradźcie jeżeli możecie. 10 marca dostał 300kg Saletrzaku 27 teraz planuje saletry i ile i kiedy najlepiej ją podać. Mówią ochłodzenie po świętach czy teraz będzie najlepszy moment i co z regulacją takiego rzepaku, 0.5 l Toprexu planuje. Tylko też kwestia kiedy najlepszy moment 

IMG_20210330_175736.jpg

Jak najszybciej z ta saletra, a co do toprexu też bym juz jechał z mikro i robalem

2 minuty temu, yacenty napisał:

Chemia w magazynku może kwitnąć 

Co wlatuje na płatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucekk    11
1 godzinę temu, monstrer napisał:

Jakie to okolice?!?!?!?!

Wielkopolska Kalisz

27 minut temu, Kubawww napisał:

Jak najszybciej z ta saletra, a co do toprexu też bym juz jechał z mikro i robalem

 

Następny tydzień mówią 14 w dzień w nocy około 3 stopni. Toprex da radę czy ten tydzień? Po saletrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

a na toprex nie bedzie za wcześnie jak dopiero zaczyna strzelać w pęd dziś patrzyłem 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

Też jestem nowicjuszem ale sypał bym saletrę i regulował a saletra to i tak późno. Po niedzieli niech się coś zmieni np. wiatr i co wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
9 minut temu, lucekk napisał:

Wielkopolska Kalisz

Następny tydzień mówią 14 w dzień w nocy około 3 stopni. Toprex da radę czy ten tydzień? Po saletrze 

Da radę na spokojnie akurat teraz masz 2 dni fajne z dobra temperatura i w dzien i w nocy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Stosował ktoś tebukonazol 250g/ha + 1l ccc jako regulacja? Czytałem że ccc coś tam niby skraca ten rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
3 godziny temu, lucekk napisał:

Panowie doradźcie jeżeli możecie. 10 marca dostał 300kg Saletrzaku 27 teraz planuje saletry i ile i kiedy najlepiej ją podać. Mówią ochłodzenie po świętach czy teraz będzie najlepszy moment i co z regulacją takiego rzepaku, 0.5 l Toprexu planuje. Tylko też kwestia kiedy najlepszy moment 

IMG_20210330_175736.jpg

Jak dla mnie to druga dawka powinna być już dana 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie jak podejść do tematu jakby w najbliższych dwóch dniach pojawił się robak? a na weekend zapowiadają nocne przymrozki??

odpuścić przed przymrozkami czy możne pojechać perytroidem czy lepiej inazumą??? 

 

ile dni bez przymrozków trzeba aby poprawić jednoliścienne Labladorem?

P.S.  prognozy były na duże opaty w tym tygodniu a co do czego to same pokropki już zapowiadają (Lubelskie LCH)

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
1 godzinę temu, azzadek napisał:

Stosował ktoś tebukonazol 250g/ha + 1l ccc jako regulacja? Czytałem że ccc coś tam niby skraca ten rzepak

Można ale jesienią wiosną zepsujesz rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21
2 godziny temu, Kubawww napisał:

2 tygodnie i kwitnie 

A jak pisałem wczoraj że zaczyna pak wyłazić to się śmiali że zaraz będziemy kosić bo u niektórych dopiero sypią azot 

2 godziny temu, Kubawww napisał:

2 tygodnie i kwitnie 

A jak pisałem wczoraj że zaczyna pak wyłazić to się śmiali że zaraz będziemy kosić bo u niektórych dopiero sypią azot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jesieni pryskalem insektycydem Nepal + siarczan magnezu+ cynk+bor+mangan. zatkalem większość dysz w opryskiwaczu takimi drobnymi kryształkami. chyba ze 4 razy musiałem czyścić wszystkie dysze. podejrzewam że to zasługa boru, co zmienić żeby się to nie powtórzyło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
8 godzin temu, Zapracowany napisał:

A jak to na polu wygląda? U mnie też część nornice od spodu zjadły, tylko liście zostały do około pionowej norki.

Dokładnie, czym to załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192
56 minut temu, znawcawszystkiego napisał:

na jesieni pryskalem insektycydem Nepal + siarczan magnezu+ cynk+bor+mangan. zatkalem większość dysz w opryskiwaczu takimi drobnymi kryształkami. chyba ze 4 razy musiałem czyścić wszystkie dysze. podejrzewam że to zasługa boru, co zmienić żeby się to nie powtórzyło?

siarczan magnezu z manganem się gryzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Dokładnie, czym to załatwić

Pszenicy w norki po kilka ziarenek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, znawcawszystkiego napisał:

na jesieni pryskalem insektycydem Nepal + siarczan magnezu+ cynk+bor+mangan. zatkalem większość dysz w opryskiwaczu takimi drobnymi kryształkami. chyba ze 4 razy musiałem czyścić wszystkie dysze. podejrzewam że to zasługa boru, co zmienić żeby się to nie powtórzyło?

Tydzień temu dałem SM, mikro i bor. Dziś grzybów z mocznikiem i robakiem. Kiedyś toprex mi się zbrylił w opryskiwaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
sap napisał:

Robak Grzybówka i bor zrobione. Teraz może padać.

IMG_20210330_175537792.jpg

ładnie poszedł do przodu jakieś okolice dolnego śląska ? jaka to odmiana jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
piotrb14 napisał:

56 minut temu, znawcawszystkiego napisał:

na jesieni pryskalem insektycydem Nepal + siarczan magnezu+ cynk+bor+mangan. zatkalem większość dysz w opryskiwaczu takimi drobnymi kryształkami. chyba ze 4 razy musiałem czyścić wszystkie dysze. podejrzewam że to zasługa boru, co zmienić żeby się to nie powtórzyło?

siarczan magnezu z manganem się gryzie :)

od kiedy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie jak podejść do tematu jakby w najbliższych dwóch dniach pojawił się robak? a na weekend zapowiadają nocne przymrozki??

odpuścić przed przymrozkami czy możne pojechać perytroidem czy lepiej inazumą??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sap    5
1 godzinę temu, ZELKOW napisał:

ładnie poszedł do przodu jakieś okolice dolnego śląska ? jaka to odmiana jest ?

Na zachód od Wrocławia odmiana jakaś RGT 37szt/M2. W ciągu 2 ostatnich uciekł do góry jakieś 15cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907
24 minuty temu, Mecha napisał:

A jak inazuma z borem? Zakwaszacie?

Obowiązkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj