yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
XTRO    1539

patrzyłem to pąk jest już nisko ukryty w liściach to myślę, że faza jest jak najbardziej ok na zabieg t1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
2 godziny temu, mraukot napisał:

Takie rzepaki o tej porze to należy jedynie chronić przed robactwem i chorobami. Makro to powinno być dawno w glebie, mikro niewiele tutaj zdziała, o aminokwasach nie wspominając, bo takie rzeczy stosuje się w specjalistycznych uprawach małoobszarowych i w szklarniach.. Rzepak tworzy potencjał plonu jesienią i jeśli go nie wytworzy poprzez osiągnięcie odpowiedniej fazy rozwoju, to wiosną pozostaje albo likwidacja plantacji, albo wstrzymanie się przed aplikowaniem nieefektywnych dawek nawozów i śor.

A co powiesz na 4.260 tony? Siany 12 września  wytworzyl 6 lisci jesienia z wiosny szybko saletra x2 + kizeryt aminokwasy mikro makro dolistnie 

Jesien jest bardzo  wazna, ale wiosna mozna jeszcze nadrobic przy odpowiednio szybkim odzywianiu 😁 

1 godzinę temu, Rzepakowiec napisał:

Ja do jednoliściennych dodałem delmetrosa i Apisa. No i jutro do korvetto może dam trochę inazumy, ale wątpię. Inazume zostawię na regulację. 

Odwazny jesteś tak ciężkie dla rzepaku sor i to wiosna 🤪 jesienia czeka sie 3 dni 🙂, a co dopiero wiosną 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

Witam, czy regulować już rzepak? Idzie w pęd główny i ma ok 5-10 cm. Teraz będzie okienko pogodowe a od środy znow ma być zimnoLubelskie 

20210409_175929.jpg

20210409_180031.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dino555    5

Koledzy co robić, co myślicie te 2 dni ocieplenia wystarczy żeby zadziałała grzybówka? bo później możliwe przymrozki i zimnica. Jeszcze nie pryskałem a rzepak ma już z 15-20cm - Wielkopolska. A jeśli to tak to czy toprex ma sens czy metkonazol z tebu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Jeśli wiatr pozwoli na zabieg to jutro toprex, bor i mikroelementy pójdzie na rzepak. Na płatka mam propulse, a do tej pory dawałem pictor. Południe lubelskiego LBL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    78

można dać razem takie mieszaniny : grzyb + skracanie + na chowacza + aminokwasy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    14

panowie co dorzucić skracającego do rzepaku który ostro dostał od saren. grzybówkę mam difekonazol. lepszy będzie mepik czy tebukonazol ? czy polecacie coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Lubelskie już skraca? Na Podlasiu bida może z tydzień ciepła i deszczu to będzie co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Ja z małopolski i chyba też jutro odpuszcze, zobaczymy w poniedziałek ale jeśli prognoza na wtorek i reszte tyg bedzie taka jak teraz to trzeba odłożyć w czasie wjazd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym technikiem, zajmującym się doświadczeniami w jednym z centrów doradztwa Bayer'a, to mówił źe nie planuje żadnych oprysków rzepaku w weekend, bo przy prognozowanym załamaniu pogody od wtorku u nas, nie ma to większego sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

 

12 minut temu, mraukot napisał:

Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym technikiem, zajmującym się doświadczeniami w jednym z centrów doradztwa Bayer'a, to mówił źe nie planuje żadnych oprysków rzepaku w weekend, bo przy prognozowanym załamaniu pogody od wtorku u nas, nie ma to większego sensu..

Chwasty w późno sianej pszenicy planujesz zwalczyć, czy czekasz na lepszą pogodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

He he, w tej sianej 9 i 26 listopada, jak narazie to nie ma dosłownie ani jednego zielska 😁 Miotły raczej już nie będzie, może jakieś dwuliścienne (przytulia) pojawią się później, ale to w razie potrzeby będę myślał co i kiedy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
9 godzin temu, Maślakowsky napisał:

Poprawił się trochę, chociaż w porównaniu do innych to mały jest. Pytanie czy wjeżdżać z makro, mikro, bor i aminokwasy (ostatnio miałem lecieć z robakiem, ale przyszły mrozy) czy czekać do T1? Pow. hrubieszowski

170492433_848836865670901_8745970407430962353_n.jpg

170731445_454428232464006_5289703638113570514_n.jpg

170764733_1400743010296324_6594083646774106927_n.jpg

Mam podobny rzepak i podobny dylemat czy jechać jutro z T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej224    134

jak masz rzepak w odpowiedniej fazie to pryskaj, bo mówią dopiero we wtorek chłodniej. opryskaj najlepiej przed południem, żeby środek miał czas wchłonąć się w roślinkę. i nie mieszaj za dużo cudów, bo rzepaki są zestresowane pogodą xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monstrer    25

U mnie rzepak jeszcze nie w fazie do regulacji. A co z chowaczem będzie kolejny nalot w związku z temperaturą? 3 dni koło 17-18 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

U mnie 3 dni pogody potem znowu ochłodzenie i ciekawe czy będzie robak. Chcę dzisiaj mocznikiem i siarczanem popryskać plus jakieś odżywki bo i tak muszę opryskiwacz umyć po opryskach z rzepaku na zboża i niewiem właśnie  czy dorzucić coś na robaka bo jutro około 19 stopni ma być a w niedziele nie pryskam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
43 minuty temu, sybiuszek24 napisał:

U mnie 3 dni pogody potem znowu ochłodzenie i ciekawe czy będzie robak. Chcę dzisiaj mocznikiem i siarczanem popryskać plus jakieś odżywki bo i tak muszę opryskiwacz umyć po opryskach z rzepaku na zboża i niewiem właśnie  czy dorzucić coś na robaka bo jutro około 19 stopni ma być a w niedziele nie pryskam 

A po co myć po odzywkach i robaku 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broody    106

Przecież nie pisał że po odżywkach tylko że teraz chce odżywkami przelecieć po oprysku na jednoliścienne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj