yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

yacenty    3891

ja się ciągle zastanawiam nad propozycjami z paków - niby dawki są niższe niż te stosowane solo, ale przecież często te substancje działają na to samo.  O ile w rzepaku nie mam takiej rozkmniy to mocno dumam nad pakami w zbożach.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2273
27 minut temu, masa24 napisał:

Ja tego nie biore . Biore na zboża + 10 a artemid za punkty. I cis gadał ze oni polecają caramba 0.5 artemid 0.5 ale to takie właśnie byle co

Daj solo artemid to jest chyba to samo co tilmor czy traper. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

To samo co tilmor

18 minut temu, yacenty napisał:

ja się ciągle zastanawiam nad propozycjami z paków - niby dawki są niższe niż te stosowane solo, ale przecież często te substancje działają na to samo.  O ile w rzepaku nie mam takiej rozkmniy to mocno dumam nad pakami w zbożach.

Ten na 30 ha trochę lipny . T1 mocno okrojona , ten tebu indyjski tez mi się średnio widzi i nie wiem czy to jest opcja na 2 czy 3 żabiegi. Bo tego fandango jest 20 l na 30 ha , wiec samo fandango na 30 ha to trochę kiepsko . 
pak na 10 + całkiem niezły jak dla mnie bo chciałem dać proleaf i azot dokistnie tak czy siak , ale t1 nie wiem czy nie za słabe a t3 i stobinuryna z fandango na kłos tez nie wiem czy trafiony pomysł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

U mnie dziś było +5 i deszcze śnieg jeszcze jest ale momentalnie topnieje i jutro tez mam mieć taka pogodę. Planuje w nocy korn kali na równych polach ale azot tez kusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

U nas to w styczniu woda stała, w lutym 40cm śniegu wiec ciekawe kiedy da się wjechać w pole i to tak żeby z niego wyjechać 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2349

Wrocław jutro chyba 14 stopni na plusie . Zaraz będziesz jechał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

tylko pytanie czy da rade wyjechać bo u nas to pewnie bedzie gąbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

własnie ojciec pojechał po kizeryt, bo wczoraj przyszedł na plac.

image.png

Nie wiem kiedy da się wjechać i wyjechac - tym bardziej ze ciągnik plus rozsiewacz to 10 ton, a nie bardzo mi się chce jeździć z 1bb.

W rzepaku powinno być dużo prościej, bo ścieżki ubite na maxa (5 przejazdów jesienią), gorzej w zbożach, bo tu ścieżki nie ubite - tylko herbicydem leciałem jesienią.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

spokojnie z tym azotem jeszcze zima ma wrócić na początku marca do -10 wiec proponuje na chwile obecna stoperan 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

Azot to za chwile, teraz bardziej mysle o kizerycie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Jednak wiosną jest całkiem inaczej niż jesienią i przy tych temperaturach co mają być w kolejnym tygodniu, to w piątek i sobotę będziesz już mógł narzekać, że sucho. Obawiałem się, że wiosną będzie cały czas po 5 stopni i przekropnie ale powinno być dobrze.

Edytowano przez Mich9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

Nasz wspólny kolega tez mi mówił ze zapina siewnik i w niedziele będzie już sypał :P
Z jednej strony fajnie by było sypnąć szybko i niech się rozkłada, z drugiej strony troche mi się nie chce sypać tylko 10bb kizerytu, może jednak poczekam do 1 i jak już pojade sypać to od razu bede sypał i kizeryt i saletrosan i saletre.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    340

Najlepiej byłoby co najmniej 2 tyg przed pierwszą dawka azotu. Ale mamy warunkie takie jak mamy w tym roku to wyjdzie bezpośrednio przed azotem. Przynajmniej u mnie w lubelskim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Patrząc na prognozy to tak samo będzie i u mnie

a powiedzcie, lepiej rzucić kirezyt czy może korn-kali ? co lepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

a co potrzebujesz? przecież to kompletnie inne produkty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
2 godziny temu, Aroo22 napisał:

Najlepiej byłoby co najmniej 2 tyg przed pierwszą dawka azotu. Ale mamy warunkie takie jak mamy w tym roku to wyjdzie bezpośrednio przed azotem. Przynajmniej u mnie w lubelskim. 

a gdzieś oglądałem filmik ma yt grupa azoty mówili że nie trzeba aż tak wcześnie rozsiewać kizerytu że jest to błędne co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Obejrzyj jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ktoś coś wie na temat biksafenu w rzepaku i jego skuteczności?? Są produkty zarejestrowane na zachodzie i wschodzie z tą substancją to pewnie jest coś na rzeczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Panowie plan na nawożenie w tym roku jest następujący: Korn Kali 200kg/ha, Kizeyt 150kg/ha i Saletra w jednej dawce 600kg/ha z uwagi na to że ani pod korzeń, na 3 liść, ani na słomę nie poszedł w rzepaku żaden azot oprócz polifoski i to miejscami było widać jak jeszcze nie było tyle śniegu, a liści też nie było jakoś za dużo i nie wiadomo, jak zniknie śnieg co z nimi. Dobry, zły pomysł? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

600kg saletry? ostro jak na taki szybki azot, 200kg N w RSMie to jakoś jeszcze ogarnia moja głowa, ale w saletrze już nie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj