yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
41 minut temu, Mecha napisał:

Pytałem na jesieni ila dać kizerytu jesienią a ile wiosną np 1/3 i wiosna 2/3 ale nikt nie odpowiadał zbyt chętnie. Gleb nie mam przepuszczalnych przynajmniej tak sądzę. Ciężka glina klasa 3

 

Screenshot_20210222-221140_Drive.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
1 godzinę temu, SOKAN napisał:

Ktoś stosował  wigor s w rzepaku na wiosnę ? Bo cena siarki w tym nawozie wychodzi dość korzystnie.

Wigor s to akurat pasowało by rozsiać jesienią , ponieważ on się słabo rozpuszcza i gdy  będzie wysiany na wiosnę to będzie mały pożytek z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5365

Jutro raniutko pobudka i ogień z kizerytem , ostatni przymrozek będzie więc trza go wykorzystać bo jak puści ziemia to się niewjedzie narazie


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mari82    275

Ja właśnie po, ale i fajnie wieczorem się jechało jeszcze, wszędzie śnieg praktycznie znikł tylko w ścieżkach został no i gdzie nie gdzie zastoiska wody więc nie było by szans za 2 tyg nawet wjechać  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5365

Tak samo jak i u ciebie w bróżnach tylko śnieg i w jednym dołku lód to ominąłem

 

IMG_20210223_070654_5.jpg


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

Twoja zona mówiła że owszem nawaliłeś ale nie na biało tylko na brązowo i to na nowa pościel 😀 

yacenty: Za ten chamski komentarz dostajesz 1 ostrzeżenie, przy kolejnym tych samych lotów będzie odpoczynek na tydzień

Edytowano przez yacenty
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

Radze nie wchodzić w taki chamski kierunek rozmowy

  • Thanks 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Po prostu postaraj się zrozumieć, że dobry żart =/= grubiaństwo. I nie chodzi o powagę a o tzw. dobry smak.

Panowie wracając do tematu, ktoś stosował na pierwszy zabieg wiosenny mieszaninę difenokonazolu z tebukonazolem? Chodzi mi o dawkowanie, w etykietach np. Portera mamy propozycję na mieszanie 125g difenokonazolu z 250g tebu, wydaje się trochę dużo tebu, skłaniał bym się raczej do mieszania 125/125. Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

proponuje wrócić do dyskusji o rzepaku.
Ile kizerytu sypiecie? 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

ja  z siarką czekam do początku marca bo jeszcze jej nie mam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Audi213 napisał:

150kg+ 200 kg Kon kali

Na bogato, nigdy nie dawałem kizerytu na rzepak. Saletrosan wiosną i czasami korn kali w grudniu. Plony całkiem całkiem. Tak myślę teraz, może to od zasobności gleby zależy, może źle robię A może wam ktoś kitów nawciskał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

To się bierze z tego że nie daję Saletrosanu tylko Saletrę, więc siarkę muszę dostarczyć inaczej czyli np. Kizeryt ale w tym roku chciałem spróbować dać też potas więc jeszcze do tego Korn Kali gdzie też jest siarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Trafiła mi się dzierżawa 1,9ha, monokultura pszeniczna. Chcę tam posiać rzepak jary. Czym go odchwaścić? Normalnie jak ozimy po siewie chlomazon + metazachlor? I kiedy go siać, 15-25 marca? (dolnośląskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
43 minuty temu, Zapracowany napisał:

Na bogato, nigdy nie dawałem kizerytu na rzepak. Saletrosan wiosną i czasami korn kali w grudniu. Plony całkiem całkiem. Tak myślę teraz, może to od zasobności gleby zależy, może źle robię A może wam ktoś kitów nawciskał.

ja tez do tej pory stosowałem saletrosan, ale odszedłem od azotu w granuli, więc kizeryt i RSM32. Zobaczymy jak to wypali


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
8 minut temu, azzadek napisał:

Trafiła mi się dzierżawa 1,9ha, monokultura pszeniczna. Chcę tam posiać rzepak jary. Czym go odchwaścić? Normalnie jak ozimy po siewie chlomazon + metazachlor? I kiedy go siać, 15-25 marca? (dolnośląskie)

Zasiej sobie lepiej wiosna pszenice jarą i po niej rzepak ozimy jak bedzie suchy rok to z jarego będziesz mial tone plus za kilka lat samosiewy tego dziadostwa beda Ci zakwitac w rzepaku ozimym jesienia..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Tylko że tam obecny właściciel rok w rok siał pszenice, chyba 5 albo i więcej lat. A rzepak mi pasuje bo kilka działek dalej jest mój rzepak ozimy i pasuje mi to skosić razem bo pole najdalej oddalone od gospo. No i chcę przerwać te monokulture

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

A jary będzie gotowy do koszenia razem z ozimym ?


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, robercikj100 napisał:

A jary będzie gotowy do koszenia razem z ozimym ?

dochodzi zawsze po zbozach przynajmniej w moim regionie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

No właśnie, więc i tak będzie musiał dwa razy jechać , najpierw na ozimy później na jary .


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

A pszenicę jara jak wcześnie zasieje sz to też razem skosisz.

Da radę to skasować bo jakaś głupotę napisałem 🤣

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
53 minuty temu, azzadek napisał:

Trafiła mi się dzierżawa 1,9ha, monokultura pszeniczna. Chcę tam posiać rzepak jary. Czym go odchwaścić? Normalnie jak ozimy po siewie chlomazon + metazachlor? I kiedy go siać, 15-25 marca? (dolnośląskie)

Nie wygłupiaj się. Zasiej zboże dobrze zaprawione albo łubin/groch, a w sierpniu rzepak ozimy. Żaden rzepak jary nie dojrzeje razem z ozimym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

nie wiem jak tam u was, u nas w okolicy z jarych to króluje jęczmień browarny i chłopakom bardzo fajnie to wychodzi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9260

Kiedyś siałem jęczmień jary, ale był problem, bo nikt nie kupował, poza hodowcami (na worki), przerzuciłem się na pszenicę jarą. Teraz podobno jest zbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj