danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2021

Polecane posty

mirro    6402

O to, to. Bo po kryzysie to wszystko powstanie jak Feniks z popiołu.😂 Oczyszczająca moc kryzysu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

w praktyce to w "popiół" zamienia się wszystko a ten feniks to raczej kukułka bo z obcego jajka.

kryzysy są po to aby wyeliminować to właśnie co dotacji wymaga

no u nas to już powoli wszystko

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

W zasadzie to ja już trzy razy w życiu spaloną ziemię widziałem. I nic nie wskazywało na jakieś szybkie odrodzenie. Szczególnie tam gdzie pociski fosforowe leciały.😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, mirro napisał:

Ja tylko mówię że u nas pomysłu ani wykonania. Czyli żaden przedział czasowy nas nie dotyczy.😂

 

A tu przykład że jeszcze się nie zaczęło a już wiadomo że nic z tego nie będzie.😂 Z Farmera oczywiście teks.

https://www.agrofoto.pl/agrosfera/farmertv/minister-na-spotkaniu-z-rolnikami-chcemy-skonczyc-z-przymusem-oddawania-za-darmo-produkcji-rolnej,113503.html

pier**li durnoty i tyle w temacie nic to nie da .

Nie ma naszych przetwórni było już głośno o tym  zachodnich przetwórnie powiedziały wyraźnie .

 

 Jeśli Polska zacznie sama przetwarzać to nie sprzeda na zachód swych wyrobów bo to zachodnie przetwórnie skupują i  przetwarzają .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
2 minuty temu, galan99 napisał:

Jeśli Polska zacznie sama przetwarzać to nie sprzeda na zachód swych wyrobów bo to zachodnie przetwórnie skupują i  przetwarzają .

Święte słowa, przetworzyć np truskawkę na mrożonkę to jedno, a tą mrożonkę potem sprzedać to drugie ...

Niemcy postawią swoje przetwórnie w np Egipcie i Maroku, i co z tego, że będziemy mieć mroźnie, jak Niemcy od nas tego towaru nie kupią bo będą mieć Serbską, Egipską, Turecką czy Marokańską truskawkę ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak działa Polska gospodarka produkujesz ale sprzedasz  za tyle ile ci zaproponujemy w danym roku .

Tak się kończy jak dany kraj pozbawił się własnego przemysłu i przetwórni i rynków zbytu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064
3 godziny temu, Ulman napisał:

Z ostatniej chwili - inflacja 7,7%.

 

:D 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Nie prawda bo inflacja w Niemczech 6 % wiec nie ma takiego strachu że w Polsce 7 %  w całej Europie inflacja szaleje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
30 minut temu, galan99 napisał:

Tak działa Polska gospodarka produkujesz ale sprzedasz  za tyle ile ci zaproponujemy w danym roku .

Tak się kończy jak dany kraj pozbawił się własnego przemysłu i przetwórni i rynków zbytu .

jest łowicz , stowit jest chyba polski , jest sporo polskich firm tylko co z tego , jak drogo kupią truskawki to potem i wyrób będzie drogi a konkurencja w europie jest spora .  Poswięciłem się i poszedłem sprawdzić syrop malinowy łowicz   0,3 % syropu malinowego zagęszczonego w syropie .             w zasadzie pewno z 90 % dzemów i marmolad  jest produkowanych przez  firmy z polskim kapitałem .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
11 minut temu, jarecki napisał:

jest łowicz 

Nie Łowicz tylko Maspex ;) Łowicz to tylko napis na słoiku xD 

Zresztą Łowicz ode mnie 25km niby, a truskawki mało kupują, większość jedzie do RAUCHA w Płońsku albo Łęczycy, gdzie do obu z tych miejscowości ode mnie jest około 50km ;) 

Zresztą, co to za dżem truskawkowy, gdzie truskawki stanowią 40% xD A reszta to woda i zagęszczacze ;) 

Chcesz, to przyjedź, pokażę ci prawdziwy, domowy dżem z truskawek ;)

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale dla mie smakowo to łowicz jedna z lepszych firm , nawet jak skład się przeczyta to odbiegają od konkurencji . chodzi mi o marke łowicz bo robią pod kilkoma nazwami 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136
40 minut temu, galan99 napisał:

Tak działa Polska gospodarka produkujesz ale sprzedasz  za tyle ile ci zaproponujemy w danym roku .

Tak się kończy jak dany kraj pozbawił się własnego przemysłu i przetwórni i rynków zbytu .

To znaczy się co, każdy kolejny rząd miał dotować te państwowe trupy w których rządziły związki zawodowe? Przecież każdy mógł kupić te wspaniałe zakłady i lecieć z produkcją dalej. A co robią teraz włodarze aby zachęcić do rozwoju czy powstania nowych firm, dowalając co raz to nowsze daniny zachowują się jak alfons stręczący swoją pracownicę która pomimo co raz cięższej pracy za chwilę nie będzie miała za co żyć ale ważne że jemu wpada.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576
31 minut temu, nie napisał:

 

:D 

Nie wiedziałem że jesteś youtuberem. 

27 minut temu, galan99 napisał:

Nie prawda bo inflacja w Niemczech 6 % wiec nie ma takiego strachu że w Polsce 7 %  w całej Europie inflacja szaleje .

No ale przecież my jako jedyni przeszliśmy pandemi bez szwanku i mieliśmy najlepsze wyniki gospodarcze w UE. Rząd tak się nad tym rozpływał a teraz gorsi od Niemiec? Co to się nagle stało? 

  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
2 godziny temu, galan99 napisał:

Nie ma naszych przetwórni było już głośno o tym  zachodnich przetwórnie powiedziały wyraźnie .

A to myślisz że "nasze" wyrywałyby się z ceną?😂 Nasze jedynie potrafią zaniżać cenę produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

"nie został przepuszczony przez kontrolę (nie wiem dokładnie, w którym momencie odprawy), gdyż ostatnie szczepienie przeciw COVID-19 miał osiem dni wcześniej, a przepis mówi, że od ostatniego szczepienia musi minąć co najmniej 14 dni. Sęk w tym, że była to trzecia dawka szczepienia, "

jeden idiota partaczy prawo a drugi idiota je literalnie stosuje

urzędasy

cyt pochodzi z
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27859336,poznan-problemy-na-lotnisku-lawica-mezczyzna-nie-mogl-poleciec.html#opinions

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Krzysztof Ardanowski były minister wypowiadał się na ten temat jak to zakłady zachodnie , wypowiedzieli się na temat pomysłu ministra o odbudowie Polskiego przetwórstwa . Można sobie poczytać były wypowiedzi ministra .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619
1 godzinę temu, mirro napisał:

A to myślisz że "nasze" wyrywałyby się z ceną?😂 Nasze jedynie potrafią zaniżać cenę produktu.

Odstawiam wszystko do "naszej" przetwórni. Jak piszesz, najczęściej ciągnie cenę w dół.

Na pytanie czemu nie chce przebić konkurencji kupić więcej odpowiada - ja jestem zależny od innych. Jak się wychylę to nie sprzedam nic.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Dokładnie Polskie zakłady mogą kupić ale taniej nie mogą robić Konkurencji zachodnim .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5604
4 minuty temu, galan99 napisał:

Dokładnie Polskie zakłady mogą kupić ale taniej nie mogą robić Konkurencji zachodnim .

To w takim razie, po co tworzyć kolejne zaniżające cenę przetwórnie ?? xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

przetwórnie to pikuś mały .

Po co tworzyć ? .

Szefowie resortu aktywów państwowych i rolnictwa podpisali umowę o współpracy, która ma umożliwić powstanie holdingu spożywczego. Jacek Sasin i Henryk Kowalczyk przekonywali, że będzie on reprezentował interesy rolników i próbował przełamywać zmowy cenowe. 

Żeby zaraz się nie okazało że pszenica od stycznia w dół .

Cukrownie pewnie tego nie wytrzymają i padną jedna za drugą .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, dysydent napisał:

"nie został przepuszczony przez kontrolę (nie wiem dokładnie, w którym momencie odprawy), gdyż ostatnie szczepienie przeciw COVID-19 miał osiem dni wcześniej, a przepis mówi, że od ostatniego szczepienia musi minąć co najmniej 14 dni. Sęk w tym, że była to trzecia dawka szczepienia, "

jeden idiota partaczy prawo a drugi idiota je literalnie stosuje

urzędasy

cyt pochodzi z
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27859336,poznan-problemy-na-lotnisku-lawica-mezczyzna-nie-mogl-poleciec.html#opinions

Aj mówię Ci dysydent ja tych urzedasów nie lubię bo każdy ch*j na swój strój 🤷‍♂️ 

Jak Ty masz na imię kolego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZMAS19821982    962
5 minut temu, galan99 napisał:

przetwórnie to pikuś mały .

Po co tworzyć ? .

Szefowie resortu aktywów państwowych i rolnictwa podpisali umowę o współpracy, która ma umożliwić powstanie holdingu spożywczego. Jacek Sasin i Henryk Kowalczyk przekonywali, że będzie on reprezentował interesy rolników i próbował przełamywać zmowy cenowe. 

Żeby zaraz się nie okazało że pszenica od stycznia w dół .

Cukrownie pewnie tego nie wytrzymają i padną jedna za drugą .

Raczej niech  pierw powstanie..... A o skuteczność morzem za rok podyskutować.. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3132

jednak warto "pisać całym zdaniem" bo nazbyt lakonicznie to ktoś może ci takiego "kwiatka" zasadzić

3 godziny temu, Ulman napisał:

Nie wiedziałem że jesteś youtuberem. 

xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
20 minut temu, PRZMAS19821982 napisał:

Raczej niech  pierw powstanie..... A o skuteczność morzem za rok podyskutować.. 

 

Przecie już powstał od stycznia rusza to nic nie wiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj