Polecane posty

yacenty    3884

Ktoś pytał, czy giełda dziś idzie? Idzie i na starcie na zielono.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

RR straci, vatowiec neutralny

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
20 minut temu, Navara1988 napisał:

Od lutego chcą wprowadzić zerowy VAT na zboże to kto zyska a kto straci ?

Skąd taka wiadomość o zerowy VAT na pszenicę .

Skupy nic nie wiedza na ten temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

chyba chodzi tylko o towary przetworzone np. mąka , a zboża to raczej nie obejmie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5019
1 godzinę temu, Krzysiukov napisał:

Chyba zaraz swoje pszenżyto wystawię po 2000 zł/t może ktoś się pokusi i zapłaci xd haha

Ja tam się nie zdziwię jak tyle wyjdzie na wiosnę.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321
yacenty napisał:

Ktoś pytał, czy giełda dziś idzie? Idzie i na starcie na zielono.

okres między świąteczny a ceny w górę? przecież tyle pszenicy na świecie hhe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78

Panowie miał ktoś podobna sytuacje? Tutaj akurat firma agrol matejka. Sytuacja wygląda tak że początkiem grudnia przysłali auto po pszenice która była zakontraktowana paszowka po 1050zl już we Wrześniu zaledwie 25t. Auto pojechało był to piątek i w poniedziałek rano kierowca mi dzwoni że znaleźli w pszenicy wołka i nie przyjmą tego co wydało mi się mega dziwne bo magazyn był 2 razy gazowany. Auto pojechało do skupu obok który przyjął pszenice po 1030zl i na drugi dzień już był przelew wszystko okej. A z tym agrolem nie idzie się od tego czasu dogadać. Osoba z którą się podpisywało umowę w ogóle nie odbiera ani nie odpisuje. Dzwonie do sedytora to mydli oczy że załatwi i tyle. Umowa trwa do 31.12 a tu nic nie wiadomo. Spedytor pierwsze zapewniał że zapłacę 30zl do tony za transport i podpisujemy anulowanie umowy. Potem mi mówi że ten co że mną podpisał umowę musi w zamian znaleźć jakąś pszenice co jest nie możliwe w tym czasie i po cenie 1050netto. Jak tu z nimi postępować bo dzisiaj znowu wydzwaniam i zero odzewu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29
3 godziny temu, Navara1988 napisał:

Od lutego chcą wprowadzić zerowy VAT na zboże to kto zyska a kto straci ?

 

2 godziny temu, galan99 napisał:

Skąd taka wiadomość o zerowy VAT na pszenicę .

Skupy nic nie wiedza na ten temat .

Bo tu nie chodzi o vat 7 % który otrzymuje rolnik ryczałtowy tylko o vat który jest przy sprzedaży detalicznej w sklepach na poszczególne towary i ten ma być zerowy. To co otrzymuje rolnik to zryczałtowany zwrot podatku czyli  dotyczący rolników ryczałtowych i w związku z tym przysługuje tym rolnikom zryczałtowany zwrot podatku, który ma im zrekompensować podatek VAT zapłacony przy nabyciu towarów i usług wykorzystywanych w związku z prowadzoną działalnością czyli to państwo dopłaca do towarów rolnika 7%   jako rekompensatę za to że on kupuje wszystkie środki produkcji z określoną stawką vat.

Edytowano przez lukszat
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242
2 minuty temu, shiftman napisał:

Panowie miał ktoś podobna sytuacje? Tutaj akurat firma agrol matejka. Sytuacja wygląda tak że początkiem grudnia przysłali auto po pszenice która była zakontraktowana paszowka po 1050zl już we Wrześniu zaledwie 25t. Auto pojechało był to piątek i w poniedziałek rano kierowca mi dzwoni że znaleźli w pszenicy wołka i nie przyjmą tego co wydało mi się mega dziwne bo magazyn był 2 razy gazowany. Auto pojechało do skupu obok który przyjął pszenice po 1030zl i na drugi dzień już był przelew wszystko okej. A z tym agrolem nie idzie się od tego czasu dogadać. Osoba z którą się podpisywało umowę w ogóle nie odbiera ani nie odpisuje. Dzwonie do sedytora to mydli oczy że załatwi i tyle. Umowa trwa do 31.12 a tu nic nie wiadomo. Spedytor pierwsze zapewniał że zapłacę 30zl do tony za transport i podpisujemy anulowanie umowy. Potem mi mówi że ten co że mną podpisał umowę musi w zamian znaleźć jakąś pszenice co jest nie możliwe w tym czasie i po cenie 1050netto. Jak tu z nimi postępować bo dzisiaj znowu wydzwaniam i zero odzewu...

nic na gębę, wszystko na piśmie

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    78
jahooo napisał:

2 minuty temu, shiftman napisał:

Panowie miał ktoś podobna sytuacje? Tutaj akurat firma agrol matejka. Sytuacja wygląda tak że początkiem grudnia przysłali auto po pszenice która była zakontraktowana paszowka po 1050zl już we Wrześniu zaledwie 25t. Auto pojechało był to piątek i w poniedziałek rano kierowca mi dzwoni że znaleźli w pszenicy wołka i nie przyjmą tego co wydało mi się mega dziwne bo magazyn był 2 razy gazowany. Auto pojechało do skupu obok który przyjął pszenice po 1030zl i na drugi dzień już był przelew wszystko okej. A z tym agrolem nie idzie się od tego czasu dogadać. Osoba z którą się podpisywało umowę w ogóle nie odbiera ani nie odpisuje. Dzwonie do sedytora to mydli oczy że załatwi i tyle. Umowa trwa do 31.12 a tu nic nie wiadomo. Spedytor pierwsze zapewniał że zapłacę 30zl do tony za transport i podpisujemy anulowanie umowy. Potem mi mówi że ten co że mną podpisał umowę musi w zamian znaleźć jakąś pszenice co jest nie możliwe w tym czasie i po cenie 1050netto. Jak tu z nimi postępować bo dzisiaj znowu wydzwaniam i zero odzewu...

nic na gębę, wszystko na piśmie

Umowę mam z nimi zawarta na piśmie i również żądam anulowania umowy za porozumieniem stron na piśmie ale nie ma z nimi żadnego kontaktu ale jest to firma z którą wielu od nas wspolpracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CARYX    11

a w umowie jest kto zapewnia transport, jeżeli odbiorca agrol to czy nie wygaśnie sama, rzecznika praw konsumenta poradź się nic za to nie powinien wziąć pieniędzy

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

i w tej umowie jest pewnie zapis ze po wykryciu szkodnika zjazd z ceny lub towar wraca do sprzedajacego ktory pokrywa koszty transportu

 


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zigi94    282

zazwyczaj w umowie jest zapis, że kupujący może obciążyć sprzedającego karą w wysokości wartości kupionego towaru i wszelkimi dodatkowymi kosztami które poniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276

A w umowie był zapis do kiedy odbiorca ma odebrać towar? Od września do końca roku aż miał czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dariowola    350
29 minut temu, Matey napisał:

i w tej umowie jest pewnie zapis ze po wykryciu szkodnika zjazd z ceny lub towar wraca do sprzedajacego ktory pokrywa koszty transportu

 

Ja się nie znam. Ale chyba w każdej  umowie jes taki zapis.

 

1 godzinę temu, shiftman napisał:

Umowę mam z nimi zawarta na piśmie i również żądam anulowania umowy za porozumieniem stron na piśmie ale nie ma z nimi żadnego kontaktu ale jest to firma z którą wielu od nas wspolpracuje

No żądać to Ty se możesz.😁No to idź dotych co z nimi współpracują i będziesz miał kontakt. 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj