Polecane posty

motorader18    94
2 minuty temu, Agrest napisał:

No jeszcze nie. Wszystko przede mną 😆

U nas teraz było do sprzedania ziemia 2 ha stówa za hektar to kupił gościu co ma swojego 8 hektarów trzyma trochę bydła i chodzi do pracy . Pytam się go czy mu się to opłaca on że tak . Jak dzieci dorosną to podzieli to na dwóch synów i niech robią z tym co chcą. Dla niego ziemią to lokata . 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, motorader18 napisał:

U nas teraz było do sprzedania ziemia 2 ha stówa za hektar to kupił gościu co ma swojego 8 hektarów trzyma trochę bydła i chodzi do pracy . Pytam się go czy mu się to opłaca on że tak . Jak dzieci dorosną to podzieli to na dwóch synów i niech robią z tym co chcą. Dla niego ziemią to lokata . 

No tak bo co z pieniędzmi robić.

Swoją drogą 10 ha w tym roku za 2,5 stówy kupiliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1887
15 minut temu, Zapracowany napisał:

No tak bo co z pieniędzmi robić.

Swoją drogą 10 ha w tym roku za 2,5 stówy kupiliśmy.

A tam wszyscy zdrowi byli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, wojak1986 napisał:

A tam wszyscy zdrowi byli?

Nie rozumię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25735
17 minut temu, marian7k napisał:

@Agrest widzisz jak z ziemią udało Ci się .... Żałuję że wcześnie urodziłem się.

Jak mi się udało?

 Chyba sprzedającemu, bo dwa lata kupca szukał.

33 minuty temu, Zapracowany napisał:

No tak bo co z pieniędzmi robić.

Swoją drogą 10 ha w tym roku za 2,5 stówy kupiliśmy.

Gdzie tak tanio?

3,92 za 285 i 1,04 za 40.

Zostało około 6t pszenicy. Komu na małe auto???🤭

Doładuję jęczmieniem na pełne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

@Agrest tak napisałem bo drożeje , nawet nie pamiętam po ile dałeś ( coś chyba było z budynkami )

Chyba sprzedającemu, bo dwa lata kupca szukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25735

Nic nie drożeje. Mam w innej gminie rok ogłoszone niecałe 2 ha po 40 i nikt się nie interesuje. Ale profilaktycznie podniosłem cenę o 5tys😆

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Agrest napisał:

 

Gdzie tak tanio?

3,92 za 285 i 1,04 za 40.

Zostało około 6t pszenicy. Komu na małe auto???🤭

Doładuję jęczmieniem na pełne.

Na zachodzie, hodowli nie ma, chętnych bardzo dużo ale na dzierżawę. Niemiec dużo kupował ale pisiory wstrzymali.  każdy mówi że minim 40 za ha, ale jak przyjdzie co do czego to płacić nikt nie chce albo chce ale kasy nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141
1 godzinę temu, chesterr87 napisał:

1016,5 zł brutto konsumpcja  nie ma co sie łakomić cena i tak dobra pora wywozić 

Skąd jesteś szczęściarzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536
3 godziny temu, galan99 napisał:

Pszenica zdrożała o 45 % i teraz co się dzieje wszystko podrożało od paliwa po lizaka o 3,5 % na każdym produkcje spożywczym a do produkcji do 5 % i więcej ogólnie podsumować to do 50 % trzeba więcej płacić teraz za wszystko jak było . Te podwyżki pszenicy czy rzepaku już są zjedzone przez inflację .

Wszystko podrożalo 50% -umiesz liczyć ,raczej kiepsko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

Napisałem dobrze bo jak zakupy były robiona za 100 zł to teraz za te same zakupy trzeba zapłacić o 50 zł drożej może nie na wszystkim pierdołach ale podrożało dużo w sklepach . A to nie koniec podwyżek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Dobrze że jest co zjeść inflacja była cały czas a pszenica ile lat stoi w miejscu. A rolnicy sami podbijają cenę ziemi nie jeden nie chce kupić ale podbije by sąsiad tanio nie kupił . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chesterr87    6
25 minut temu, Marcin34 napisał:

Skąd jesteś szczęściarzu

Pomorskie 😁. dawali wiecej wczesniej ale widocznie był statek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24

bez urazy do poprzedników ,ale może spotkalibyście sie z sasiadami i pogawędzili o życiu przy jakimś dobrym napoju,

a tutaj piszcie o pszenicy!!!

Pozdrowienia

Edytowano przez rodman
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25735

Jeszcze chwila i matif na czerwono będzie. Ale zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodman    24
3 minuty temu, Agrest napisał:

Jeszcze chwila i matif na czerwono będzie. Ale zabawa.

ameryka już minus 0,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7614

Nic wiecznie nie może trwać  jest tylko chwila .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

średnia cena od żniw u mnie wyszła za pszenice paszowa 840 netto bardzo fajnie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

I taka cena powinna być normalnością jak sprzedaje się partiami cena średnia zawsze jest fajna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3536
3 godziny temu, galan99 napisał:

Napisałem dobrze bo jak zakupy były robiona za 100 zł to teraz za te same zakupy trzeba zapłacić o 50 zł drożej może nie na wszystkim pierdołach ale podrożało dużo w sklepach . A to nie koniec podwyżek .

To co za zakupy robisz 5% to się zgodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
8 godzin temu, DamianRolnikSkup napisał:

lepiej by było jak byś otworzył konkurencje na tle tych handlarzy skoro wiesz, że lepiej zapłacisz. Nie dość, że lepiej zapłacisz i zrobisz dobrze rolnikom to ile więcej nakupisz!! 🤣🤣🤣🤣 wylewanie tych żalów zawsze bawi :D

Jakoś zagraniczne koncerny typu ADM czy ZT Kruszwica potrafią aktualizować codziennie cennik, mimo że mają dużą przewagę nad resztą w swojej branży, a w wielu polskich firmach skupujących zboża i rzepak (oczywiście nie wszystkich) jest z tym problem, chyba że chodzi o spadki... Wiadomo, że dla Ciebie to jest dobre, bo nadal informacje do części rolników docierają za późno i dzięki temu jesteś w stanie więcej zarobić. Nie zapominaj jednak, że jesteś na forum rolniczym.

Edytowano przez JanKrzysztof
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4104

Wzrosty cen wzrostami ale pamiętajcie że już myślą nad żniwnymi cennikami , czy dać 600 czy 650 brutto !

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj