Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jajonasz    1380

To że cena pszenicy czy ogólnie zboża ciągnie za sobą cenę nawozu, to jest patologia i to gruba. Zmowa cenowa jednym zdaniem 

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sorry Stach 12 ale nie rozumię co chciałeś nam przekazać.

to wiecie co się po żniwach robi  się ????????? "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
3 godziny temu, yacenty napisał:

w żniwa rsm32 kupiłem po 700zł, dziś ten sam rsm32 kosztuje już ponad 1000zł, już widziałem 1050czyli 50%. W żniwa pszenica była po 620-650 - dziś jest po 900, czyli rsmu moge kupić już mniej za 1 tone pszenicy :(

Tylko że nawozu azotowego dajesz 700kg a pszenicy zbierasz 8000kg więc na podwyżce azotu tracisz zaokrąglając 200zł/ha a na podwyżce ceny pszenicy zyskujesz 2000 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

200 na azocie, 200 na paliwie, 200 na opryskach - i twoje 2000 nie wystarczy

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

a na zakupach w sklepie? kiedyś pełny koszyk za 300zl a dziś 500 mało

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

w tę strone właśnie idę, od 2 lat cena pszenicy wyskoczyła ponad 650zł/tona , to nawet nie pokrywa 15 lat inflacji, bo tyle lat cena zboża stała magicznie w miejscu

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Panie Yacenty Ty mówisz o opłacalności, hobbysta i przedsiębiorca który ma koszty na gospodarstwie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
7 minut temu, pawel885 napisał:

Tylko że nawozu azotowego dajesz 700kg a pszenicy zbierasz 8000kg więc na podwyżce azotu tracisz zaokrąglając 200zł/ha a na podwyżce ceny pszenicy zyskujesz 2000 

Nie samym azotem pszenica żyje , ale jak już tak liczysz , to było azot kupić wcześniej , to zyskałbyś nie 2000 zł , tylko 2200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
55 minut temu, pawel885 napisał:

A na co komu saletra w czerwcu? Będzie droga to sobie poleży u sprzedawców 

właśnie w czerwcu lipcu się kupuje bo wtedy zazwyczaj jest najtańsza

  • Like 1

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
36 minut temu, mysza103 napisał:

Nie samym azotem pszenica żyje , ale jak już tak liczysz , to było azot kupić wcześniej , to zyskałbyś nie 2000 zł , tylko 2200 zł

liczę na daną chwilę czyli jak jest kasa za pszenicę , nawozy już kupione, sól tania stosunkowo do innych lat więc nie ma tragedii

 

30 minut temu, robercikj100 napisał:

właśnie w czerwcu lipcu się kupuje bo wtedy zazwyczaj jest najtańsza

ale jak jest droga to się nie kupuje, zazwyczaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Ja rsm , npk  kupione w lipcu a pszenica dalej leży

MATIF- 226,25 , + 2,5 e od ostatniej sesji 

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306
1 godzinę temu, wojak1986 napisał:

Panie Yacenty Ty mówisz o opłacalności, hobbysta i przedsiębiorca który ma koszty na gospodarstwie...

Ale kto Ci broni tak robić? Ja robie tak samo i myślisz sobie ze my co upośledzeni na umsle że nie liczymy kosztów? Każdemu szkoda jak ktoś pracuje i obrabia gopspo po robocie. Tylko nikt nie widzi ile my pracujemy na to. Idź na 8 h codziennie do roboty i obrabiaj ponad 20 ha po pracy to się zastanowisz czy to tak fajnie jest. Żółkiewka 900 brutto pasza cena z soboty

Edytowano przez PanPawel
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

A na rodzimym rynku w tym tyg obniżki, 870 na 850 netto pasza


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Ale kto Ci broni tak robić? Ja robie tak samo i myślisz sobie ze my co upośledzeni na umsle że nie liczymy kosztów? Każdemu szkoda jak ktoś pracuje i obrabia gopspo po robocie. Tylko nikt nie widzi ile my pracujemy na to. Idź na 8 h codziennie do roboty i obrabiaj ponad 20 ha po pracy to się zastanowisz czy to tak fajnie jest. Żółkiewka 900 brutto pasza cena z soboty

Rzuć w cholere jedno , albo drugie . Będzie ci lżej , i nie będziesz się tak użalał , jak nie dajesz rady

Edytowano przez mysza103
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

To nie jest uzalaznie nad sobą bo to akurat lubię robić. Tylko tłumaczenie ludziom którzy mają wieczny ból d*py o to że ktoś pracuje i ma gospo bo najlepiej by było jak by się im oddało jeszcze za pół darmo bo przecież nie możesz robić że swoim życiem tego co chcesz tylko inni najlepiej by kierowali nim

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Matif 227.25 w tym tępie to w piątek 240 strzeli. Gorzej jak jutro 220 będzie 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Ech. Ja tam wole pszenice po 1000. Nawozy kupione w czerwcu a zboze w magazynie

Sprzedane dzis pszenzyto 22t do piasta plonsk po 830 netto. Czyli ladne 888zl brutto. 4 godziny w kolejce. Trzeba tablet wziasc to sie filmy nadrobi na jutro.

Okoliczni zlodzieje po 20-30km za pszenyto krzycza 720zl netto. Patologia, chociaz kolejki brak.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

@PanPawelmacie kapitał w postaci gleby i stękanie. Idź tam w pracy ponarzekaj to Ci szybko powiedzą co o tym myślą. Wpis nie był do Pana tylko szefa tego forum, sam pracowałem i gospodarstwo było i wszyscy mają w d*pie te śmieszne gospodarzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Ciekawe czy @Agrest zużył już stoperan , bo z nie cierpliwością czekał na otwarcie Matif.  Pszenica strzeliła do góry , a agrest nic nie komentuje . Oby mu tylko nie zaszkodził

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

pszenica,pszenzyto(ceny netto, cennik podstawowy)

tasomix 880,760

piast lewkowiec 850,750

cedrop kluczbork 900,780

od ostatniego tygodnia nic się nie zmieniło

800netto za pszenżyto jest realne przy większej dostawie, 

nikt nie chce przebić ceny 900 netto za pszenice, za to oferują odbiór

w nie których firmach trzeba się zapisywać na dostawę na pszenżyto/pszenice z wyprzedzeniem czterech, pięciu dni. Co mnie osobiście zaskoczyło bo takiej sytuacji dawno nie było. Oznaczało by to że są zasypani pod korek czyli mają zapasy gdzieś na 2 miesiące do przodu. 

matif utknął pomiędzy 220 a 230 euro, wolumen obrotu wrócił do średniej, potrzebna jest jakaś mocna informacja żeby to się wybiło, 

Odnośnie dyskusji cen nawozów i zbóż. 

Głównym czynnikiem cenowy w nawozach to jest gaz ziemny. Od marca do maja cena za gaz była na historycznym dołku. Od wtedy do teraz gaz podrożał o 65%.  Do tego dochodzą jeszcze dodatkowe opłaty narzucane przez rząd i macie obecne ceny. Podejrzewam że te cenniki co są aktualnie zostaną z nami na dużej ale za to ceny wschodnich nawozów będą bardziej konkurencyjne. Aktualnie za polifoską czeka się około miesiąca. 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj