Polecane posty

Jejek    5

Szanowni Państwo.
Doskonale wiem że dla was liczy się każdy grosz do ceny i rozumiem to.
Pozwólcie, że opowiem wam jak to wygląda z drugiej strony.
Zakładając że w Polsce jest ok 100 mleczarni moja mleczarnia jest ok dwudziesta.
Nie jest więc ani zła ani topowa.
Jestem pracownikiem skupu mleczarni. Często wzywany jestem przez prezesa gdy ustalana jest cena za mleko. Płacimy średnio ok 1,55. Netto.
Prezesi długo dyskutują ile można dać najwięcej za  mleko. Nie więcej jednak niż spoldzielnie stać. 4 miesiace straty i można pogrzebać firmę. Zawsze dają jak najwięcej, ale nie więcej niż można. Wiadomo że mleka na rynku mleka jest mało, a te duże firmy stać wyciągnąć najlepszych choćby i po 2zl za litr. U siebie tego nie dadzą, ale na wyjeździe żeby skusić rolnika tak. Zazwyczaj przez pół roku 
Z jednej strony rozumiem że wszystko rośnie. Pasze itd. Z drugiej strony doprowadzi to do tego że zostaną w Polsce 3 mleczarnie i zapanuje tzw oligopol. Tzn dogadają się ile będzie kosztowało mleko i wszyscy będą doić za tyle ile trzech prezesów zdecyduje.
I tu pojawia się zamknięte koło. Przejście za 10gr więcej jest dla jednej osoby niezwykle opłacalne. Ale czy będzie opłacalne za 5 lat dla wszystkich? Nie sądzę. Pozycja negocjacyjną pomiędzy rolnikiem a jednym z trzech prezesów będzie nie do pokonania.
Tak jak dziś nie do pokonania jest pozycja mleczarni do sieci handlowej. Spółdzielnia cieszy się jeśli marza czyli różnica przychodu nad kosztem wynosi 5%. Tymczasem marza sieci to 30% o ile cię wogle wpuści na półkę.
Nie będę czesto zabierał więcej głosu na forum z racji tego że nie jestem rolnikiem a pracuje w mleczarni.
 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łooo matko 20 miejsce  topowa 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Styl trochę taki jak u Naczelnego Konsumenta RP, jak myślicie? Czyżby to aluzja żeby nie uciekać do Piątnicy po obniżkach? 😜😄

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikib11    97

Zawsze prezes może oszczędności poszukać w innym miejscu niż u rolnika.Jesli jesteś w spółdzielni to prezes nie jest wyrocznią a przynajmniej nie powinien być bo to rada nadzorcza nad prezesem stoi.Puki będą do rady wybierani tacy jak nasz makler to rolnik będzie traktowany jak niewolnik.Rada nadzorcza powinna przeanalizować wydatki spółdzielni i pomyśleć gdzie je ograniczyć a jest wiele takich kosztów.

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Był podlaski góral, jak ktoś wyżej napisał Naczelny Konsument RP ( przewoźnik ), to i mamy pracownika skupu który jest wzywany na ustalanie ceny . Co ten grzesiu jeszcze wymyśli. Swoją drogą ciekawa ta dwudziesta lokata i średnio 1,55 netto.  To więcej jak mlekpol i mlekowita a nie przypominam sobie żeby poza Piątnicą ktoś lepiej od tych molochów płacił. Podobnie płaci Giżycko, Sierpc czy President to gdzie jeszcze 15 mleczarni. 

Propagando witaj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
5 godzin temu, Jejek napisał:

Szanowni Państwo.
Doskonale wiem że dla was liczy się każdy grosz do ceny i rozumiem to.
Pozwólcie, że opowiem wam jak to wygląda z drugiej strony.
Zakładając że w Polsce jest ok 100 mleczarni moja mleczarnia jest ok dwudziesta.
Nie jest więc ani zła ani topowa.
Jestem pracownikiem skupu mleczarni. Często wzywany jestem przez prezesa gdy ustalana jest cena za mleko. Płacimy średnio ok 1,55. Netto.
Prezesi długo dyskutują ile można dać najwięcej za  mleko. Nie więcej jednak niż spoldzielnie stać. 4 miesiace straty i można pogrzebać firmę. Zawsze dają jak najwięcej, ale nie więcej niż można. Wiadomo że mleka na rynku mleka jest mało, a te duże firmy stać wyciągnąć najlepszych choćby i po 2zl za litr. U siebie tego nie dadzą, ale na wyjeździe żeby skusić rolnika tak. Zazwyczaj przez pół roku 
Z jednej strony rozumiem że wszystko rośnie. Pasze itd. Z drugiej strony doprowadzi to do tego że zostaną w Polsce 3 mleczarnie i zapanuje tzw oligopol. Tzn dogadają się ile będzie kosztowało mleko i wszyscy będą doić za tyle ile trzech prezesów zdecyduje.
I tu pojawia się zamknięte koło. Przejście za 10gr więcej jest dla jednej osoby niezwykle opłacalne. Ale czy będzie opłacalne za 5 lat dla wszystkich? Nie sądzę. Pozycja negocjacyjną pomiędzy rolnikiem a jednym z trzech prezesów będzie nie do pokonania.
Tak jak dziś nie do pokonania jest pozycja mleczarni do sieci handlowej. Spółdzielnia cieszy się jeśli marza czyli różnica przychodu nad kosztem wynosi 5%. Tymczasem marza sieci to 30% o ile cię wogle wpuści na półkę.
Nie będę czesto zabierał więcej głosu na forum z racji tego że nie jestem rolnikiem a pracuje w mleczarni.
 

Cześć Grzesiek 🙋😂

  • Like 2
  • Haha 19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7338

Siema grzesiu 😋 co tak zamilkłeś? I gdzie zgubiłeś kolegę, podobno krach na giełdzie po ostatniej radzie 😂

  • Like 2
  • Haha 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8553
3 godziny temu, Jejek napisał:

Jestem pracownikiem skupu mleczarni. Często wzywany jestem przez prezesa gdy ustalana jest cena za mleko

hmm,no to pogratulować takiej spółdzielni i demokracji jaka jest w tej spółdzielni😂,a czy kierowcy i operatorzy maszyn też są wzywani do prezesa do konsultacji cen mleka w skupie?.Dla jasności ,nie jestem pracownikiem  skupu mleka ,wręcz przeciwnie jestem tylko konsumentem

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Jejek napisał:

Szanowni Państwo.
Doskonale wiem że dla was liczy się każdy grosz do ceny i rozumiem to.
Pozwólcie, że opowiem wam jak to wygląda z drugiej strony.
Zakładając że w Polsce jest ok 100 mleczarni moja mleczarnia jest ok dwudziesta.
Nie jest więc ani zła ani topowa.
Jestem pracownikiem skupu mleczarni. Często wzywany jestem przez prezesa gdy ustalana jest cena za mleko. Płacimy średnio ok 1,55. Netto.
Prezesi długo dyskutują ile można dać najwięcej za  mleko. Nie więcej jednak niż spoldzielnie stać. 4 miesiace straty i można pogrzebać firmę. Zawsze dają jak najwięcej, ale nie więcej niż można. Wiadomo że mleka na rynku mleka jest mało, a te duże firmy stać wyciągnąć najlepszych choćby i po 2zl za litr. U siebie tego nie dadzą, ale na wyjeździe żeby skusić rolnika tak. Zazwyczaj przez pół roku 
Z jednej strony rozumiem że wszystko rośnie. Pasze itd. Z drugiej strony doprowadzi to do tego że zostaną w Polsce 3 mleczarnie i zapanuje tzw oligopol. Tzn dogadają się ile będzie kosztowało mleko i wszyscy będą doić za tyle ile trzech prezesów zdecyduje.
I tu pojawia się zamknięte koło. Przejście za 10gr więcej jest dla jednej osoby niezwykle opłacalne. Ale czy będzie opłacalne za 5 lat dla wszystkich? Nie sądzę. Pozycja negocjacyjną pomiędzy rolnikiem a jednym z trzech prezesów będzie nie do pokonania.
Tak jak dziś nie do pokonania jest pozycja mleczarni do sieci handlowej. Spółdzielnia cieszy się jeśli marza czyli różnica przychodu nad kosztem wynosi 5%. Tymczasem marza sieci to 30% o ile cię wogle wpuści na półkę.
Nie będę czesto zabierał więcej głosu na forum z racji tego że nie jestem rolnikiem a pracuje w mleczarni.
 

Kurde żeby ta cena była niższa niż 1,55 to stawiał bym na Radomsko 🤭

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Czyli jak dobrze rozumiem nowego/starego agrofotowicza to ci co mają niską cenę siedzieć i trzymać się w tych mleczarniach rękami i nogami ?? To się k**wa nie dzieje naprawdę 🙆‍♂️🙆‍♂️🤣

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel111000    35

Tu nie ma z czego się śmiać. Dalej mają rolnika za głąba który ma za***rdalac i się nie odzywać A oni na górze na wszelkie sposoby pomagają rolnikowi robią co mogą sami nie zjedzą A z rolnikiem się podzielą.... To że będzie monopol 3 mleczarnii nie znaczy że będą mieli surowiec jeszcze trochę ludzie starej daty przestaną doic i młodych ile zostanie

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Dokładnie. Mogą sobie tam ustalać ceny w trzech dziadków. Zostanie tylko garstka fanatyków i jeszcze kilku za***anych po komin kredytami. A reszta na nich naszcza.

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale do tego żeby zostały przedsiebiorstwa prowadzi polityka mleczarni , dając dopłaty do progów ilosciowych sami likwidują miejszych rolników .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

@jarecki progi nie są złe o ile są takie jak w mlekpolu czy mlekovicie a nie jak w wielu mniejszych mleczarniach że średnia cena skupu podobna jak w molochach a 80% dostawców ma 1,2 zł a elita więcej niż w największych mleczarniach bo za litry mają 40-50gr więcej niż ten co ma 30 czy 40 krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Mnie tam zawsze zastanawia jak oglądam jakieś filmy na YT i pokazują jakiś molochów mlecznych odstawiających kilka milionów litrów i w końcu pytają gdzie oni mleko sprzedają z tej obory za 10 milionów. A oni często mówią wtedy, że ło tu panie, do spółdzielni w zakuprzu dolnym. A ile płacą? No może nie najlepiej 1.30 netto, ale to dobra spółdzielnia i z sentymentu też tu trochę bo dziadek odstawiał i stryjenka i zadowoleni ze współpracy jesteśmy. Wtedy myślę sobie zawsze, 1.30. TAKI ch*j.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, jarecki napisał:

ale do tego żeby zostały przedsiebiorstwa prowadzi polityka mleczarni , dając dopłaty do progów ilosciowych sami likwidują miejszych rolników .

Dokładnie , małe progi jakieś powinny być ,ale nie że duży ma 60 gr więcej , a co z mojego kuźwa litra mleka mniej zrobią 🤔

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2233

  Twój   litr dla nich jest droższy ,   trzydziestką motogodziną zaorzesz pól ha,a   innym ciągnikiem 2 ha,a kierowca tu i tu jeden, krus jeden,obiad jeden,pokój jeden.......😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    947

Te filmy na YT to coś w podobnie nasz nowy dom...tu leja  posadzkę a jutro panele kładą takie mydlenie oczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13023

Niestety kizak ma rację tylko może różnica pomiędzy min a max mogła by być mniejsza ale w każdej mleczarni jest inaczej 

A Grzesiu z alfa może Grajewa bronią ja niejaki pan N w niebieskiej kurtce Częstochowy 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, kizak napisał:

  Twój   litr dla nich jest droższy ,   trzydziestką motogodziną zaorzesz pól ha,a   innym ciągnikiem 2 ha,a kierowca tu i tu jeden, krus jeden,obiad jeden,pokój jeden.......😉

Mimo wszystko różnica za duża , bo ja rozumiem że odbiór mleka od mniejszych jest droższy , jakby się nie opłaciło to by nie odbierali od nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    171

Zależy standardowo koszty zwózki pewnie odzwierciedlają te progi do 10gr na litrze. Reszta to sztuczny wymysł. Chyba że jesteś w stanie tak jak spółdzielnia rolnicza w okolicy zapełnić codziennie cysternę i wysłać ją prosto do DE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj