Polecane posty

greg1985    496

Niby jest tak dobrze na rynku mleka w Europie.  Sery masło i mleko w proszku do góry . W Niemczech i Francji spadek produkcji.  A u nas kryzys się zaczyna chyba boją się żeby na wiosnę nie było za dużo mleka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Jak za dużo mleka może być? Przecież prezes Mlekpolu mówi że Polska ma możliwości na produkcję 17 mld litrów rocznie, przy produkcji obecnie 12, to chyba chce jak najwięcej mleka i ma możliwości jego sprzedaży. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niestety jak w każdej produkcji nie inwestujesz wypadasz z gry ! Kiedyś były pługi 2 skibowe, prasy kostka , już tego nie ma . No dobrze nie liczę  tych osób co gospodarstwo jako hobby traktują lub dopracowanie  jakoś do emerytury. Niedługo wóz paszowy duże obory  to będzie minimum bo cześć osób  inwestuje  a cześć  stoi w miejscu bo się nie opłaca lub faktycznie mlodzi chcą skosztować dobrobytu  na zakladach i tych dużych zarobków 😀 acz kolwiek emerytura i tak będzie wyższa niż na krusie ale jesteś gorszym parobkiem niż na swoim gospodarstwie zależy jak trafisz 

Jak dla mnie to największy problem to zakup ziemi ,chcąc iść do przodu. Bo to się nie kalkuluje za duże koszty.Teraz stawianie budynków  i ziemia jest tylko dla bogatych a branie kredytów  to już hazart  trzeba mieć jaja  albo wybijesz się albo stracisz to co masz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też prawda 😇 ale jak by nie było na krusie jest lipa dobrze musisz zyc z dziećmi 😀 Ja mam 10 hektarów  obecnie w dzierżawie sprzedać nie sprzedam nigdy zawsze jak cos zglodu nie zginę  ale nie miałem pomysłu na rozwój  było 10 krów  i chcialem to ruszyć do przodu ale właśnie ograniczenia w ziemi i budynków stwierdziłem za drogi biznes a mając 100 szt się mniej narobisz niż mając  10 bo jedyna mechanizacja to taczki 😀 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Dziwne. Komisarz Wojciechowski twierdzi, że to przyszłość te 10 krów i taczka, a wam się nie chce robić? To jak to jest?🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chyba się pomylił  trzeba sprostować  że chyba na Ukrainie  bo Polska już jest krajem rozwiniętym 😁 i panuje dobrobyt dofinansowanie do wczasów  500 plus 😀 a za nie Roba  się nie uważam  tylko nie będę  kobity męczyć  bo teraz jako kierowca pracuje prawie 300 godzin ale to ja zapiwrdala m

To tutaj wątek był też oddawaj do mleczarni tam gdzie jest najtaniej żeby nie stworzyć monopolu 😀 chyba faktycznie rolnika mają za idiote  chyba nie chce  być takim rekinem biznesu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932

Na forum mleczarskim zwykli konsumenci ,pracownicy mleczarni deweloperzy teraz kierowca dziwne 

to trochę 🤔

Same szpecjalisty

Edytowano przez Łolek
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

My mamy doić i słuchać się mądrzejszych. 

Czekam na cenę, ale średnia spadła więc będzie mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
56 minut temu, komizmo napisał:

Dziwne. Komisarz Wojciechowski twierdzi, że to przyszłość te 10 krów i taczka, a wam się nie chce robić? To jak to jest?🤔

 

49 minut temu, zico napisał:

To chyba się pomylił  trzeba sprostować  że chyba na Ukrainie  bo Polska już jest krajem rozwiniętym 😁 i panuje dobrobyt dofinansowanie do wczasów  500 plus 😀 a za nie Roba  się nie uważam  tylko nie będę  kobity męczyć  bo teraz jako kierowca pracuje prawie 300 godzin ale to ja zapiwrdala

w sumie prawde powiedział , tylko nie dodał żę przerób w gospodarstwie i sprzedaż bezpośrednia ,  na wsi kobitka tak robiła ze 4 krowy miała to latem towar schodził do zera a zimą lipa [ rejon wypoczynkowy  ]        na przerobie mleka się nie znam ale np . swiniak po przerobie podwaja swoją wartość .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, leszek1000 napisał:

My mamy doić i słuchać się mądrzejszych. 

Czekam na cenę, ale średnia spadła więc będzie mniej. 

Lesiu powiedz mi ty tutaj  to po ile mleko powino być żebybyś był usatysafakcionaowany może będzie łatwiej 🤣

Tutaj na forum jest fajnie Piątnica płaci 1.5 Włoszczowa 1.7 koło 1.3 nie czekaj już Piątnica płaci 1.3  jednym słowem chwyc okazję  ale jak sobota to do Lidla Lidla a tam mleko jest po 2.30 to dlaczego tak mało płacą 😀 banda złodzieji  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja jestem pesymista, to ci nie odpowiem. Zadowolony jestem, jak mi krowy nie chorują. 

A na cenę mleka to chyba nie mamy wpływu. 

Gdzie jest Grzesiu, bez niego to smutno mi się zrobiło. Zawsze coś zabawnego napisał 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

A ja bym na początek wolał mieć kilka hektarów więcej na własność  A potem myśleć o rozwijaniu i budowaniu. Kiedyś na spotkaniu prezes B. Powiedział że przyszłością są duże obory i setki sztuk bydła A zapomniał dodać że i miliony do spłaty  😂 . A ja aż tak nie chce chorować.  Jest 70 szt. Wszystkiego i żyje się bardzo dobrze i na jakieś drobne inwestycje w gospodarstwie wystarczy. Zima jest czas żeby posiedzieć spokojnie gdzieś jechać nie mówię o wczasach bo mnie to nie dotyczy.

A nowe obory same komputery dłużej się schodzi tego dopilnować jak obrządek .

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chłopak dobrze gada! A tutaj sami bohaterowie poświęcają się bo krowy trzymają  żeby nasz Polski naród  pił polskie mleko spokojnie mleka nie zabraknie ale nie koniecznie będzie polskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
3 godziny temu, Kierownik napisał:

no 3 tysiace to takie minimum dzisiaj raczej. Idziesz na jakiefos montera i masz te 4-5 tysi. W delegacji jakies 7-8. A jak jestes ogarniety tonidziesz na spawacza i masz 10-20 tysi i tez praktycznir nic nie robisz bo tylko i wylaczbie spawasz

Tylko spawasz a potrafisz to dobrze robić jak to takie  proste?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932

Dlatego go o to zapytalem boja spawam od15 roku życia kiedyś na codzień teraz powiedzmy rekreacyjnie  i nie uważam sie za wirtuoza wszystko proste jak tego nie robisz podobnie jest z hodowla krów jak patrzeć z boku to nic trudnego 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Gadałem kiedyś z gościem co pracował na Śląsku to praca się kończyła jak szplue drutu wystawał . Zdrowie to szybciej stracisz jak na gospodrace . Nie mógł mieć dzieci. A takie zarobki to są jak spawasz gazociagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

@grzesiu to twój kierowca? Bo podejrzewałem , że mleko wozi, a teraz jeszcze myślę, że u ciebie 🤣

Edytowano przez komizmo
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12932
1 godzinę temu, GrzesiekAgro napisał:

Gadałem kiedyś z gościem co pracował na Śląsku to praca się kończyła jak szplue drutu wystawał . Zdrowie to szybciej stracisz jak na gospodrace . Nie mógł mieć dzieci. A takie zarobki to są jak spawasz gazociagi

Na szczęście sie z dziećmi uwinalem a tera przy krowach to co innego bo człowiek wypoczęty i niezestresowany☺

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strsw33    93

Best Milk.ponoc pada 

Edytowano przez strsw33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Kiedyś padli nazywali się eskal pamiętam bo rodzicom niewypłacili za 3 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
realny    5
8 godzin temu, adventure napisał:

Dziwie się Mlekpolowcy, że uwierzyliście tu komuś kiedyś, jak ktoś napisał,że w Mlekpolu cena przez cały rok będzie oscylowała w granicach 1.8. Nie oszukujmy się, w Polsce po za jednym wyjątkiem nie stać żadnej mleczarni w dłuższej perspektywie na taką cenę,żadna mleczarnia by tego nie wytrzymała, gdzie 70-80% kosztów mleczarni to są wypłaty dla nas rolników. Nie chce tu bronić Mlekpolu, bo wiadomo,że przy tych kosztach to mleko powinno kosztować minimum 1.8, ale niestety realia są inne i tylko Piątnica, która ma dosłownie produkt doskonały, na dodatek bardzo niski koszt skupu mleka, ze względu na niewielką odległość gospodarstw od mleczarni oraz ich wielką produkcję, jest w stanie godziwie płacić za mleko.

Jak Ty policzyles że koszty mleka to 80 %? Przy jakich cenach? Przy sredniej 1.4? To w Piatnicy by wychodzilo pow 100 %?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj