Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Łolek    12932

Niestety kizak ma rację tylko może różnica pomiędzy min a max mogła by być mniejsza ale w każdej mleczarni jest inaczej 

A Grzesiu z alfa może Grajewa bronią ja niejaki pan N w niebieskiej kurtce Częstochowy 

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, kizak napisał:

  Twój   litr dla nich jest droższy ,   trzydziestką motogodziną zaorzesz pól ha,a   innym ciągnikiem 2 ha,a kierowca tu i tu jeden, krus jeden,obiad jeden,pokój jeden.......😉

Mimo wszystko różnica za duża , bo ja rozumiem że odbiór mleka od mniejszych jest droższy , jakby się nie opłaciło to by nie odbierali od nas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream1990    170

Zależy standardowo koszty zwózki pewnie odzwierciedlają te progi do 10gr na litrze. Reszta to sztuczny wymysł. Chyba że jesteś w stanie tak jak spółdzielnia rolnicza w okolicy zapełnić codziennie cysternę i wysłać ją prosto do DE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1569

chwila chwila z tego co wiem to ukochany mlekpol płaci przewoznikom od litra przywiezionego mleka a  nie za km, to co to różnica czy weźmie od dużego 10000 litrów czy od małego 100, koszty dla mleczarni są te same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

no tak....ale jak parametry na beczce są wyższe niż te dla rolników to premie dostaje chyba przewoźnik ?

Edytowano przez boo45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496

Może i obory by się budowały żeby rolnicy na własność mieli ziemie A nie tylko dzierżawy na gembe . Dziś robisz A jutro nie bo jakoś Franek daje 50 zł więcej. Żeby ci co zawieszają produkcję sprzedawali ziemie na pewno by to było dobre A tak rolnik przewala pieniądze przez konto i to co roku coraz więcej A i tak gowno zostaje bo większość kupuje na kredyt A nie za swoje 

12 minut temu, boo45 napisał:

no tak....ale jak parametry na beczce są wyższe niż te dla rolników to premie dostaje przewoźnik.

W mlekpolu chyba musi się mniej-więcej  zgadzać bo tak to zaraz kierowca oberwie że coś kombinuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, Dream1990 napisał:

Zależy standardowo koszty zwózki pewnie odzwierciedlają te progi do 10gr na litrze. Reszta to sztuczny wymysł. Chyba że jesteś w stanie tak jak spółdzielnia rolnicza w okolicy zapełnić codziennie cysternę i wysłać ją prosto do DE.

Na pewno, wziąć byka mam cztery  i mogę go sprzedać w podobnej cenie co inny przy całym samochodzie 🤷‍♂️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1569

A tam oberwie rodzinka poobsadzana to co im zrobią. Pewnego czasu do pewnej mleczarni kierowca przywiozł mleko z antybiotykiem od pewnego molocha coś zrobili dla dostawcy, karę dostali? Nic, nawet wetrynaria o tym się nie dowiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

Rocznik 80 i 90 nie chce doic krow. A mowa o 2000. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
35 minut temu, Ursus932 napisał:

Mimo wszystko różnica za duża , bo ja rozumiem że odbiór mleka od mniejszych jest droższy , jakby się nie opłaciło to by nie odbierali od nas 

Nie koniecznie , to samo tłumaczył się v-prezes z Sierpca że od dużego jest taniej bo wjedzie do dwóch i ma cysternę, ale nie biorą pod uwagę że niejednokrotnie po te cysternę 150km w jedną stronę jadą .

To mu powiedziałem jeśli chodzi tylko o koszt odbioru to ja powinienem mieć co najmniej 2,5zl/l bo mam do mleczarni 5 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Ursusc385 napisał:

A tam oberwie rodzinka poobsadzana to co im zrobią. Pewnego czasu do pewnej mleczarni kierowca przywiozł mleko z antybiotykiem od pewnego molocha coś zrobili dla dostawcy, karę dostali? Nic, nawet wetrynaria o tym się nie dowiedziała

Słyszałem o podobnym przypadku , i finał taki sam 😉

5 minut temu, Bugii napisał:

Rocznik 80 i 90 nie chce doic krow. A mowa o 2000. 

No ja jestem w środku tych pierwszych i nie chce 🙂

Choćby było po 2,5 zł 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Z drugiej strony szkoda tych wielkich mleczarni, bo jakby się patrzeć Polska jest znacznym graczem w Europie, a nawet i na świecie też zaznacza swoje miejsce. Raczej świetlanej przyszłości to nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adventure    6

Dziwie się Mlekpolowcy, że uwierzyliście tu komuś kiedyś, jak ktoś napisał,że w Mlekpolu cena przez cały rok będzie oscylowała w granicach 1.8. Nie oszukujmy się, w Polsce po za jednym wyjątkiem nie stać żadnej mleczarni w dłuższej perspektywie na taką cenę,żadna mleczarnia by tego nie wytrzymała, gdzie 70-80% kosztów mleczarni to są wypłaty dla nas rolników. Nie chce tu bronić Mlekpolu, bo wiadomo,że przy tych kosztach to mleko powinno kosztować minimum 1.8, ale niestety realia są inne i tylko Piątnica, która ma dosłownie produkt doskonały, na dodatek bardzo niski koszt skupu mleka, ze względu na niewielką odległość gospodarstw od mleczarni oraz ich wielką produkcję, jest w stanie godziwie płacić za mleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maksy    5
37 minut temu, komizmo napisał:

Łowicz ma teraz przewoźnika czy swoje samochody?

Swoje swoje, tylko kupili pare nowych sztuk bodajże rok temu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, adventure napisał:

Dziwie się Mlekpolowcy, że uwierzyliście tu komuś kiedyś, jak ktoś napisał,że w Mlekpolu cena przez cały rok będzie oscylowała w granicach 1.8. Nie oszukujmy się, w Polsce po za jednym wyjątkiem nie stać żadnej mleczarni w dłuższej perspektywie na taką cenę,żadna mleczarnia by tego nie wytrzymała, gdzie 70-80% kosztów mleczarni to są wypłaty dla nas rolników. Nie chce tu bronić Mlekpolu, bo wiadomo,że przy tych kosztach to mleko powinno kosztować minimum 1.8, ale niestety realia są inne i tylko Piątnica, która ma dosłownie produkt doskonały, na dodatek bardzo niski koszt skupu mleka, ze względu na niewielką odległość gospodarstw od mleczarni oraz ich wielką produkcję, jest w stanie godziwie płacić za mleko.

To nie jest produkt doskonały tylko galanteria daje im tą cenę i marketing. Pilnują też jakości. Jakby zaczęli produkować w większości proszek to cena bbyla by jak wszędzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

to tak samo jak Danone , zarobki w polsce ma spore robi tylko jogurty , serki zresztą gratki to sie nie daje jeść ale dzieci lubią .  15 lat po wejsciu do unni z tego co słyszałem to z dniem wejscia do unni krowy miały być do lasu wypuszczane a ziemia leżyć odłogiem a tymczasem jest na odwrót produkcja mleka się  prawie podwoiła a koszty dzierżw po 2 tys .za ha. a mleka nie zabraknie , jak bedą spadki produkcji to cena wzrosnie tak jak na rynku trzody chlewnej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Tu się więcej nakłada na to czynników. Głównym jest to że młode pokolenie nie jest już tak głupie żeby w popręgu zapieprzac za friko bo wypada, bo sąsiad patrzy, Bóg obdarzy, itp.

Dojrzewa najbardziej roszczeniowe pokolenie w historii

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Tu jest globalizacja,może być u nas i spadek produkcji, może być i susza ,może być i jakaś inna ku... , Jak ,,biedronka'',czy jakaś inna sieć handlowa złapie tani produkt z np. Nowej Zelandii czy innej Argentyny,to na nas  nasra, na wszelkich rolników, mleczarnie i ich biedę. Daj Bozia na dziś . Kiedyś nawet żyd tak krwi nie wypił, nie wykańczał, dał żyć by cały czas zarobić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

Osm Koło: w czwartek o 10.00 spotkanie przedstawicieli rolników z radą mleczarni. W tym samym czasie rolnicy będą protestować pod mleczarnią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
10 minut temu, komizmo napisał:

Dojrzewa najbardziej roszczeniowe pokolenie w historii

jakie roszczenia mają młodzi po szkole ? zadne chcą tylko pracy nie domagają sie niczego innego żadnych zasiłków i to dzisiaj dostają  siostrzeniec mechanik 20 lat zarabia 3 tys  jako jego wójek stanowczo bym mu odradzał gospodrstwo choć jego ojciec produkuje mleko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Chodzi  o to, że młodzi dziś chcą się nie narobić i zarobić. W żadnym razie nie uważam tego za coś złego. Sam bym tak chciał. I dlatego wątpię że będą doić krowy za marne grosze bo ojciec by tak chciał.

Jakaś część pewnie tak. Ale mała

Generalnie kiedy ja przejmowałem gospodarstwo to można było z tego mieć więcej niż na etacie. Dzisiaj niekoniecznie

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

no 3 tysiace to takie minimum dzisiaj raczej. Idziesz na jakiefos montera i masz te 4-5 tysi. W delegacji jakies 7-8. A jak jestes ogarniety tonidziesz na spawacza i masz 10-20 tysi i tez praktycznir nic nie robisz bo tylko i wylaczbie spawasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adventure    6
1 godzinę temu, ramzes10 napisał:

To nie jest produkt doskonały tylko galanteria daje im tą cenę i marketing. Pilnują też jakości. Jakby zaczęli produkować w większości proszek to cena bbyla by jak wszędzie

''Produkt doskonały'' miałem na myśli najwyższą jakość ich produktów, gdzie klienci zbytnio nie patrzą na ich cenę, która nie jest mała, a masowo kupują, bo wiedzą że towar jest najlepszy. Wiele jest mleczarni, które produkują głównie galanterie a cenowo nie równają się z Piątnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Napisz Grzegorz wprost co się odjebało, a nie pajacujesz. Już i tak dużo więcej bluzgów nie usłyszysz, a może chociaż trochę wyjaśnisz temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj