farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

Belaruss820    1566

Ojciec z synem razem robią to mlody w delegacji. Stary ma popoludniu przyjechac o ile sie wyrobi z robotą. Ja sam zostaje w domu popoludniu z dziecmi bo zona na różaniec jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28809
17 minut temu, Ursus932 napisał:

Wujek jak to postawił i włączył to mówi chyba jeszcze więcej szczurów naszło 😜

może wtyczkę odwrotnie włożył😉

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16948
Ursus932 napisał:

4 godziny temu, mariuszd93 napisał:

Wujek jak to postawił i włączył to mówi chyba jeszcze więcej szczurów naszło 😜

Przyszli zobaczyć co to ich tak odstrasza. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9288

Pojechał facet do Turcji, poszedł tam na bazar. Cuda i dziwy sprzedają.

Zatrzymał się przy kapciach - 2 euro, 3 euro, patrzy - 50 euro

Pyta - co to za kapcie za 50 euro, jakiś cud ?

Sprzedwca: To są specjalne kapcie, ja się je założy to ochota na seks się zwiększa , i możliwości też, pan spróbować !

facet założył kapcie, minęła chwila - i zaczyna się dobierać do sprzedawcy

Pan, Pan, krzyczy sprzedawca, pan założyć prawy  na lewy, pan zamienić !

  • Like 1
  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12233
Belaruss820 napisał:

Wszystko na sztywno. Slaby dostęp,rura z podlogi wychodzi, pozniej za zaworem kolanko na sztywno w ścianie prawie a jeszcze na dworze rozkuwać bo zalepione,wczesniej luźniej chodzila bo byla dziura większa a teraz płytkami ułożone. Niech to fachowiec zrobi. Ja mam inne sprawy na głowie

słabego dostępu to ty nie widziałeś ....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jaki polecacie sklep internetowy ze środkami ochrony roślin? 

Chcę kupić bakara trio, a u mnie w okolicy albo nie ma, albo drogie. Agrolok nie miał jak pytałem w czwartek i do tej pory chyba nie mają, bo się nie odzywają. 

W ogóle jakie opinie o tym środku? Bo nigdy nie stosowałem, a tylko jeden znajomy stosował i mówił, że jest zadowolony


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4278

W tamtym roku pryskalem bacara, to beznadzieja. Ale znajomy mówił, że z tych ludzi, którym sprzedał raczej wszyscy zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5
48 minut temu, mariuszd93 napisał:

Jaki polecacie sklep internetowy ze środkami ochrony roślin? 

Chcę kupić bakara trio, a u mnie w okolicy albo nie ma, albo drogie. Agrolok nie miał jak pytałem w czwartek i do tej pory chyba nie mają, bo się nie odzywają. 

W ogóle jakie opinie o tym środku? Bo nigdy nie stosowałem, a tylko jeden znajomy stosował i mówił, że jest zadowolony

Dziś zamówiona Bacara na dla roślin.pl dzwoniłem do Agroloku rano to nic tam nie mieli.jeden jakiś środek mi zaproponowała to 350 zł/ha zaśpiewała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224
10 godzin temu, daron64 napisał:

 Zetorek stoi z tą skrzynią - przez weekend męczyłem sianie. No i tak jak się wyskakalem małym zetorkiem po glinie to znowu wrócił pomysł walow, o ile oczywiście w tej skrzyni to nic poważnego i coś kasy mi zostanie (pomysłów jest wiele na wydanie, a u mnie takie decyzje to zawsze dluuugi proces). Tak czy siak tak się zastanawiam nad paroma sprawami.

1) Jakiej szerokości waly (w praktyce, po pagórkowatym terenie), pociągnie ciągnik 80km z przodem. Chodzi mi o cambridge i crosskile. Druga sprawa, jakiej szerokości takie wały, ale zawieszane da radę podnieść?

2) Jaka wagę może mieć podwójny(ew pojedynczy) Campbell o szerokości ok 1.2m? Chodzi mi o to, czy da radę zrobić do niego mocowanie, żeby podnosić go razem z pługiem zagonowym, czy nie ma szans i tylko ramię i ciągany? Większość ma koła 90cm z tego co widziałem

 

Mam wal cambella i crosskil na jednej ramie,szerokosc 220cm, waga ok 1000kg. Renowka 2x4, 65 PS targala po swiezej orce bez problemu ale podnoszenie na tuzie potrafilo podrywac przednie kola. Srednica pierscieni cambella 70cm. Waly sa na sprzedaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4278
18 minut temu, Narko napisał:

Mam wal cambella i crosskil na jednej ramie,szerokosc 220cm, waga ok 1000kg. Renowka 2x4, 65 PS targala po swiezej orce bez problemu ale podnoszenie na tuzie potrafilo podrywac przednie kola. Srednica pierscieni cambella 70cm. Waly sa na sprzedaz.

Targała w sensie pług obrotowy, wały ciąganę na ramieniu? 

Ja coś kombinuje prostego do zagonowki - najlepiej podnoszone razem z pługiem - byłoby najwygodniej. Tylko ta masa mocno ogranicza możliwości. Jeszcze myślałem czy nie kupić samych cambridge'y i nimi prosto po orce, potem nawozy i tym moim pseudo agregatem jeden przejazd i siew. Tylko Cambridge bardziej ubijają, niż rozbijają. Nie mam pomysłu na to. Nie wiem jak ta moja glina by wyglądała po wale przy pługu, czy na ciężkiej ziemi zrobia wystarczającą robotę, żeby potem wystarczył jeden przejazd agregatem i siew, czy jednak mało. Jakby starczyło byłoby w sumie najtaniej

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14230
8 godzin temu, szymon09875 napisał:

Komarem zacznij jeździć :D

O właśnie. Muszę  do sąsiada się przejść zapytać czy zdecydował się na sprzedaż ogarka 🤔 kiedyś miałem okrąglaka, w zeszłym roku jak jeździłem taki to daj spokój. Szybciej rowerem się jedzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

daron64 z mojego bardzo skromnego doswiadczenia. Bezposrednio po orce to Cambella + croskill . Szwagier ciagal to ciagnikiem, bez pluga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4278

Zobaczę jak uda się scholowac zetorka do domu i z grubsza ocenimy co tam ze skrzynia się zadziało. Będę wiedział na co mogę sobie pozwolić. Ale linkiem jakimś możesz rzucić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2239

 Na zwykłym pługu ,na glinę,to może jakaś konstrukcja z bronek. Na ug 2 wystarczyły jedne brony ,i zależnie od pola coś na wierzch . Na ug 4 jest konstrukcja z 2 bron ,i to robotę jak na swoje możliwości robiło,a że mam glinę w skali glin taką na 70 procent ,to wynik był całkiem ,całkiem ,ale jak glina na 100 procent to już chyba glebogryzarkę podwiesić 🤷‍♀️😉  . Aktualnie orzę na żaluzjowym ,i czasem tęsknię do tego ,,wynalazku'' ,bo nie trzeba spinać się by natychmiast to rozbronować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4278

Ja zwykle nie mam czasu od razu po orce czymś tego przelecieć. Brony raczej nic nie dadzą. W tym roku jak miałem obsuwę, to na najcięższej glinie brony 20 raz, kultywator z packerem raz, kultywator z packerem i bronami 20 raz i nie zrobiło to szalu. Core do szkoły odprowadze i lecę wałowac, jeśli nie popada do tego czasu

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2496
wojtal24 napisał:

moze ktos cos wiecej powiedziec z uzytkownikow tej marki kobajnow https://www.olx.pl/d/oferta/laverda-3790-model-90-transport-w-cenie-CID757-IDLqVru.html

ktos cos o tej marce kombajnow?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4278
8 minut temu, kizak napisał:

 wychodzi ,młot ,,10'' w łapy iiii ,pierd.... takie pole😕

Aż tak to nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj