farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

soltys48    19716
4 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

W Germanii Polacy parobkują i biegają po polu. U nas mało chętnych. 

Goooowno prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
54 minuty temu, pafnucy napisał:

za granicę sporo sprzedają

W Belgii są rolnicy którzy nadal małe kostki robią, moj szef w takich kupuje słomę co roku, siano w dużych kostkach robił.

27 minut temu, ZetorMisio napisał:

A słyszałeś o podajniku na przyczepę? Kostkowanie idzie wtedy trochę wolniej ale masz kostkę na przyczepie a nie na ziemi.

Są specjalne przyczepy samozaladowcze do tych kostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
14 minut temu, Krzysztof81 napisał:

W Germanii Polacy parobkują i biegają po polu. U nas mało chętnych. Ta prasa jest z okolic Czyżewa, oglądałem program o tym że tam najdroższa ziemia rolna w Polsce. Wszystko bogacze, krowiarze, dla nich 40 tyś to drobne.

W Czyżewie z ojcem pojechaliśmy kupić rozsiewacz sulky. Facet kupował we Francji trochę porobił i sprzedawał. Krowiarz na okolicę,same łąki. Mowil że pola od pijaczka za grosze kupił. Chata odwalona,podwórko w kostce nawet w garażach. Ja powiedzieliśmy że w naszych stronach po 70-100tys płacą za 1-2 klasę pod warzywa to w szoku był. No ale widać że tam się kasę robi bo maszyny jak na zachodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877
soltys48 napisał:

4 minuty temu, Krzysztof81 napisał:

W Germanii Polacy parobkują i biegają po polu. U nas mało chętnych. 

Goooowno prawda

Może i gówniana ale też prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
11 godzin temu, SamaPrawda napisał:

Nowa kostka nie będzie w podobnej kasie?

będzie

2 godziny temu, ZeTuR_7011 napisał:

Hodujemy Konie ale zbiór siana w kostkę mijał się z celem. To nie te czasy za mało chętnych do zbioru. Już lepiej sprasować baloty pod fliz lub pod dach.

poniekąd tak, ale jak by sobie sprawić balenwagena o już inna bajka, jak bym sobie takie cudo sprawił to z 20 ha łąk samą kostkę bym robił, no może pół pokosu sianokiszonki, ale reszta w kostki 

 

widziałem na yt u jakiegoś bauera w niemcowni że sobie po prostu prowadnice porobił na strychu i nie musi w środku układać, tylko pod okienko i mu wrzuca wszystko a że luzem to mniej się zmieści ale nikt nie musi latać


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeTuR_7011    45
4 minuty temu, igor10246 napisał:

będzie

poniekąd tak, ale jak by sobie sprawić balenwagena o już inna bajka, jak bym sobie takie cudo sprawił to z 20 ha łąk samą kostkę bym robił, no może pół pokosu sianokiszonki, ale reszta w kostki 

Taka przyczepa to dobra rzecz.Szkoda ze przed sprzedażą prasy się o takiej nie pomyślało.Bo budynki zbytnio nie przystosowane do balotów i siano tylko luzem się dmucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Może te nowe prasy to mają wydajność ale ogólnie to rzeźbienie. Niby mają prasy z drabinką czy wyrzutnikiem albo przyczepy zbierające kostki ale pracochłonność przy tym zawsze i tak największa. Wadą kostki jest również to że siano, słoma jest pocięta przez tłok. Ja jedyny sens widzę to przy hodowli koni, ewentualnie małym cielakom ale przy jakiś większych to idzie się zarobić. To nie te czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ZeTuR_7011 napisał:

Taka przyczepa to dobra rzecz.Szkoda ze przed sprzedażą prasy się o takiej nie pomyślało.Bo budynki zbytnio nie przystosowane do balotów i siano tylko luzem się dmucha.

Mam taką przyczepe i nawet nie myślę o zwijającej. Lux robota sam sprowadziłem za 9 tys. Do koni nie ma nic lepszego niż kostka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
1 godzinę temu, igor10246 napisał:

będzie

poniekąd tak, ale jak by sobie sprawić balenwagena o już inna bajka, jak bym sobie takie cudo sprawił to z 20 ha łąk samą kostkę bym robił, no może pół pokosu sianokiszonki, ale reszta w kostki 

 

widziałem na yt u jakiegoś bauera w niemcowni że sobie po prostu prowadnice porobił na strychu i nie musi w środku układać, tylko pod okienko i mu wrzuca wszystko a że luzem to mniej się zmieści ale nikt nie musi latać

W kłodzku ma coś takiego na handel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZeTuR_7011    45
13 minut temu, marcin19071980 napisał:

Mam taką przyczepe i nawet nie myślę o zwijającej. Lux robota sam sprowadziłem za 9 tys. Do koni nie ma nic lepszego niż kostka. 

W dobrej cenie sprowadziłeś. Na olx stoją nawet powyżej 20 tyś.Ile sztuk wchodzi na raz? Konie zimnokrwiste hodujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, marcin19071980 napisał:

Mam taką przyczepe i nawet nie myślę o zwijającej. Lux robota sam sprowadziłem za 9 tys. Do koni nie ma nic lepszego niż kostka. 

czemu dla koni kostka lepsza? po za tym taka przyczepa sama po przywiezieniu nie ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, ZeTuR_7011 napisał:

W dobrej cenie sprowadziłeś. Na olx stoją nawet powyżej 20 tyś.Ile sztuk wchodzi na raz? Konie zimnokrwiste hodujesz?

W Bawarii kupiłem. Chandlarze zarabiają tu kokosy na niektórych maszynach. Ja mam 150 ale są też 100.Ta zimnokrwiste. Ogulnie to mam gospodarstwo warzywno ziemniaczane a konie zacząłem chodowac z tego powodu że kupiłem niedaleko gospodarstwo z kilkoma hektarami łąk i niestety nie wszystko dało się zaorać na pola uprawne. 

1 godzinę temu, pafnucy napisał:

czemu dla koni kostka lepsza? po za tym taka przyczepa sama po przywiezieniu nie ułoży.

Mam na to miejsce niczego nie układam. Przyczepa sama się rozladowuje na taki specjany taśmociag do kostek którym można sterować gdzie kostki mają spadać. Bez problemu w dwie osoby można sprasować i zwieźć siano z 4ha w 6-7godzin. Dlaczego lepsza? Po pierwsze łatwość zadawania paszy po drugie siano jest  już trochę pocięte przez noze i nie ciągnie się jak gacie. Po trzecie jeśli jest nie do końca suche to ustawie mniejszy zgniot i nie zatęcha w środku. Pierwszy roku tej mojej chodowli znajomy sprasowal mi wszystko prasa zwijającą i już nigdy więcej tego nie zrobię. Nie dość że burdel przy rozbieraniu beli to w niektórych był zatechniety środek. Przez 10lat w kostce nie zdążyło mi się to ani razu. Tyle z moich obserwacji. Może komuś udaje się to w prasie zwijającej i jest zadowolony ale ja robię tak i mi pasuje. 

Edytowano przez Gość
Dopisanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186
41 minut temu, slawek74 napisał:

trochę lipa bo to tylko 220v

Chyba nie sądzisz, że silnik o mocy ponad 100KM (przy obrotach zmniejszonych do 1500 rpm, bo normalnie ma około 140 KM) napędza jednofazową prądnicę. Z resztą widać trzy amperomierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
1 godzinę temu, jacek3773 napisał:

W kłodzku ma coś takiego na handel

może za rok, ja tam bydło mam ale strychów w jednym budynku 150 metrów 4 wysokie i w drugim właściwie też można by zrobić 200 metrów, konstrukcja pozwala, i kostki są bardziej wśród koniarzy hodliwe 


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
wlamaj1 napisał:

41 minut temu, slawek74 napisał:

trochę lipa bo to tylko 220v

Chyba nie sądzisz, że silnik o mocy ponad 100KM (przy obrotach zmniejszonych do 1500 rpm, bo normalnie ma około 140 KM) napędza jednofazową prądnicę. Z resztą widać trzy amperomierze...

tam nic nie widać jedno gniazdo 220..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

https://www.olx.pl/oferta/gruber-glebosz-agregat-scierniskowy-CID757-IDIjDhl.html. da radę 60 z takim?


na lekkich ziemiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111

W tamtym roku próbowałem takim, jak złapało ciężej to od razu przód w górze i mało komin nie wystrzelił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

miał ktoś do czynienia z handlarzem z miejscowości Ostrów mazowiecka. Ma niby ciągniki prosto z lawety. ogłasza się też na fc jako Wiktor G...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj