farmtrac8244

Znalezione na allegro i nie tylko 2021

Polecane posty

wlamaj1    186
2 godziny temu, soltys48 napisał:

 A my z kolegą po 2 tygodniach poszukiwania zakończyliśmy. MTZ z 97 od 1 właściciela na orginanych oponach ,nic nie rozbierane poza zmianą siłownika na c110 kupiony 5km od domu za 30tys 

I to jest w zasadzie jedyna opcja niskobudżetowego ciągnika (jeśli chodzi o koszt zakupu i utrzymania). Nie musi być mtz, może być ursus czy zetor. Pierwszy właściciel, oryginalne opony i normalny stan - z widocznymi śladami używania ale nie nadmiernego zużycia. Warto jeszcze zwrócić uwagę na gospodarstwo - nie powinno być za duże 🙂  Cena wtedy nie jest tak bardzo istotna. Ja tak kupiłem osiem lat temu pronara 1025, wtedy byłem na siebie trochę zły że przepłaciłem. Wymieniłem jedynie (nie od razu) przeguby na drążku poprzecznym i tłoczysko siłownika. Nie szukałem wtedy tak mocnego ciągnika, celowałem w 80 KM, ale ten się trafił i to nawet blisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

Dobry , jeżdżę kilka lat , mało osadów zostawia 

Zmieniłem , tak jakby silnik ciszej pracował , trochę kultywatorem porobiłem narazie nic się nie dzieje . Zobaczymy czy będzie ubywac ( sperolu wogole nie bral )

Gdzie lepsza Ziemia to mokro bardzo ciężko na pusto przejechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985
Ursus932 napisał:

Przed chwilą, deSilva napisał:

 @Ursus932 A jaki typ szukasz, można wiedzieć?

Zetor 4350, 5340 Ursus 4514,5314 

Albo coś wiekszego Zetor 7340 , Ursus 934, 1134, 1044 

sołtys pisze że by sprzedał swojego farmtraka, dogadaj się z nim to weźmiesz od niego odkupisz i będziesz miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Tak wracając znam ludzi którzy szukali traktora 8 lat i se kupili nowy. Używany ciągnik od rolnika za rozsądne pieniądze znika w takim tempie że nawet na miejsce nie dojedziesz. A u handlarzy mam wrażenie że chodzi nawet o 100% przebicie w przypadku niektórych. Miałem sytuacje że z bezpieczników się zakurzyło, biegi wybijało (w maxumie) gość z ceny nie chciał zejść. Kolejny maxum kontrolka skrzyni - panie to tak mo być

 Inny case totalny szrot brak zaczepów oczywiście i obciążników (palenie ze samostartu, ładowanie aku, czyszczenie układu paliwowego)- panie nowe łopuny, na lawecie u tego samego wróciło renault z masłem w silniku "bo francuzy na letnim łoleju jeżdzo".

 oglądałem jd 6110 i okazało się że "zegary są akurat w naprawie" 10tys patrząc na pierwszy rzut oka do wlozenia, ciekawe czy blokada sie wylaczala....  panie jo go niepotrzebuje bo 30 bede jednak robił.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19858
6 minut temu, Uziu92 napisał:

sołtys pisze że by sprzedał swojego farmtraka, dogadaj się z nim to weźmiesz od niego odkupisz i będziesz miał

Jak mi da tyle ile wycena z AC to sprzedam choćby jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jaki będzie upust na ogierku?   :P  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrus2020    207

https://www.olx.pl/oferta/gruber-lemken-achat-9-lap-z-talerzowka-agregat-CID757-IDIHLNj.html sześdziesiuntka da radę z tym gruberem z talerzowka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28772
Przed chwilą, Agrest napisał:

@Ursus932 go kupi👍😀

tego bym sobie na dziś życzył

może jeszcze jakie piwo by wpadło za nastręczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12222
Ursus932 napisał:

14 minut temu, slawek74 napisał:

a 6340 nie podchodzi🤔

No może po 2000 roku na pompie eko , 

w zetorze eko 😁🤪

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

ja bylem pierwszy , nastręczyłem mu farmtraka od sołtysa 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12222
deSilva napisał:

malowańce i za drogie 🤪😁


Uziu92 napisał:

ja bylem pierwszy , nastręczyłem mu farmtraka od sołtysa 😃

'' żebyśta się czasem nie napili '' 🤣🤣🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ten Ursus jeżeli ma faktycznie te 2770 mtg to  więcej stał niż robił, więc i cena wyższa i warto dać więcej niż przeciętne, bo czasem tańszy a wyrąbany jak Andzia w parku..

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, slawek74 napisał:

w zetorze eko 😁🤪

Madralo może nie do końca tak się nazywa   , ale silniki mają wyższą normę spalin , np Zetor 6340 eco 

13 minut temu, deSilva napisał:

Po tego drugiego dzwoniłem , silnik padł i wstawiony drugi od 5314 bez turba  , i z tyłu te kolarzówki 

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale zainteresuj się tym Ursusem, z ceny pewnie trochę zejdzie, zresztą nie wiem do ile chcesz wyłożyć, ale wygląda ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Panowie, mam troche kabelków teraz do zrobienia i potrzebowałbym zakuwarki. Nie chce wydawać majątku, bo użyje to teraz i potem nie wiadomo kiedy. Do 50zł kupie coś możliwego? Bo kurcze naoglądałem sie filmików na YT i fajna sprawa, ściągam izolacje, zakładam końcówke i bach, gotowe. A nie nożyk, potem jakieś kombinerki a i tak to nie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319

Przygody z przyczepą uważam za zamknięte. Kupiony piękny Pronar 6t.

IMG_20210226_160807_0.jpg

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155
21 godzin temu, daron64 napisał:

Dobra, a teraz telenoweli cd. będzie dużo zdjęć, za co przepraszam, ale i pytań mam parę.

1. jakby ktoś widział na fotach coś, czym byłby, z jakichś dziwnych względów, zainteresowany, niech pisze

2. Rozrzutniki - na takie przekładnie znalazłby się chętny, czy śmiało walić to w złom?

3. Na takie osie na resorze od rozrzutnika znalazłby się chętny, czy opierniczyc na złom?

4. Chłopak na złomie, zapytany o wirówke, mówił że jeśli ma miedziane uzwojenie, to warto samemu rozebrać, a jeśli amelinowe (bo mówił, że i z takimi były) to szkoda zachodu. Ktoś po tabliczce jest w stanie określić, co tam siedzi? A może ktoś chętny? 

5. Z czystej ciekawosci- od czego było te koło z takim nieregularnym kształtem, skręcone na śrubę?

6. Ktoś pytał o sanie, nie @6465, to nie byłeś przypadkiem Ty? Na fotach są pozostałości.

7. A na ostatnich dwóch zdjęciach to, co mi zostanie do przerzucenia, po sprzątnięciu wszystkiego na dworze.

8. Po dzisiejszym kursie, przyczepka się zwróciła. Nawet 80zl zarobiła. Niecałe 4t wywiezione.

 

 

 

IMG_20210225_155945248_HDR_copy_1156x868.jpg

 

 

 

 

 

 

IMG_20210225_163448273_copy_1156x650.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

butlę z zaworem masz przy tym rozrzutniku ?
co to za piasta z bębnem przy tych saniach ?


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    328
7 minut temu, migacz napisał:

Przygody z przyczepą uważam za zamknięte. Kupiony piękny Pronar 6t.

IMG_20210226_160807_0.jpg

Któraś z ogłoszeń tu wstawianych? Elegancka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    319
6 minut temu, sladan napisał:

Któraś z ogłoszeń tu wstawianych? Elegancka

Ogłoszenie pojawiło się wczoraj o 22.30. O 8 rano zaklepana i za 26 kupiona pod Kutnem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj