Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

jahooo    9279

Dziadek miał kiedys siwka, co się nie dał oszukać. Jak na wóz włożyli 61 snopków, a nie 60, to tylko szarpnął postronkami i choćby ognisko pod nim palić, nie ruszył z miejsca. Taki był cwany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14223
4 minuty temu, kopernik123456789 napisał:

A to sie opłaca chować. Duzo paszy potrzeba i siana zeby to wyrosło. Dwa lata wystarczy?

Nie wiem, no ale raczej się opłaci. Ja Ci sprzedam kucyki po 1500 a Ty go u chowasz na dużego konia i sprzedasz za te dajmy na to 12tys. 10tys raczej na siano nie przeznaaczyssz bo jak taki koń miałby zjeść 200bel siana? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panyktoś wie co z Piotrem (Rolnikiem) co pszczoły miał I kury, z pod Krakowa. Ci z nim, czy nick zmienił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, jahooo napisał:

Dziadek miał kiedys siwka, co się nie dał oszukać. Jak na wóz włożyli 61 snopków, a nie 60, to tylko szarpnął postronkami i choćby ognisko pod nim palić, nie ruszył z miejsca. Taki był cwany.

ale widzieć tego nie widziałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14223
1 minutę temu, jahooo napisał:

Dziadek miał kiedys siwka, co się nie dał oszukać. Jak na wóz włożyli 61 snopków, a nie 60, to tylko szarpnął postronkami i choćby ognisko pod nim palić, nie ruszył z miejsca. Taki był cwany.

To był ten sławny Siwek ze złotą grzywą? 

1 minutę temu, Piotrek1975 napisał:

Panyktoś wie co z Piotrem (Rolnikiem) co pszczoły miał I kury, z pod Krakowa. Ci z nim, czy nick zmienił?

Napisz pw 🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, gregor1284 napisał:

Nie wiem, no ale raczej się opłaci. Ja Ci sprzedam kucyki po 1500 a Ty go u chowasz na dużego konia i sprzedasz za te dajmy na to 12tys. 10tys raczej na siano nie przeznaaczyssz bo jak taki koń miałby zjeść 200bel siana? 

A to do rzezni sie sprzedaje czy gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9279
7 minut temu, pafnucy napisał:

ale widzieć tego nie widziałeś?

nie widziałem, dziadek o tym opowiadał i cała rodzina, siwek żył gdzieś do lat 70-tych

dziadek zawsze miał 4-6 koni w gospodarstwie, końmi obrabiał 20ha pola, więc jednym siwkiem się nie przejmował, zwłaszcza, że do prac pielęgnacyjnych był podobno niezastąpiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3061

Chłoporobotnik na wystawie 16/2016 (Tygodnik Poradnik Rolniczy)

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do Ameryki. tam do westernów potrzebują.

2 minuty temu, kopernik123456789 napisał:

A to do rzezni sie sprzedaje czy gdzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10035
12 minut temu, gregor1284 napisał:

Nie wiem, no ale raczej się opłaci. Ja Ci sprzedam kucyki po 1500 a Ty go u chowasz na dużego konia i sprzedasz za te dajmy na to 12tys. 10tys raczej na siano nie przeznaaczyssz bo jak taki koń miałby zjeść 200bel siana? 

Dobry hodowca z niego będzie jak z kucyka dużego konia zrobi 😂😂😂

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14223
4 minuty temu, kopernik123456789 napisał:

A to do rzezni sie sprzedaje czy gdzie.

Ta, w kielby. Albo na export do Włoch. A może jaka dupeczka przyjedzie kupić albo uratować od rzeźni i zaiskrzy między wami? To też rozważ 

1 minutę temu, szymon09875 napisał:

Dobry hodowca z niego będzie jak z kucyka dużego konia zrobi 😂😂😂

Eeeeeee tak się nie gada, to niedobra jest 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wolę Kapitan Ameryka w Polsat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28796
32 minuty temu, sadownik12 napisał:

Nie wiem w sumie czego szukasz, ale wśród 600 w typie naked jest spory wybór. GSRa brałeś pod uwagę? A ponad to przyspieszenie to lepiej przyjrzeć się prostej ramie wśród używek ;) .

Tak, GSR też w kręgu moich zainteresowań, choć myślę że z nim będzie tak jak z FZ6, jakby nie patrzeć to ma silnik żywcem ze scigacza

31 minut temu, Belaruss820 napisał:

To chyba Twoj dziadek na jarmark do Tyszowiec jezdzil. Bo tam baba tez stala na moście i trzeba bylo calować. 

Ojciec też kiedyś mi tą bajkę opowiadał, tylko że u nas Cyganka na moście w Łowiczu stała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563
4 minuty temu, slawek74 napisał:

ale na super polsat dziewczyny się naparzają...

Ale jakie reprezentacje. Polska vs Bialoruś. I myk zaraz wojna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10035
3 minuty temu, slawek74 napisał:

ale na super polsat dziewczyny się naparzają...

A te co z pucharem stały jakie plastiki o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zdjęcie w lux momencie zrobione. ale wygląda jak by ktoś podniósł konia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12442
8 minut temu, debrzyna napisał:

A moja robiła tak 

IMAGE022.JPG

Zamiast ty na nią to ona na ciebie wskakiwała🙆 czym ty ja poił?sokiem z gumi-jagód🤔

Edytowano przez 6465
  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14223
10 minut temu, debrzyna napisał:

A moja robiła tak 

IMAGE022.JPG

Wredna małpa. Ogólnie gość któremu sprzedaliśmy mówił że taki polski konik wpierdziel potrafi spuscić dużemu zimnokrwistemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6787
2 godziny temu, pafnucy napisał:

też miałem wystawić. kurna dwa na handel bym miał. w ciuuuul kasy.

Kurła dla mnie to była najgłupsza rzecz jaka sprzedałem na olx 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj