Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

radekz200    6716

Kurła ale kiedyś to oszczędzali betonu 😛 toz tam skompe 10 cm betonu albo nawet 8 a na chałupie nowej 15 i drut na drucie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, pafnucy napisał:

A co to i za ile? 

proponuj 500 i tradycyjnie ze śwagrem że pojedziesz :D

 

ten agregat to na jednym kole podporowym czy dwóch?

Edytowano przez Partyzant85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
Przed chwilą, Belaruss820 napisał:

Tez mam to samo. Tylko ze nie ma tych słupków tylko 3 kominy i dwie dziury. Siano pietrowo wchodzi,caly strop zawalony. Tregri nie bylo widac,ale jak wysprzatalem z kurzu i siana 20 letniego to sie pokazały. Juz nie pamiętam ile taczek wywiozłem tego syfu.

u nas tregry były akurat tak ułożone, że jak się za gówniarza siano luzem zrzucało, to razem z sianem spychało się ten syf, u Radka widzę że tregry akurat w drugą stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 minut temu, radekz200 napisał:

Kurła ale kiedyś to oszczędzali betonu 😛 toz tam skompe 10 cm betonu albo nawet 8 a na chałupie nowej 15 i drut na drucie 

jak Bys mieszał beton w drewnianej kastrze to byś też tylko 8 cm lał . Bo betoniarka to był pewno lusus w tamtych latach , a na chałupe to pewnie z gruch to i 15 lać można 

Edytowano przez jarecki
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, 6465 napisał:

To ty już kupuj drożdże w Biedronce żeby ci wystarczyło.😁

Mam dla ciebie sprzęt tylko trzeba z pokrzyw wyciągnąć.

IMG_20210725_120830_1.jpg

Gdzie i czemu tak drogo? Podjadziem z teściem zabierzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12382

Jak teść krowiarz to zajeżdżajta. Bo tanio nie będzie.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Uziu92 napisał:

noo bo u takiego to zarobku tyle że nie wiadomo co z kasą robić jak zapłaci 😂 nasieje jeden z drugim pitolcow po parę arów , jeszcze do około budynki płoty , kartofle warzywa , trzeba godzinę kręcić , rozjedziesz kołem trochę zboża albo jakiego kartofla i pretensja , albo potem że za drogo , albo jeszcze coś nie tak, jeszcze trzeba czekać żeby coś przyprowadził żeby wysypać , powinien się cieszyć że ktoś przyjechał a a nie pretensje 😄Pracę trzeba szanować ale jak wylęgnie to nie zawsze da się wszystko skosić , to się trząść o wiaderko zboża ? dla mnie to jest żenujące.

I takich ludzi szanuję i takich właśnie się powinno promować- każdy zakątek obsiany, obsadzony, jak leży i nie wykosi kombajnem to obowiązkowo kosa i cep, a w polu oprócz tego co musi wylecieć za kombajnem nie ma prawa zostać nic. Ja po kopaczce konnej czy kombajnie do ziemniaków brony, zbieram, potem kultywator i zbieram a jak przy orce coś zostanie na wierzchu to też się zbiera. Tak jak i po sadzeniu sadzarką- końce obrobione, ziemniaki na końcach ręcznie dosadzone, ale obszarnik nie ma na to czasu bo ma tego tyle, że sam nie wie ile. I co tam, po co, niech gnije a ja mam to w d... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
6465 napisał:

1 godzinę temu, superfarmer02 napisał: ja podobna mikstura planuje jesienią opryskać jęczmień ozimy 🙃 To ty już kupuj drożdże w Biedronce żeby ci wystarczyło.😁

na 65a ziemniaków poszedł chyba cały karton bez 2 paczek w 2 dawkach no i efekt widac bo już balismy się że wogule nie uschną 😂 zobaczymy jak będzie w jęczmieniu, koszt nie duży a może cos pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik200598 napisał:

Tak jak i po sadzeniu sadzarką- końce obrobione, ziemniaki na końcach ręcznie dosadzone

i kij z tym bo i tak to zjeździsz w kolejnych zabiegach.

Na siłę starasz się być staroświecki i szanować tradycję ale z internetu to chętnie korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Partyzant85 napisał:

i kij z tym bo i tak to zjeździsz w kolejnych zabiegach.

Na siłę starasz się być staroświecki i szanować tradycję ale z internetu to chętnie korzystasz.

W jakich zabiegach? Jedno obsypywanie? Po obsypywaniu tak samo końce obrabiane ręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
3 godziny temu, DANDYS napisał:

też. nie obejrzałem ani jednego filmika, tylko jak sie wyświetli filmik i te ich miniaturki

Tego starego jak tak posłuchać to ciekawe czy on tu się na forum nie udziela 🙊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12382
15 minut temu, danielursus3p napisał:

Krowiarz.

To może być. To jest talerzówka agro factory z walem daszkowym regulowanym hydraulicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
3 minuty temu, 6465 napisał:

To może być. To jest talerzówka agro factory z walem daszkowym regulowanym hydraulicznie.

To tam nie uważata innych ludzi jak krowiorzy? Dyskryminacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12382

U mnie krów jak na lekarstwo. A jak tu czytam to krowiarze same bogole będzie z kogo zedrzeć😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
Rolnik200598 napisał:

4 godziny temu, Uziu92 napisał:

noo bo u takiego to zarobku tyle że nie wiadomo co z kasą robić jak zapłaci 😂 nasieje jeden z drugim pitolcow po parę arów , jeszcze do około budynki płoty , kartofle warzywa , trzeba godzinę kręcić , rozjedziesz kołem trochę zboża albo jakiego kartofla i pretensja , albo potem że za drogo , albo jeszcze coś nie tak, jeszcze trzeba czekać żeby coś przyprowadził żeby wysypać , powinien się cieszyć że ktoś przyjechał a a nie pretensje 😄Pracę trzeba szanować ale jak wylęgnie to nie zawsze da się wszystko skosić , to się trząść o wiaderko zboża ? dla mnie to jest żenujące.

I takich ludzi szanuję i takich właśnie się powinno promować- każdy zakątek obsiany, obsadzony, jak leży i nie wykosi kombajnem to obowiązkowo kosa i cep, a w polu oprócz tego co musi wylecieć za kombajnem nie ma prawa zostać nic. Ja po kopaczce konnej czy kombajnie do ziemniaków brony, zbieram, potem kultywator i zbieram a jak przy orce coś zostanie na wierzchu to też się zbiera. Tak jak i po sadzeniu sadzarką- końce obrobione, ziemniaki na końcach ręcznie dosadzone, ale obszarnik nie ma na to czasu bo ma tego tyle, że sam nie wie ile. I co tam, po co, niech gnije a ja mam to w d... 

dokładna praca swoją drogą, ale niektórzy to po prostu skrobi dupy są i tyle. Przesadzają z tym co robią i jeszcze innych wkurzają


wiele lat braliśmy usługi czy mój ojciec i dziadek , ojciec od 6 ha zaczynał , i nikt nigdy nie latał za kombajnem czy prasa że coś źle robi czy kołem rozjechał , człowiek się cieszył że w ogóle przyjechał robić i robi. Nie można przesadzać , tyczy się to 2 stron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
4 minuty temu, 6465 napisał:

U mnie krów jak na lekarstwo. A jak tu czytam to krowiarze same bogole będzie z kogo zedrzeć😁

Może i bogole, ale co to za życie dzień dnia w oborze. Lepiej lekkim chlebkiem żyć 😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Depresja? 🤔

Taka diagnozę postawiłem już dawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12382
4 minuty temu, danielursus3p napisał:

Może i bogole, ale co to za życie dzień dnia w oborze. Lepiej lekkim chlebkiem żyć 😁

Ja już od 16 sierpnia mógł bym lekki 🍞 zaczynać. E mam problem z oglądaniem się na boki. I przechodzi koło nosa.

Muszę jeszcze trochę wydobrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243

To na miasto nie jedź, bo jak się zaczniesz rozglądać za ładnymi dziewczynami, to ci szwy puszczą, lepiej siedź w domu :D

lyfDvRtEQLf2BQHQ.jpg

 

 

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj