Gość

Pogoda rolnicza i nie tylko 2021

Polecane posty

Gość   
Gość

Pany, przeglądałem właśnie ventuskiego i na nastepny weekend śnieg i zimę pokazują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, Leszy napisał:

Dla mnie podstawa, ale wielu woli wszystko inne bo wygodniejsze jest. 

Ja to pamiętam dokładnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 kilka ważnych informacji można z tego wyłapać 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14151
1 minutę temu, Agrest napisał:

Stało się nie raz po 1,5h na przystanku w jebitnym mrozie czekając na autobus.

Jedną zimę pamiętam jak szło się wierzchem pi półtorametrowych zaspach. Miałem ponad kilometr do cywilizacji. 

Ech, kiedyś to było...

Oj ja lubiłem w zimę do szkoły nie jeździć 🤔 człowiek zawinal do domu o 4 nad ranem a babka budziła 6.45 do szkoły. No to wstawałem, ubierałem się i szedłem, 7.10 autobus a ja 7.15 spowrotem w domu i w kimę bo "autobus nie dojechał" 😂

1 minutę temu, szczypka napisał:

 kilka ważnych informacji można z tego wyłapać 

 

Wymień, bo tych jupiterów nie chce mi się wcale oglądać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5064
2 minuty temu, deSilva napisał:

Ja to pamiętam dokładnie.

Zima stulecia? Dziś mi by było łatwiej ogrzać dom niż dziadkom, bo ocieplony dodatkowo. Ale aby w oborzę woda nie zamarzła to chyba bym musiał kilka nagrzewnic wstawić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14151
14 minut temu, hubertuss napisał:

Sęk w tym, że u nas w większości wypadków nie opłaca się go wydobywać i trzeba od ruskich sprowadzać. Co zresztą pis robi. Jak tu się nie odwrócić to i tak Putin.

@Leszy jeśli ludzie mają palić drogim węglem i się brudzić i w ogóle to wolą palić drogim gazem. Na jedno wychodzi.

Gienek chodzi w butach jak nie ma kamer? 

3 minuty temu, Leszy napisał:

Zima stulecia? Dziś mi by było łatwiej ogrzać dom niż dziadkom, bo ocieplony dodatkowo. Ale aby w oborzę woda nie zamarzła to chyba bym musiał kilka nagrzewnic wstawić. 

Zrobić obieg i pompka. Ja mam wydumane tak że dokładam jedna rurkę i krowy mają cieplutka wodę z bojlera w domu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kochani, w większości nawet nie zdajecie sobie sprawy co to mróz -35 st nocami a w najcieplejszym momencie dnia -26--28 st i do tego wiatr  i tak miesiąc półtora, po 1988 r. już takich zim nie było. okna, fakt teraz inne, ale tamte mimo palenia w domu tygodniami były za kłute  szronem, kiszonka z liści buraczanych marzła w oborze.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, gregor1284 napisał:

Oj ja lubiłem w zimę do szkoły nie jeździć 🤔 człowiek zawinal do domu o 4 nad ranem a babka budziła 6.45 do szkoły. No to wstawałem, ubierałem się i szedłem, 7.10 autobus a ja 7.15 spowrotem w domu i w kimę bo "autobus nie dojechał" 😂

Wymień, bo tych jupiterów nie chce mi się wcale oglądać 

poświęć 10 minut i sam wyłapiesz to co ważne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12420
26 minut temu, deSilva napisał:

Łoooooooooooooo     pany zima ma być wyjątkowo zimowa, może to niektórym we łbach odmieni, że w tym klimacie Europy węgiel i drewno to podstawa, a nie jakieś ekologiczne pizgrynamenty, których nawet nie posiadają.

Ja tam miału na kupiłem to jak swojego kopciucha zasype to mi zimą nie straszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nikomu nie życzę takich zim, bo mimo postępu ludzie zginą. Kilka dni to żaden problem, ale to było miesiącami nie raz

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9261
5 minut temu, deSilva napisał:

Kochani, w większości nawet nie zdajecie sobie sprawy co to mróz -35 st nocami a w najcieplejszym momencie dnia -26--28 st i do tego wiatr  i tak miesiąc półtora, po 1988 r. już takich zim nie było. okna, fakt teraz inne, ale tamte mimo palenia w domu tygodniami były za kłute  szronem, kiszonka z liści buraczanych marzła w oborze.

w autobusach płyn łapało w zimie

jak moje wesele było, to tego dnia rano było -34, a cały dzień najcieplej -27, w kościele w kurtce stałem , a ludziom kazał proboszcz czapki zakładać, taki był ziąb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mi miału przywiózł tylko połowe tego co zamówiłem bo towaru brak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9261
1 minutę temu, deSilva napisał:

Nikomu nie życzę takich zim, bo mimo postępu ludzie zginą.

z powodu postępu zginą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, deSilva napisał:

Kochani, w większości nawet nie zdajecie sobie sprawy co to mróz -35 st nocami a w najcieplejszym momencie dnia -26--28 st i do tego wiatr  i tak miesiąc półtora, po 1988 r. już takich zim nie było.

O matko 🥴 nie strasz ja jestem ciepłolubny 😛 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12420
6 minut temu, deSilva napisał:

Kochani, w większości nawet nie zdajecie sobie sprawy co to mróz -35 st nocami a w najcieplejszym momencie dnia -26--28 st i do tego wiatr  i tak miesiąc półtora, po 1988 r. już takich zim nie było. okna, fakt teraz inne, ale tamte mimo palenia w domu tygodniami były za kłute  szronem, kiszonka z liści buraczanych marzła w oborze.

Dzieciakiem byłem to pamiętam taka zimę że żeby przez okno wyjrzeć trzeba było sobie szron wyskrobać i wychuchać. A ojciec z chłopami ze wsi szli łopatami śnieg odwalać w kierunku miasta żeby pogotowie w razie w mogło dojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, jahooo napisał:

z powodu postępu zginą

Postęp niestety nie idzie w parze z odwyknięciem od trudnych warunków przetrwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, jahooo napisał:

w autobusach płyn łapało w zimie

jak moje wesele było, to tego dnia rano było -34, a cały dzień najcieplej -27, w kościele w kurtce stałem , a ludziom kazał proboszcz czapki zakładać, taki był ziąb

To nie było mowy żeby jakąś ukłuć za remizą 🤭

2 minuty temu, jahooo napisał:

w autobusach płyn łapało w zimie

jak moje wesele było, to tego dnia rano było -34, a cały dzień najcieplej -27, w kościele w kurtce stałem , a ludziom kazał proboszcz czapki zakładać, taki był ziąb

To nie było mowy żeby jakąś ukłuć za remizą 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9261

Śniegi to nie tak dawno z sąsiadami łopatą odśnieżaliśmy, bo wieś zawiało na amen. Ale mrozy po -30 po 1990 roku wystąpiły tylko kilka razy max 2-3 dni w roku, a wcześniej trwały miesiąc albo i dłużej

Co nie znaczy, że taka pogoda nie może wrócić

1 minutę temu, deSilva napisał:

Postęp niestety nie idzie w parze z odwyknięciem od trudnych warunków przetrwania.

ale ludzie zmiękli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

O matko 🥴 nie strasz ja jestem ciepłolubny 😛 

 

Nie straszę, ale w tym klimacie musimy się liczyć że taka zima powróci kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5608
jahooo napisał:

5 minut temu, deSilva napisał:

Kochani, w większości nawet nie zdajecie sobie sprawy co to mróz -35 st nocami a w najcieplejszym momencie dnia -26--28 st i do tego wiatr  i tak miesiąc półtora, po 1988 r. już takich zim nie było. okna, fakt teraz inne, ale tamte mimo palenia w domu tygodniami były za kłute  szronem, kiszonka z liści buraczanych marzła w oborze.

w autobusach płyn łapało w zimie

jak moje wesele było, to tego dnia rano było -34, a cały dzień najcieplej -27, w kościele w kurtce stałem , a ludziom kazał proboszcz czapki zakładać, taki był ziąb

Gorzoła nie zamarzła?🤔😀


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To się łatwo śmiać, teraz, ale mimo przyzwyczajenia, ciężko było przetrwać, a co dopiero teraz, teraz to pewnie niczego by nie uruchomił.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5608

Kukurydzę taczką zapierdzielać do obory a słomę i sianokiszonkę kulać ręcznie, o japier**le strach pomyśleć


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj