Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

przemek28_28    2095

No ale zbiże liczy sie tak jak mógłbyś je sprzedać, inaczej to lekkie oszukiwanie samego siebie, kukurydze tez trzeba przyjąć jakaś wartość ziarna i przeliczyć na kiszonke, bo te 7 złotych to nie ma opcji sie zmieścić po cenach rynkowych, bliżej 9-10 

Zreszta nie ważne….

bylem ciekaw a juz wiem jak liczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

Z jakiej okazji tak jak mógłbym je sprzedać ? To zarabiasz dwa razy z jednego hektara ? Sprzedajesz zboże samu sobie ? Raczej albo sprzedajesz byki albo płody.  Mogę dodać tą złotówkę do żywienia na koniec dodam kilkadziesiąt tysięcy do zysku bo sprzedałem sobie drogo zboże, gdzie tu sens ? Jak tak liczyć to pełnoporcjówka z zakupu wyjdzie taniej 

A koszt produkcji kiszonki z kukurydzy to 75zł tona za zeszły rok. Jak będę chciał sprzedać na ziarno to zasieje na ziarno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Nie sam sobie, chodziło mi o to ze jeśli np 1 tona jęczmienia jest np 1000 złotych w skupie to powinno sie liczyc jako 1000, bo równie dobrze mógłbyś tego przez byki nie puszczać i mieć tez pieniądze. Bo 4 kg jęczmienia i 0,7 rzepaku to juz jest 5 złotych. Ja nic nie pisałem o sprzedazy sobie samemu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

Nie sam sobie, chodziło mi o to ze jeśli np 1 tona jęczmienia jest np 1000 złotych w skupie to powinno sie liczyc jako 1000, bo równie dobrze mógłbyś tego przez byki nie puszczać i mieć tez pieniądze. Bo 4 kg jęczmienia i 0,7 rzepaku to juz jest 5 złotych. Ja nic nie pisałem o sprzedazy sobie samemu. 

Pytałeś jaki jest koszt żywienia to mówię koszt żywienia.  Poniesione jęczmienia koszta  to powiedzmy 600zł na tone . Zginęło mi te 400zł ? Przecież nie , dlatego liczę koszta a nie to co mógłbym zarobić gdyby ... co innego gdybym ten jęczmień kupował. 

Dla zobrazowania sytuacja z życia.  Kombajn kupiony kilka lat temu za 150 tyś , teraz można go sprzedać za 200 tyś od ręki.  Sprzedajesz ? 

8 minut temu, RolAnonim napisał:

Ktoś wie co to za skupujący? Wszędzie ogłoszenia a firma niby z nowego Sącza a ja z podlasia

Screenshot_20211205-225437.png

A teraz sprawdź jaka to "UBOJNIA" pod tym adresem się kryje.  Gość straszył mnie policją i prawnikiem

To ten słynny gość z hasłem " skup bydła bez pośredników, prosto do rzeźników "

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70
12 minut temu, Cybulek17 napisał:

 

A teraz sprawdź jaka to "UBOJNIA" pod tym adresem się kryje.  Gość straszył mnie policją i prawnikiem

To ten słynny gość z hasłem " skup bydła bez pośredników, prosto do rzeźników "

Bardzo orginalne podejście 😆😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Nie sam sobie, chodziło mi o to ze jeśli np 1 tona jęczmienia jest np 1000 złotych w skupie to powinno sie liczyc jako 1000, bo równie dobrze mógłbyś tego przez byki nie puszczać i mieć tez pieniądze. Bo 4 kg jęczmienia i 0,7 rzepaku to juz jest 5 złotych. Ja nic nie pisałem o sprzedazy sobie samemu. 

Może go uświadomisz w końcu i następnemu będzie żyło się lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
RolAnonim napisał:

5 godzin temu, JarekBazydlo napisał:

a co myślisz że taka bela może stać wiecznie?

A co mnie to interesuje, rok stało i odpadku nie było więc chyba może. przy tej cenie nawozu to będę pławił się w bogactwie😂😂

To radzę się podszkolić a potem głupoty pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
5 godzin temu, wojak1986 napisał:

Może go uświadomisz w końcu i następnemu będzie żyło się lepiej

Z Toba nie gadam bo odpisujesz tylko na to co ci sie podoba, w temacie nawozów tez sie wymądrzles aż wkoncu zamikles wiec jaki sens polemiki z toba?

7 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Pytałeś jaki jest koszt żywienia to mówię koszt żywienia.  Poniesione jęczmienia koszta  to powiedzmy 600zł na tone . Zginęło mi te 400zł ? Przecież nie , dlatego liczę koszta a nie to co mógłbym zarobić gdyby ... co innego gdybym ten jęczmień kupował. 

Dla zobrazowania sytuacja z życia.  Kombajn kupiony kilka lat temu za 150 tyś , teraz można go sprzedać za 200 tyś od ręki.  Sprzedajesz ? 

A teraz sprawdź jaka to "UBOJNIA" pod tym adresem się kryje.  Gość straszył mnie policją i prawnikiem

To ten słynny gość z hasłem " skup bydła bez pośredników, prosto do rzeźników "

Nie zginęło, ale to trochę zakrzywia wynik ekonomiczny z bydła na ,,+”.

mnie uczony ze powinno sie liczyc tak jakbyś wszystko musiał kupić do wyhodowania opasa i wtedy masz czarno na bialaym dochód.

to tak jak licza we wszystkich zestawieniach uprawę 1ha zboża, gdzie orka jest np 300 złotych za ha (amortyzacja i wszystko jest wliczone) a ja sobie sam zaorze za 100to mam liczyc 100? Ciagnik, pług, materiały eksploatacyjne z nieba wszystko spadło? Ale według twoje teorii powinienem liczyc po 100 bo tylko paliwo….

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874
45 minut temu, przemek28_28 napisał:

Z Toba nie gadam bo odpisujesz tylko na to co ci sie podoba, w temacie nawozów tez sie wymądrzles aż wkoncu zamikles wiec jaki sens polemiki z toba?

Nie zginęło, ale to trochę zakrzywia wynik ekonomiczny z bydła na ,,+”.

mnie uczony ze powinno sie liczyc tak jakbyś wszystko musiał kupić do wyhodowania opasa i wtedy masz czarno na bialaym dochód.

to tak jak licza we wszystkich zestawieniach uprawę 1ha zboża, gdzie orka jest np 300 złotych za ha (amortyzacja i wszystko jest wliczone) a ja sobie sam zaorze za 100to mam liczyc 100? Ciagnik, pług, materiały eksploatacyjne z nieba wszystko spadło? Ale według twoje teorii powinienem liczyc po 100 bo tylko paliwo….

Tylko przy takiej kalkulacji musisz pamiętać, że w tych 300 zł orki jest też zysk usługodawcy a nie tylko paliwo, części, amortyzacja itp.  Wychodzi na to, że wtedy na wszystkim zarabiasz a na bydle tracisz. To jest oszukiwanie samego siebie 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Berthold    983

Panowie ile tak realnie można dostać za 20 sztuk hfa ok 650 kg... ??? Ktoś wie czy wuja daje przedpłatę czy dalej marudzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
37 minut temu, karol091193 napisał:

Tylko przy takiej kalkulacji musisz pamiętać, że w tych 300 zł orki jest też zysk usługodawcy a nie tylko paliwo, części, amortyzacja itp.  Wychodzi na to, że wtedy na wszystkim zarabiasz a na bydle tracisz. To jest oszukiwanie samego siebie 

Dokładnie tak

1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Z Toba nie gadam bo odpisujesz tylko na to co ci sie podoba, w temacie nawozów tez sie wymądrzles aż wkoncu zamikles wiec jaki sens polemiki z toba?

Nie zginęło, ale to trochę zakrzywia wynik ekonomiczny z bydła na ,,+”.

mnie uczony ze powinno sie liczyc tak jakbyś wszystko musiał kupić do wyhodowania opasa i wtedy masz czarno na bialaym dochód.

to tak jak licza we wszystkich zestawieniach uprawę 1ha zboża, gdzie orka jest np 300 złotych za ha (amortyzacja i wszystko jest wliczone) a ja sobie sam zaorze za 100to mam liczyc 100? Ciagnik, pług, materiały eksploatacyjne z nieba wszystko spadło? Ale według twoje teorii powinienem liczyc po 100 bo tylko paliwo….

I wtedy zarabiasz u siebie na usłudze orania pieniądze których nigdy nie zobaczysz 

Koszta poniesione to jedno 

A to czy na dany moment opłaca się bardziej sprzedać zboże czy przepuścić przez byki to drugie 

Liczę też ile w danym roku +- było zarobione na bykach a ile byłoby zarobione gdyby np te 40ha obsiać zbożem i nie licząc dopłat i gnoju ta różnica jest w ostatnich latach znikoma, nie ma co się oszukiwać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Polecam zapoznanie się z określeniem - koszt alternatywny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ekonomia nigdy nie była mocną stroną rolników, dlatego to jeszcze trwa 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
Przed chwilą, HF86 napisał:

ekonomia nigdy nie była mocną stroną rolników, dlatego to jeszcze trwa 🤣

Żeby nie być głupim trzeba mieć pieniądze, a tego zawsze mało w rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale też nie jest tak że się dokłada do rolnictwa ,  jest taki darmowy mięsiecznik ,, Wieś mazowiecka ''  tam  są kalkulacje   upraw czy hodowli  i te wyliczenia są oderwane od rzeczywistosci .                Wojak , bo w rolnictwie jest tak żę jak masz nadmiar gotówki to ją inwestujesz w swoją działalność i znowu bieda , ja uważam że gospodarstwa są przeinwestowane .

Edytowano przez jarecki
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

W sumie, dużo racji. Przeważa myślenie ,ze maszynę trzeba mieć , a nie wynajmować usługę co jest myśleniem krótkowzrocznym

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
2 godziny temu, soltys48 napisał:

@przemek28_28 my z innej części PL i tu inaczej się nas uczy  liczyć

Sołtys ja wychodze z założenia ze jak mam 200 złotych w lewej kieszeni i przełożę to z 5x z lewej do prawej to i tak nadal

bedzie to 200 złotych. 

5 minut temu, jarecki napisał:

ale też nie jest tak że się dokłada do rolnictwa ,  jest taki darmowy mięsiecznik ,, Wieś mazowiecka ''  tam  są kalkulacje   upraw czy hodowli  i te wyliczenia są oderwane od rzeczywistosci .                Wojak , bo w rolnictwie jest tak żę jak masz nadmiar gotówki to ją inwestujesz w swoją działalność i znowu bieda , ja uważam że gospodarstwa są przeinwestowane .

Zgadzam sie w 100%, ale w Polsce nie dogadasz sie na wspólna maszyne.

2 godziny temu, karol091193 napisał:

Tylko przy takiej kalkulacji musisz pamiętać, że w tych 300 zł orki jest też zysk usługodawcy a nie tylko paliwo, części, amortyzacja itp.  Wychodzi na to, że wtedy na wszystkim zarabiasz a na bydle tracisz. To jest oszukiwanie samego siebie 

No dobra, odejmij sobie 50 złotych na zarobek. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
59 minut temu, vat napisał:

Polecam zapoznanie się z określeniem - koszt alternatywny.

Dobra jedziemy dalej bez niepotrzebnego śmieszkowania.  

Zgodnie z założenie kosztu alternatywnego dana wartość zostaje początkowo utracona żeby w późniejszym efekcie powróciła w powiększeniu i wtedy mamy zasoby wykorzystane w najlepszy możliwy sposób . Mylę się ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

Śmieszki a tu większość przejęła gospodarstwa rodziców czy kupiła? Kapitał zbierany od pokoleń i systematycznie powiększany. Gdyby nie to, wita was hipoteka. Ludzie kiedyś na sobie oszczędzali to teraz większość coś ma. Teraz mówi się korzystaj z życia a reszta niech się martwi za siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja powiększam systematycznie na miarę możliwości, trochę ha, trochę maszyn ale bez szaleństwa ze wpierdole sie w kredyt na 1 milion i bede sucharki jadł. Trzeba mierzyć siły na zamiary, dla dużego gospodarstwa milion czy 2 kredytu to pikus a dla innego 300 tysiecy to juz granice mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
27 minut temu, Cybulek17 napisał:

Dobra jedziemy dalej bez niepotrzebnego śmieszkowania.  

Zgodnie z założenie kosztu alternatywnego dana wartość zostaje początkowo utracona żeby w późniejszym efekcie powróciła w powiększeniu i wtedy mamy zasoby wykorzystane w najlepszy możliwy sposób . Mylę się ? 

Dużo twoje stado obornika rocznie produkuje. Z pół całego areału nawieziesz tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj