Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pcheella    87
4 minuty temu, Michal014d napisał:

Ech czego to ludzie nie wymyśla żeby zarobek podwoić...

Marketing panie pełną gębą 😂😅

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
9 godzin temu, Ursus932 napisał:

Odpada , ręcznie rozdaje to nie widzę takiego krótkiego widłami rozdawać 

Też ręcznie noszę 😉 w prasie co drugi nóż czyli 7 noży tnie i lux jest 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    521
18 godzin temu, Cybulek17 napisał:

Starownik 14 netto

Jak kupujesz odsadki to też robią potrącenie z wagi?

Przeciętny HF 11zł, MM 12-13zł brutto. Pobliski skup Wojciech Kościesza

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

Jak zagonić cielaki do mleka? Wypiją po litrze i do widzenia idą na musli i siano. Nigdy nie miałem tak że nie chcą pić do końca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Zabrać musli i inne rzeczy u mnie zawsze najpierw pija mleko pozniej inne przysmaki jesli mają inne rzeczy do jedzenia niechętnie wszystko wypijaja

Po ile dajesz litrow na pojenie. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

trzeba było zapytać jakie mleko piły , bo może im nie smakuje a może zmaiana wody ale powinny się przyzwyczaić , Po 5 litrów na jeden pojenie ?  to troche za dużo  chyba .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

U mnie ojciec zawsze tłumaczy tak : zglodnieje to później będzie pił za dwóch, poi już cielaki ponad 30 lat i teraz doszedł do wniosku że na raz max 2l x2 na dzień, kiedyś testowaliśmy przy zakupie 5 małych jaloszek mleko sprayfo czarne jak dobrze pamiętam, najdroższe chyba na rynku i z 5 małych, zdechly 4 i od tamtej pory z nutreny kupuje. Cały ten odchow jest trudny i książkę by mógł napisać, najgorzej jak są przeciągi i wilgoc. Dziś rozmawiałem z handlarzami to u nas na płn mazowszu za O klasę cena 19 netto i ma iść w górę. Jaka w tym prawda to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1919
32 minuty temu, adrian09 napisał:

Przyjechały z Austrii to nie wiadomo co piły. To co zmniejszyć na 3-4 litry?

5 litrów daje na start w 3 dawkach i stężenie 120g 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    199
20 minut temu, VonVegans napisał:

Po ile chodzą odsadki te kudłate i rogate szkockie?

Greta te kudłate   w wadze odsadka to prawie dorosle bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 godziny temu, adrian09 napisał:

Przyjechały z Austrii to nie wiadomo co piły. To co zmniejszyć na 3-4 litry?

Radze ci dac max 2.5 litra na pojenie i do tego jakis proszek do mleka przy zmianie pokarmu na biegunke bo moze byc nie wesolo 

Moj znajomy tez sie ze mnie smial ze daje cielkom 2 razy dzinnie po 2 -3 litry ze je glodze jak sam kupil zaczol dawac po 4 litry bo szybciej urosna niestety narobil tylko problemów sobie 

Odchow jest ciezki jak ktos wspomnial cielaki z daleka jak twoje czesto sa niedopojone i przeglodzone min zeby nie mialy biegunki widocznej wiec z nimi trzeba ostroznie po trochu zwiekszac dawke mleka jak im dasz 5 litrow 2 eazy dziennie to sraka morowana 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367
adrian09 napisał:

Jak zagonić cielaki do mleka? Wypiją po litrze i do widzenia idą na musli i siano. Nigdy nie miałem tak że nie chcą pić do końca 

mialem podobny przypadek ze swoim cielakami stwierdziłem nie chce to nie teraz ma z 5 miesięcy i rosnie ekegancko

  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110
12 godzin temu, adrian09 napisał:

Jak zagonić cielaki do mleka? Wypiją po litrze i do widzenia idą na musli i siano. Nigdy nie miałem tak że nie chcą pić do końca 

Jedzą? Jedzą. Nie głodują wiec nie ma co na sile zmuszać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Żebyś ich nie przekarmil. Lepiej jak będą trochę głodne to szybciej i więcej  zaczną pobierać pasze 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Z cielętami różnie bywa. W ubiegłą środę wieczorem wycieliła się krowa, a cielak nie miał odruchu ssania. Do soboty wieczora pojony był sondą. A już od poniedziałku pije sam i 3 razy dziennie po 3 litry mleka od krowy. Żadnych biegunek i jeszcze mruczy że za mało dostał. Inny jak tylko dasz po tygodniu od urodzenia 3 razy dziennie po 2 litry i już zaczyna sr** rzadko. Co cielak to inaczej, a jak kupne to już całkiem totolotek 😂

  • Like 1

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    87
1 godzinę temu, karol091193 napisał:

Z cielętami różnie bywa. W ubiegłą środę wieczorem wycieliła się krowa, a cielak nie miał odruchu ssania. Do soboty wieczora pojony był sondą. A już od poniedziałku pije sam i 3 razy dziennie po 3 litry mleka od krowy. Żadnych biegunek i jeszcze mruczy że za mało dostał. Inny jak tylko dasz po tygodniu od urodzenia 3 razy dziennie po 2 litry i już zaczyna sr** rzadko. Co cielak to inaczej, a jak kupne to już całkiem totolotek 😂

Tak jak piszesz co cielak to inny u mnie dostają 2 razy na dzień po 4l i nic się nie dzieje (mleko od krów) a po 3 tygodniach zaczynam zmniejszać ilość mleka i dolewać wody 

Edytowano przez Pcheella

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

U mnie one już pod 2 miesiące będą miały, tydzień były u handlarza niby pojone ale dojdą oni ładu jak tam 150 sztuk latało 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj