Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

micgal39533    500

brał od nas ostatnio byki to mówił, że cena jeszcze będzie szła do góry, i w przyszłym roku tak samo byle tylko jakiejś afery nie wymyśliła telewizja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20
Dnia 8.11.2021 o 19:13, Pcheella napisał:

Słaby coś ci mówi?

mówi jeden z większych złodziei

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
10 godzin temu, adrian09 napisał:

@Pitraszek A szwagier jeszcze poi? Piją normalnie? Czy już na paszy?

Poi ale daje po litrze bo mówi że dobrze jedzą i za kilka dni ma przestać wcale. Duże tego było jak brałeś? U Ciebie zdrowe czy coś się dzieje?

Edytowano przez Pitraszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

@Pitraszek jedzą bardzo dobrze, wczoraj nie chciały pić dziś już normalnie wypiły po 2 litry. 
Na razie odpukać wszystko zdrowe. Ja wziąłem jałoszki to zostało tylko pare sztuk i jeszcze jakieś 130 byczków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    522

Opasa ktoś czystorasowe odsadki angus? Do jakiej wagi to rośnie i jaka cena przy sprzedaży w porównaniu do LM, CH?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

Kiedyś oglądałem na yt „lubuskie angusowo” to pokazywał jak wyrosły z jego odsadków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Kiedyś miałem angusa 990 kg były wyższy niż ja. A mam 192 cm. Ale to jakaś mieszankę była. Pod 900 kg dochodzą. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41
1 godzinę temu, Daro20 napisał:

Opasa ktoś czystorasowe odsadki angus? Do jakiej wagi to rośnie i jaka cena przy sprzedaży w porównaniu do LM, CH?

angus czysty piękna rasa, zauważyłem że trzeba trochę dłużej trzymać w porównaniu z innymi i wtedy jest naprawdę super

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
Dnia 10.11.2021 o 19:10, adrian09 napisał:

Jak zagonić cielaki do mleka? Wypiją po litrze i do widzenia idą na musli i siano. Nigdy nie miałem tak że nie chcą pić do końca 

nic im nie bedzie jezli pobierają stale pasze to tylko zeby dostęp do wody miały,przynajmniej biegunek nie bedzie i bialko im czyms uzupelnic 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    87
5 godzin temu, kw22 napisał:

mówi jeden z większych złodziei

To kogo polecasz w tym rejonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwekbarca2    147

każdy jest dobry jeśli masz swoją wagę jeśli jej nie masz no to niestety nie ma co polecać bo to jest taki biznes, że każdy Cię parę kilo pierdolnie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pcheella    87
23 minuty temu, sylwekbarca2 napisał:

każdy jest dobry jeśli masz swoją wagę jeśli jej nie masz no to niestety nie ma co polecać bo to jest taki biznes, że każdy Cię parę kilo pierdolnie...

Ja ważę albo u znajomego na składzie węgla albo na kamieniołomach jeśli chodzi o byki z luza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062

kurna-nie ma bydla,

chcialem kupic troche miesa i z ubojni oddzwonii ze nie maj co ubijac, od 30 lat nie pamietam takiej sytuacji


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Wielkie ubojnie zniszczyły rynek bydła w Polsce, mogli mieć towaru pod dostatkiem na kolejne lata, trzymając te 7-8 netto, ale dwa lata temu postanowili zjechać na 5-5.5  i większość hodowców podziękowała, likwidując ogony. Chciwość zrobiła swoje.

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
1 godzinę temu, AdamKutno napisał:

Wielkie ubojnie zniszczyły rynek bydła w Polsce, mogli mieć towaru pod dostatkiem na kolejne lata, trzymając te 7-8 netto, ale dwa lata temu postanowili zjechać na 5-5.5  i większość hodowców podziękowała, likwidując ogony. Chciwość zrobiła swoje.

Teraz poczekajmy dobry rok. Jak będzie powtórka i ostry zjazd przy tej inflacji to mamy jak trzodę sytuację, chociaż i bez tego słabo to widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ale bydła znacząco w Polsce nie ubyło według GUS czy ARiMR , choć  podejrzewam żę wieksze ubojnie mają wgląd w stan pogłowia  bydła na bieżąco .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    522

Sprzedane 4HF waga średnio 795kg wiek 27mies. po 10,70brutto i 4MM średnio po 900kg wiek 22mies. po 13brutto. Wagi brutto, waga ogólna.

Ostatnie Hfy w zgospodarstwa. Koniec tego dziadostwa.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, Daro20 napisał:

Sprzedane 4HF waga średnio 795kg wiek 27mies. po 10,70brutto i 4MM średnio po 900kg wiek 22mies. po 13brutto. Wagi brutto, waga ogólna.

Ostatnie Hfy w zgospodarstwa. Koniec tego dziadostwa.

 

A skąd nabrać samych mieszkańców 🤔 

Ale za mm to cena fajna , u nas max 12 brutto 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7334

Ładna cena 👍 powiem wam, że od dłuższego czasu na wsi i okolicy wcale nie widać aut handlarzy za bydłem, jak zwykle po kilka aut dziennie się kręciło tak ostatnio kompletnie nic... 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
2 godziny temu, Daro20 napisał:

Sprzedane 4HF waga średnio 795kg wiek 27mies. po 10,70brutto i 4MM średnio po 900kg wiek 22mies. po 13brutto. Wagi brutto, waga ogólna.

Ostatnie Hfy w zgospodarstwa. Koniec tego dziadostwa.

 

A czy samochód się nie posikał? że taka cena? Kto to brał? 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj