Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

emil9828    104

Tam gdzie piszesz na dole masz kliknij aby wybrać pliki i wybierasz zdjęcie 

274A376C-7C91-478A-9793-FF063FC8EC90.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

IMG_20210219_192931589.jpg

IMG_20210219_193008632.jpg

Tak sobie grzebiąc w papierach natknąłem się na dwa ciekawe papierki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

44% na głodnego dodam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

W internetach są zawsze wysokie ceny, dobre wybicia, ciężkie sztuki. W życiu trochę to inaczej wygląda :(

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras    5

Jedno jest pewne ubojnie walą kupować na wbc, bo wiadomo że na tym nie stracą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honeycomb    1
1 godzinę temu, JohnnyWalker napisał:

44% na głodnego dodam

Norma u nich nie wiem kto tam daje bydło. liche krowy które robią ponad 40 procent na innych zakładach tam nie dały 30%..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek378    12
Karollorak93 napisał:

Będziesz wiedział ile powinna dac i co z tym zrobisz? Pojdziesz po tygodniu i powiesz ze rezygnujesz ze sprzedaży i zabierasz sobie byka który moze być już w sklepie w Honolulu? Jedyne co mozesz zrobić to nie sprzedać tam drugi raz.  

To prawda że na te cyfreki ich wybicia na fakturze to nie ma co zbytnio patrzeć. Jeżeli mam zwarzoną sztukę i mam sumę pieniędzy za nią na wbc to łatwo można policzyć ile by wyszła na wagę żywą i porównać z ofertami na wagę żywą i po sprawie...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

W internetach są zawsze wysokie ceny, dobre wybicia, ciężkie sztuki. W życiu trochę to inaczej wygląda :(

Czyli pozostaje pompowanie wody żeby były ładne i okrągłe na żywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka jest różnica sprzedając na żywą wagę nie będąc przy ważeniu , a sprzedając na wbc nie widząc naklejki na tuszy za którą ubojnia dostanie zapłacone, a nie za jakieś rozliczenie wbc z rolnikiem. Powiem wam żadna i stąd nigdy nie będzie dobrej ceny za bydło bo część rolników sprzedaje na żywą wagę nię posiadając własnej wagi , część na wbc nie będąc przy klasyfikacji-to pozostałym mających własne wagi lub  będących przy klasyfikacji nigdy nie dostaną dobrej ceny bo pośrednicy i ubojnie mają gdzie oszukiwać.Należę do drugiej grupy sprzedając na żywą wagę lub będąc w ubojni na wbc bynajmniej wiem za ile sprzedaję, co prawda przy covidzie wstęp na ubojnie jest utrudniony.Gdyby większość hodowców się do tego stosowała ,to  rynek wymusiłby lepszą cenę bo było by mniejsze pole do oszustw.

 

 

 

Edytowano przez PaweGodowski
literówka
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emil9828    104

Rozumiem ze wbijasz na największe ubojnie w Polsce z własną wagą ważysz swoje półtusze a jak się nie podoba Ci klasyfikacja to mowisz klasyfikatorów żeby ją zmienił i on to robi? A jeśli nie to co robisz jak coś jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    276
Dnia 18.02.2021 o 23:24, JohnnyWalker napisał:

Mam nadzieję że agrounia będzie startować w wyborach a jeśli nie będzie to pomyślę nad konfederacjom

Będzie jeszcze ZMDK 🙂

@JohnnyWalker u McKeena w jałówkach takie cyrki to normalka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, emil9828 napisał:

Rozumiem ze wbijasz na największe ubojnie w Polsce z własną wagą ważysz swoje półtusze a jak się nie podoba Ci klasyfikacja to mowisz klasyfikatorów żeby ją zmienił i on to robi? A jeśli nie to co robisz jak coś jest nie tak?

Nie ironizuj chodzi tylko o to( waga swoja czy ogólna) a na  wbc widzieć naklejkę na tuszy -ubojnia sama się nie oszuka,a w rozliczeniu można wszystko wystukać oczywiście żeby nie podpadło,to takie proste każdy rolnik powinien to zrozumieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104
Dnia 18.02.2021 o 23:24, JohnnyWalker napisał:

Mam nadzieję że agrounia będzie startować w wyborach a jeśli nie będzie to pomyślę nad konfederacjom

Czyli masz zamiar zaufać kolejnym .. I znów się przejechać?:D  przecież ta agrounia nic nie zmieni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam i kalibrowanego hf lubię. Sam teraz parę ładnych grubej kości hf od 300 do 400 zł wziąłem .wynik ekonomiczny końcowy zazwyczaj się nie różni że słabymi mieszancami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian09    61

W hfach mam duży wybór teren mleczny (podlasie) mm i rasowe trzeba szukać dalej albo od handlarzy 

Edytowano przez adrian09

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To szukaj konkretnych gospodarzy z dużymi krowami co dbają o zdrowotnosc i szczepienia bdb ibr. Handlarze to siewcy chorób w stadzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110
Dnia 19.02.2021 o 09:46, maras napisał:

Dzisiaj propozycja 7.80netto wlkp 

jaka firma dala propozycje i za jakie byki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Jaka cena krów hf-ncb, +/- 700kg na Podlasiu? Sprzedawać czy jeszcze wstrzymać się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj