Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

flackmistrz    11
1 godzinę temu, Ursus932 napisał:

No kolego na forum takie ceny🙃, a  rzeczywistość  w łódzkim wygląda jak wygląda 

Znajomy ma z luzu cały kojec ładnego  mm, waga jego i max co usłyszał to 8 brutto 

Ja też nie zadzwoniłem do pierwszego lepszego i oddałem... wszędzie w koło gdzie się dowiadywałem ceny mają podobne, jak dla mnie to się zmawiają i tyle a jak ktoś potrzebuje towaru bo nie ma to wtedy dokłada parę gr i kupuje... Pozdrawiam!

1 minutę temu, hobbysta82 napisał:

Bo w powiatach EBR, ELW, EPI, ETM, ubojnie i handlarze mają gwarancję niskiej ceny dla hodowców bydła.

I tutaj powinieneś dostać kratę piwa bo mądrze gadasz chłopie!

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
18 godzin temu, jacu napisał:

napisane długopisem na rachunku kupionym w papierniczym tak to każdy może , niech pokaże kto kupił z pieczątka firmy, bo widać dzieci mają tu dobrą zabawe

Wyje... Mam czy ktoś wierzy czy nie to jest moje podzieliłem się informacja i co kto o tym myśli to już jego sprawa (już widzę wielkie halo jak bym jeszcze napisał że byki były żywione w lecie trawa a w okresie zimowym liśćmi z kapusty ,także koszty utrzymania prawie zerowe) ,a po drugie to na tym forum jak ktoś napisze cenę jaką dostał (co jest tu wielkim cudem) to nikomu nie pasuje ,ale jest krąg osób i jedna osoba z tego kręgu napisze że ma ból d*py i z tego powodu że ktoś dostał taką cenę  to potrafią temat o bólu d*py na kilka stron pisać . 🤣Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2513

Normalna sprawa na tym forum. Tu z cena nie trafisz. Musisz się do tego przyzwyczaić że i tak będzie źle i się nie opłaca 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Panowie ile warta jest taka sztuka w tej chwili? Północne mazowsze, waga tylko 650+ ale chyba przyjdzie się rozstać bo 23 miesiące i przyrostów nie widać (cielak był bardzo mały i mimo starań nie chciał rosnąć)

IMG_20210104_174548.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
4 godziny temu, hobbysta82 napisał:

Bo w powiatach EBR, ELW, EPI, ETM, ubojnie i handlarze mają gwarancję niskiej ceny dla hodowców bydła.

Kto daje taką gwarancję ?

4 godziny temu, hobbysta82 napisał:

Bo w powiatach EBR, ELW, EPI, ETM, ubojnie i handlarze mają gwarancję niskiej ceny dla hodowców bydła.

Kto daje taką gwarancję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
1 godzinę temu, AdamRo napisał:

Kto daje taką gwarancję ?

Gwarancje niskich cen dają: Jeżów, Łaznoska Wola, Raków, Wilkucice. Czytałem, że nawet kochany przez rolników dziadek Kazio tak groszem już nie sypie.

Adaś lista jest otwarta, jak dorobię się jeszcze byków to pewnie wpiszę parę zakładów, a może i handlarzy.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113
Dnia 1.01.2021 o 19:51, kanalia36 napisał:

Ursus nie bede się w dawał w dyskjusje ale przyponie  kilka upadek Waleński- Pięta, Dokładana mapa lokalizacji stref ASF przed tym jaka faktycznie to nastapiło, krach na rynku bydła, zapowiadałem przepisy utrudniajace rolnictwo czytaj 5 kaczyńskiego, zablokowanie rynku LM przez wojne lub zamach( wybuch portu to nie siła wyższa przecież)itd. Tylko wy czytacie to wybiurczo i dosłownie ja nie jestem jasnowidzem ale ale wiem co w polityce piszczy co kto ma zrobić ile za to wzioł, z kim się wącha, itd.

kurde bez jaj to Ty jakiś Jackowski jesteś czy inny jasnowidz, nawet przewidziałeś wybuch w Bejrucie tylko pod postacią wojny lub zamachu.co Ty bredzisz, wies co w polityce piszczy a co blisko koryta siedzisz że wiesz?żeby przewidzieć przepisy utrudniające rolnictwo to nie trzeba być jasnowidzem bo co raz takie przepisy sie tworzy i to nie tylko na rolnictwo ale na każdą branżę i wróżki tu nie trzeba żeby to wiedzieć.co raz przepisy zmieniają budowlane żeby tu namieszać, zmieniaja przepisy dotyczące motoryzacji żeby handlarzom i dealerom namieszać.chłopie ameryki nie odkryłeś.zejdź na ziemie.dlaczego nie przewidziałeś koronoświrusa?uratowałbyś świat, wielu ludzi i gospodarkę naszego kraju.weź zerknij w tę kryształową kulę i powiedz co na najbliższy tydzień się szykuje żebyśmy się przygotowali

bydło pojechało 8 sztuk 

2 jałówki waga po ok 580kg 7,70 brutto

byczek 670kg 8,80

3 byczki ok 750kg po 9

byczek 817kg 8,50

hf 700kg 7,80

połowa bydła przeważona i waga zgadzała się z tą na samochodzie

12 godzin temu, Pitraszek napisał:

W końcu jakieś ceny że coś więcej oprócz gówna zostaje. Na dwa lata pracy i ryzyko że zdechnie albo zysk pochłonie leczenie to nadal mizerna zapłata. 

tak dadzą cenę na trochę żeby ludzie nawstawiali bydła i dalej będą skubać rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neopm1    1
47 minut temu, gazdaadam napisał:

Jaka cena na sląsku

 jedni 6.5 do 6.6 netto drogi 7 do 7.2 brutto

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

W tym tygodniu sprzedane 2 byki HF. 805kg 20mscy, 865kg 22msc. Waga brutto. Oddane na WBC, w przeliczeniu na żywą wagę 7,5zł netto. Woj. łódzkie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wrzuć rozliczenie jak możesz. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63

Byki duże, nie żadne " koty z brzuchem ", wstawione na pośrednika, który od kilkunastu lat bierze od nas wszystko. Potrąca dla siebie 100zł i reszta moja. Rozliczenie mi pokazał i nie miałem takiej potrzeby, żeby robić fotkę, a cenę jaką uzyskałem napisałem tylko dlatego, kilku tutaj " ekspertów " nie dowieżało w taką stawkę za hf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Spoko.sam z wbc zdaje i nie podwazam ceny. Do obliczenia żywca ile strączki odjoles i jaką cenę za mięso uzyskales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4460
20 minut temu, Konrad531 napisał:

Byki duże, nie żadne " koty z brzuchem ", wstawione na pośrednika, który od kilkunastu lat bierze od nas wszystko. Potrąca dla siebie 100zł i reszta moja. Rozliczenie mi pokazał i nie miałem takiej potrzeby, żeby robić fotkę, a cenę jaką uzyskałem napisałem tylko dlatego, kilku tutaj " ekspertów " nie dowieżało w taką stawkę za hf.

Wszystko ok tylko za 100 zl zarobku to on nawet z domu nie wyjdzie.

Ja kiedys dostalem rozliczenie gdzie posrednik zawiozl bydlo za darmo nic nie wzial.To dopiero ,,dobry"czlowiek

Edytowano przez Baks00
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad531    63
HF86 napisał:

Spoko.sam z wbc zdaje i nie podwazam ceny. Do obliczenia żywca ile strączki odjoles i jaką cenę za mięso uzyskales?

Przyjąłem 7%, bo tyle ucina na żywo. Interesowała mnie tylko waga brutto i cena na konto, żeby sobie obliczyć jak lepiej wyjdę. Do wypłaty 11700zł netto. @up Tj pisałem współpracę zaczęli z nim rodzice kilkanaście lat temu i praktycznie każdą sztukę sprzedawaną na rzeź on zabiera. Z resztą, ja tu nikogo do niczego przekonywać nie muszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znowu jakiś ból. Jak istniały morliny to był pośrednik co na wbc za zwozone sztuki na bazę miał 100 z ubojni. Wieczorem zaklad puszczal kaniona na załadunek i rozliczenie prosto z ubojni. A sztuki na żywca brał po ile chciał. Sam gadał że lepiej zajechać i 4 sztuki u mnie załadować i na bazę  jak zwiedzać gospodarstwa i oglądać te same bydło 5 razy zanim chłop się zdecyduje. Ale to już kupę lat temu było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

No tam gdzie jest staly nie zmieniany odbiorca od lat to zwykle doi rolnika az glowa mala....

Z sasiadem tak bylo. Od 15 lat jeden odbiorca, nawet na weselu u syna byl. Zawsze cena z 20-30 gr wieksza niz ja.  Az kupil moja stara wage i okazalo sie ze bydlo 70-100 kg lzejsze. Przez tyle lat na ladna sumke go walnal....

Edytowano przez Bugii
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U mnie jak hanldarzyna przyjezdza to juz sam dzwoni zebym na ogolna podjechal, nawet jak 3 szt bierze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj