Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
JanKrzysztof    1975

Ktoś musi studzić rozgrzane głowy niektórych, żeby nie przepłacali za cielaki. Dla Ciebie Jarek też będzie lepiej jak się skoczki nie obkupią bydłem, bo nie zarobisz ani Ty ani oni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Jak ludziska bedą wciskać do każdej szopki cielaki to znow ceny nie bedzie, w przyszłym roku bedzie jeszcze szał na kukurydze w moich rejonach (No chyba ze covid odpuści) i za 2 lata cena na kuku jebnie, bo widzę ze sporo wolnych obszarów na kuku pewnie czeka bo na co innego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Jak mokrą kupowali po 500 netto za 30%z

Dziś był mój wuja i miał propozycje za 7.20 netto hf. Ale stwierdził ze jeszcze małe i potrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298
9 minut temu, AdamRo napisał:

Niech nie likwiduje konta. Kubeł zimnej wody na łeb przyda się od czasu do czasu. 

Ja nie potrzebuje robię to co chcę i co lubię 🐂🐂

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

A myslicie że to wina tych ludzi co mają po kilka cielaków że byki potem tanie??? Ogólnie teraz powinna być sprzedaż cielaków (byków) co ludzie nakupili 2 lata temu i jakos cena znów idzie do góry... 

Edytowano przez JarekBazydlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Sytuacja na rynku potwierdza to, że prawo popytu i podaży tu nie działa zupełnie, dokąd to mięso jedzie skoro na zachodzie pełny lockdown? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ludzie przez lokdawn nie przestali jeść. Wręcz przeciwnie żrą więcej kupują więcej i wyrzucają więcej. Gastronomia w dużej mierze bierze najtańsze elementy i najważniejsze zasady aby na talerzu było mało a dużo kosztowało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
29 minut temu, JarekBazydlo napisał:

A myslicie że to wina tych ludzi co mają po kilka cielaków że byki potem tanie??? Ogólnie teraz powinna być sprzedaż cielaków (byków) co ludzie nakupili 2 lata temu i jakos cena znów idzie do góry... 

Jak zajezdzalem do swojego pośrednika na bazę to w uj towaru na jesieni i latem ledwo minimum wagi złapało. A towaru po 200 300 kg było w czym wybierać .sam brałem 200 kg byski w cenie obecnego dobrego cielaka.wyprzedaz już była Jarku 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Dokładnie ktoś jak miał 3-5 sztuk i do tego miał świnki i zmusiła go weterynaria do przebudowy albo likwidacji jedej gałęzi to wybrał świnki bo wtedy świnki były 5-6 złotych, a hf po 5.6 Sam miałem 30 świnek które pozwolili mi tylko warunkowo dotrzymać, a ze większość pod opasy to zostały opasy wtedy, ale sąsiedzi co miało po 3-5 sztuk zlikwidowali opasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

co do gastronomi to lokale działają u mie jak działały , chyba już w kązdym miescie jest miejsce gdzie podają burgery z miesem wołowym ,znajoma  pracuje w lokalu to 10 % zamówień to hamburgery gdzie jeszcze 2-3 lata temu nikt nie myslał żęby do menu dołączyć hamburgera za 20 zł a były z mielonką po 6 zł .  stekownia w miescie wojewudzkim to już norma

 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
5 godzin temu, HF86 napisał:

Może taka sama ujnia jak u kumpla na burgerowni przedstawiciel nowej firmy zostawił. Kotlety skakały i inne cuda tak nasączone chemicznym badziewem.z kg pewnie i z dwa robili na zakładzie 

Nie inaczej.

Oni jak już kiedyś pisałem szukają stałego dostawcy wołowiny i przede wszystkim cielęciny premium

3 godziny temu, JarekBazydlo napisał:

 

To tak samo jak się upierałeś że skasujesz konto 2 stycznia bo szkoda Ci czasu na pisanie tu... I co jakoś tego nie uczyniłeś... 

Przeszkadza ci?

2 godziny temu, ab23 napisał:

Naganiacz za mięsne 8,5w górę

10szt odsada interesuje?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
36 minut temu, soltys48 napisał:

Nie inaczej.

Oni jak już kiedyś pisałem szukają stałego dostawcy wołowiny 

 

Co stoi na przeszkodzie nowemu biznesowi?towar na Premium masz a resztę u Jarka dokupisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130
1 godzinę temu, HF86 napisał:

Ludzie przez lokdawn nie przestali jeść. Wręcz przeciwnie żrą więcej kupują więcej i wyrzucają więcej. Gastronomia w dużej mierze bierze najtańsze elementy i najważniejsze zasady aby na talerzu było mało a dużo kosztowało 

Ok. Przyjmijmy, że ma Pan rację, jest to logiczne i można się zgodzić. Tylko jak w takim razie wyjaśnić to co działo się przez ostatnie pół roku? Ludzie mniej jedli? Towaru było więcej? Wieprzowinę w Polsce ludzie jedzą a ceny niema! Konia z rzędem temu, który to logicznie wyjaśni bez teorii spiskowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A i u mnie eko hfem się podratujesz w razie biedy w dobrej cenie 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W mojej wsi jest PUB z pełnym jedzeniem typu fast fud jego właściciel to mój znajomy   gdy pytałem się go jak sobie radzi z zamknieciem knajp mówi że dokupił 4 elektryczny samochód bo nie nadąża z dowozami do domówi  co lepsze mówi że sprzedaż wzrosłą o conajmniej 100% a teraz stwierdził że prowadzenie lokalu otwartego to same koszta bo musi być obsługa baru sprzątaczka łazienki prąd koszta . A tak Knajpa zamknięta dla ludzi a kuchnia działa pełną parą do tego w maju wykupił kolejną knajpę otworzył kilka miejscowości dalej i ten sam sukces  wiec macie racie ludzie jedzą dużo więcej  tylko że w domu z dowozem .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Maczopestka tu jest prawo rynku po polsku. Logiki nie ma i nie będzie. Rynek wołowiny to kilku graczy bez zbędnych skrupułów. W pierwszym lokdawnie hf w skupie 5 a magazyny non stop puste export szedł na potęgę każdy się okupywal a ubojnie zacieraly ręce. A trzody jak 60% rynku w zagranicznych łapach i ful kontraktacji to aż się prosi o wycisniecie przy takiej obronie nic nie widzących i nic nie słyszacych ministrach rolnictwa i ich świcie .

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Te co ostatnio się podpaliłem ?

CH   7 mam jechać oglądac ale może być panewka   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, HF86 napisał:

 

Co stoi na przeszkodzie nowemu biznesowi?towar na Premium masz a resztę u Jarka dokupisz. 

Już w tym kierunku patrzę

50 minut temu, ab23 napisał:

Te co ostatnio się podpaliłem ?

CH   7 mam jechać oglądac ale może być panewka   

6 SM,1 SM/HH,1MM z SM,1 HO,1MM z BB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Cielaki też już poszły w górę za 2-3tyg byczki mieszance chcą 1000-1300dzisiaj widziałem na OLX. Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

Jak nie wypali  CH to się odezwę 

Do tych 6 szt ok 280  by zamknąc kojec 

Ile tam mam do ciebie km ? 

Jest jeszcze opcja ok 130 kg ale za dużo nie chcę kombinować bo wiesz czym to pachnie im większa rotacja tym gorzej 

IMG_20210104_114836.jpg

Edytowano przez ab23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj