Gość

Ceny bydła 2021

Polecane posty

DANDYS    3235

a wstawiacie hfy jeszcze, czy szkoda zachodu, ciężko coś kupić lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1310

Mat

Moje HH wpierniczyły  cały worek wolały ją od tej czerwonej  kostki a też nic oprócz sianokiszonki nie chciały jeść nawet teraz po dwóch miesiącach potrafią zostawić z tmru osadkę z kolby a mam drobno posiekaną qq za drobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

U mnie jest wszystko. Hf nie jest zły tani cielak i też się trafiają co ładnie urośnie.  Na fb co chwila nowe wiaty hale obory na opasy i licytacje na cielaki. Ostatnio odsady po 200 kg byki i jałówki 14 netto i chętni. Dobrze to nie wróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przemek ło jezu 60 zł za iwermektyne? ktoś cię robi w uja ostro. 34 place. detal gdzieś 37zl u mojego weta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Jak ceny? Zamówiłem dzis wołowine w pieciu smakach a zrobili mi z wieprzowina byka niema czy co....pytam powaznie bo mam krowy i byki na sprzedaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Dopóki stanu wojennego nie wprowadza to na pewno wołowina na sklepie będzie. A nawet w razie okupacji u kilku z forum na pewno będzie szło mięso załatwić.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sołtys85 nie wiesz ze wołowina w restałracji to koszt dla właściciela 30 zł za kg a wystarczy wysłać kelnerkę do biedronki i można kupić wspaniałe mięsko z niemiec za 8-9 zł. Ty za danie zapłacisz tyle samo a właściciel ma koszty 3x mniejsze. tłumaczyć dalej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

proszę cie... chińczyk nie robi z mięsa po 30/kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 no fakt raczej trybowane za 18 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

niżej to juz raczej mięso dla psów, tym bardziej ze taka knajpa nie bierze dużo na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114
12 godzin temu, Azor07 napisał:

Mi też koleżanka mówiła o tym że to jest lek na Parkinsona i Alzheimera i że jest skuteczny ,tylko rząd utrudnia dostęp do niego .

gdzie to mozna dostac bo moj ojciec ma parkinsona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    766

Pewnie lekarz przepisze ,nie chcą go przepisywać na covid i na niego jest skuteczny ,a jak ze skutecznością w parkinsonie to nie wiem bo on jest stosowany ale pewnie nie jako  jedyny lek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503
45 minut temu, soltys48 napisał:

jeszzce niżej..........

Jak, koorwa, jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19816

nomalnie🤣

wiesz za ile moja Pani miała propozycję za GULASZOWE na restaurację?? w cenie wbc średniej krowy🤢

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może taka sama ujnia jak u kumpla na burgerowni przedstawiciel nowej firmy zostawił. Kotlety skakały i inne cuda tak nasączone chemicznym badziewem.z kg pewnie i z dwa robili na zakładzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Panowie do kiedy waszym zdaniem potrwa ta zwyżka na rynku bydła? Obserwując ten rynek dochodzę do wniosku, że prawo popytu i podaży absolutnie nie obejmuje rynków mięsa w Polsce. W całej Europie kanał HoReCa zamknięty a ceny w górę (nie narzekam!!!)? W marcu odmrożą knajpy, bary i hotele a cena pewnie spadnie to jak to wyjaśnić?!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może z pół roku. Rozbudzić marzenia o stabilność i jako takiej cenie. Trochę wpakować w profy. A jak obory znowu pełne będą to znowu golenie po 12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, maczopestka napisał:

Panowie do kiedy waszym zdaniem potrwa ta zwyżka na rynku bydła? Obserwując ten rynek dochodzę do wniosku, że prawo popytu i podaży absolutnie nie obejmuje rynków mięsa w Polsce. W całej Europie kanał HoReCa zamknięty a ceny w górę (nie narzekam!!!)? W marcu odmrożą knajpy, bary i hotele a cena pewnie spadnie to jak to wyjaśnić?!!

Kochany kolego tak to jest jak się nie jest wyznawczą kanali))))

Ceny będą narazie rosły aż do końca przyjmowania wniosków o dopłaty potem zaczną spadać oczywiście jeżeli nic się nie wydarzy, jak coś się wydarzy to jebną na łeb w ciągu 2 tygodni. A się wydarzy wiosną znowu będą zamachy  na bliskim wszchodzie a nawet mała lokalna wojna która spowoduje że zydzi i araby przestaną brać, a nawet jak nic nie będzie  to wiosną jeżeli będzie rozpadu koalicji rządowej to ma wrócić piątka dla żwierząt to cena też jebnie na ryj.

Przypominam ze w maju u mnie hf spadły nawet do 4,6 netto bo niby pandemia nie ma eksportu, nie ma żyda, restauracje pozamykane  nie ma kto kupić. Teraz nic się nie zmieniło dalej wszystko pozamykane dalej niby nie ma kto kupić a ceny poszły w górę do 7 zł ( hf) Czyli gdzie tu prawo popytu i podaży to cennik ustalone przez mafie mięsną w maju mieli pretekst i postanowili oskubać rolników, teraz już naprawdę obory są puste  ludzie polikwidowali hodowle i coraz trudniej kupić co kolwiek.

po za tym teraz są dopłaty i covidowe trzeba tę kase rolnikom jakoś wyrwać  kto to widział zeby rolnik kisił kase a nie oddał jej handlarzynie.

kolejna rzecz świniarze cena katastrofalna masa ludzi co nigdy nie miała byka likwiduje świnie i kupuje cielaki.

Ubojnie uknuły plan o nazwie " rypać frajera"

ustaliły  ze chwilowo podniosą ceny za bydło to spowodowało ze masa frajerów  ( również byłych trzodziarzy)rzuciła się na cielaki , cielaki przynajmniej u mnie poszły ostro w góre ( taki miesięczny hf-1300zł)  za chwile będą wnioski o dopłaty to cielaki jeszcze wystrzelą z cenami. Handlarze już ciągną palinę skąd mogą obłowią się ile mogą, a potem i tak przyjdzie załamanie i zakłady to co teraz dały za byki odbiją sobie z nawiązką za pare miesięcy kiedy frajer nakupi już rogatego dziadostwa i podpisze cyrograf na 2 lata. Za rok-1,5 załamanie rynku będzie większe niż było teraz na wiosnę.

To przecież manewr rypać frajera przeniesiony z trzody chlewnej. Jak się chciało sprzedać duńskiego prosiaka to się frajerowi podwyższało cennik w skupie, jak frajer kupił prosiaka to cena ostro w dół i było dymanie frajera, jak frajer wydymany i załamany już chciał likwidować hodowle kolejna wyższa cena , frajer nabrał nadzieji na lepsze czasy  i cykl następował od nowa.

Teraz to samo jest u bydła  a ponieważ u trzodziarzy plan rypać frajera sprawdzał się 25 lat to i na tym rynku trochę pociągnie

Tu naprawdę lepiej nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Cisza związana z piątką trochę mnie martwi bo nie wiadomo kiedy znowu to wrzucą, choć mam cichą nadzieję że ten temat wśród pisiorów zdechł na dobre. Andrzej wetem postraszył, obornik pod domami się pojawił, sondaże jebły o 10% chwilowo nawet, więc myślę że jako takie opamiętanie przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
13 godzin temu, Soltys85 napisał:

Jak ceny? Zamówiłem dzis wołowine w pieciu smakach a zrobili mi z wieprzowina byka niema czy co....pytam powaznie bo mam krowy i byki na sprzedaz.

ja zawsze dwa razy pytam czy aby na pewno bedzie wołowina , i nigdy nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2511
53 minuty temu, kanalia36 napisał:

Kochany kolego tak to jest jak się nie jest wyznawczą kanali))))

Ceny będą narazie rosły aż do końca przyjmowania wniosków o dopłaty potem zaczną spadać oczywiście jeżeli nic się nie wydarzy, jak coś się wydarzy to jebną na łeb w ciągu 2 tygodni. A się wydarzy wiosną znowu będą zamachy  na bliskim wszchodzie a nawet mała lokalna wojna która spowoduje że zydzi i araby przestaną brać, a nawet jak nic nie będzie  to wiosną jeżeli będzie rozpadu koalicji rządowej to ma wrócić piątka dla żwierząt to cena też jebnie na ryj.

Przypominam ze w maju u mnie hf spadły nawet do 4,6 netto bo niby pandemia nie ma eksportu, nie ma żyda, restauracje pozamykane  nie ma kto kupić. Teraz nic się nie zmieniło dalej wszystko pozamykane dalej niby nie ma kto kupić a ceny poszły w górę do 7 zł ( hf) Czyli gdzie tu prawo popytu i podaży to cennik ustalone przez mafie mięsną w maju mieli pretekst i postanowili oskubać rolników, teraz już naprawdę obory są puste  ludzie polikwidowali hodowle i coraz trudniej kupić co kolwiek.

po za tym teraz są dopłaty i covidowe trzeba tę kase rolnikom jakoś wyrwać  kto to widział zeby rolnik kisił kase a nie oddał jej handlarzynie.

kolejna rzecz świniarze cena katastrofalna masa ludzi co nigdy nie miała byka likwiduje świnie i kupuje cielaki.

Ubojnie uknuły plan o nazwie " rypać frajera"

ustaliły  ze chwilowo podniosą ceny za bydło to spowodowało ze masa frajerów  ( również byłych trzodziarzy)rzuciła się na cielaki , cielaki przynajmniej u mnie poszły ostro w góre ( taki miesięczny hf-1300zł)  za chwile będą wnioski o dopłaty to cielaki jeszcze wystrzelą z cenami. Handlarze już ciągną palinę skąd mogą obłowią się ile mogą, a potem i tak przyjdzie załamanie i zakłady to co teraz dały za byki odbiją sobie z nawiązką za pare miesięcy kiedy frajer nakupi już rogatego dziadostwa i podpisze cyrograf na 2 lata. Za rok-1,5 załamanie rynku będzie większe niż było teraz na wiosnę.

To przecież manewr rypać frajera przeniesiony z trzody chlewnej. Jak się chciało sprzedać duńskiego prosiaka to się frajerowi podwyższało cennik w skupie, jak frajer kupił prosiaka to cena ostro w dół i było dymanie frajera, jak frajer wydymany i załamany już chciał likwidować hodowle kolejna wyższa cena , frajer nabrał nadzieji na lepsze czasy  i cykl następował od nowa.

Teraz to samo jest u bydła  a ponieważ u trzodziarzy plan rypać frajera sprawdzał się 25 lat to i na tym rynku trochę pociągnie

Tu naprawdę lepiej nie będzie.

Tylko zwróć uwagę że tak jest na wszyskim bydło, trzoda, drób, zboża... Więc najlepiej nic nie robić tylko narzekać jak bydło jest nieopłacalne... Jak w każdej branży są dołki i górki i taki kanalia tego nie zmieni tyle w temacie.

To tak samo jak się upierałeś że skasujesz konto 2 stycznia bo szkoda Ci czasu na pisanie tu... I co jakoś tego nie uczyniłeś... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamRo    1503

Niech nie likwiduje konta. Kubeł zimnej wody na łeb przyda się od czasu do czasu. 

  • Like 10
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj