Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

bialy2005    582

JAk myslicie jesli łubin kwitnie można by było poleciec jescze leopardem zeby załatwic owies. Niby niewiele ale cos tam wyskoczyło.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Też mam taki problem i chyba opryskam po kwitnieniu, nasion nie powinien wydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byłem zobaczyć swój łubin żółty i się przeraziłem zaczyna kwitnąć połowa pąków jakby zwiędnięta skierowana w dół liście ok tylko pąki sflaczałe co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

antraknoza na 99% 

 

JA włąsnie tak kombinuje czy nie opryskac fungicydem razem z leopardem :) 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    212

u mnie też pojawiły sie place z poskręcanymi roślinamg, w piątek poszedł gwarant plus bulldock na oprzędnika-łubin mister w pełni kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Azyksostrobina najdrozsza opcja(Amistar i zamienniki), chlorotalonil(Gwarant), karbendazym(Sarfun), w krajach zachodnich stosowany jest rowniez tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 czy przy tak zaawansowanej fazie choroby oprysk jeszcze pomorze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Gwarancji nikt Ci nie da ze pomoże powinno sie stosowac zapobiegawczo napewno powinno zatrzymac rozwoj choroby w jakims stopniu

Co do Falkonu to nie powinno zaszkodzic zmieszanie z inna sybstancja na antraktoze. Falkon spiroskyamina tebukonazol i cos tam jeszcze dodatek chlorotalonilu nie powinien zaszkodzic ale to juz Twoja decyzja 10-20l to nie majatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

19.05 opryskalem 0.8l/ha Agila i 0.3 l/ha Legato 500 sc. Jeden przejazd zrobiłem podwójnie myślę zobaczymy jak ten diflufenikan działa na łubin. Łubin był w fazie 8-10 liści i po 3 dniach widać już było działanie dff.

 

KARDYNALNY BŁĄD !!!

Zgodnie z zachodnią rejestracją Diflufenikanu w łubinie NIE WOLNO mieszać DFF z herbicydami na na chwasty jednoliścienne. Należy zachować odstęp czasowy pomiędzy poszczególnymi opryskami co najmniej 7 dni. Przed kilkoma laty też zrobiłem taką mieszaninę, co nieomal nie skończyło się katastrofą. Wtedy zacząłem szukać i znalazłem odpowiedź na etykiecie diflufenikanu z Belgii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    71

Ja w tamtym roku pryskałem i tylko w koszty szłem, nie pasowała pogoda i nie było.

W tym roku piękny jak na piach,, gdzie lepsza ziemia to po kolana, beż żadnych oprysków tylko na chwast raz.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

poszedł zabieg 3 dni temu , siarczan magnezu 5% + 1,5L ProLife(mikro) + 1,5L B + 5 kg ProFerti ( NPK ) faza początek kwitnienia , łubin Mister żółty :D w pełni kwitnienia pójdzie robak ( jaki polecacie ? pytreoid czy jakiś inny  ) i gwarant lub Amistar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak kwitnie to juz po ptokach. W tamtym  roku tez miałem sporo rumianu. Stomp przepuscił. Przed zbiorem rumian zdążył sam dojrzeć bez desykacji ale i tak poszła desykacja. Łubinu prawie nie było widac ale pozniej sie pojawił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

tak stomp przepuścił... W tamtym roku miałem dużo łubinu waskolistnego Kalif a tylko 0,55 ha żółtego. Dałem 2 litry na ten areał i rumian wyskoczył. Może dlatego że było sucho??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie łubin gorzki także już kwitnie, znajomy który go widział polecił, abym go jeszcze potraktował"asahi sl" czy któryś z kolegów miał styczność z tym stymulatorem ??? Czy warty jest zachodu??.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdził, ze podczas ostatniego zabiegu Leopardem lekko go przypaliło, są miejsca ze wygląda OK, a są place ze ledwo od ziemi wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego wandryskowski u mnie żadnej katastrofy nie było. Jednoliscienne zwalczone i te które wcześniej wymieniłem i bierze dff także. Jedynie te przebarwienia wystąpiły na lisciach ale następne wyszły normalne i teraz praktycznie tego nie widać. Panowie czy dawka 0.8 l/ ha Starami (zamiennik Amistaru) jest zbyt niska żeby powstrzymać antraknoze? Opryskalem wczoraj a dzisiaj jakby coraz więcej roslin kręciło. Te pąki kwiatowe które próbują się prostować zakwitna normalnie i wydadzą plon czy już po ptakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj