Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Planowałem przed świętami zasiać ale mokro w polu, dziś drugi raz uprawiałem i przez dwa najgorsze miejsca dopiero dziś się przebiłem. Pisaliście, że łubin nie lubi siewu w mokrą glebę także biorę stoperan i czekam 🙆

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

A u mnie dziś cały dzień miało być pochmurno, mówię dobra sieje oporów, wieczorem i z rana opryskam na wilgotną glebę. Ale nieee, musiał wiatr przyjść, chmury rozgonić i będę pryskał w przesuszona


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1142

ja dziś trochę wsiałem, zawałowałem, jutro idzie oprysk (jak nie będzie wiało), gleba wilgotna, cześć na orce zimowej, reszta po PRŚK, zobaczymy co w tym roku wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

Kto sieje w bloto to zbiera zloto ;)

Akurat to się łubinu nie tyczy. 

Swój sieję po świętach. Urobiłem działki po poplonach talerzówką, wsieję bezorkowo, zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

A niektórzy się zastanawiają czy 10 kwietnia to nie za wcześnie na siew. :D 

434266221_786266023021196_646820834167933772_n.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156

Wczoraj podmiany Lubin słodki mieszanka czarny z białym 200 kg opryskany spanitem

Posiany wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
8 godzin temu, Buszmen11 napisał:

Akurat to się łubinu nie tyczy. 

Swój sieję po świętach. Urobiłem działki po poplonach talerzówką, wsieję bezorkowo, zobaczymy co z tego wyjdzie

Będziesz czymś pryskał ? Chwasty moment mogą ruszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
Napisano (edytowany)

czy będzie ktoś pryskał Dff i metrybuzyną po wschodach tak Jak Kolega Agrest rok temu? ciekawi mnie to rozwiązanie ale nie wiem jak zniesie to mój żółty Mister. 

Przedwschodowe opryski raz że drogo wychodzą( mając na uwadze to że w tamtym roku była taka susza że 500kg z ha zebrałem), dwa puszczają wtorne zachwaszczenie. 

A po wschodowo chwasty pieknie uschły. 

Edytowano przez olkosio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268
11 godzin temu, mf362 napisał:

Będziesz czymś pryskał ? Chwasty moment mogą ruszyć 

2l ctu+ 0,2 dff  po siewniku zrobię, jeśli warunki pozwolą.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
4 godziny temu, olkosio napisał:

czy będzie ktoś pryskał Dff i metrybuzyną po wschodach tak Jak Kolega Agrest rok temu? ciekawi mnie to rozwiązanie ale nie wiem jak zniesie to mój żółty Mister. 

Przedwschodowe opryski raz że drogo wychodzą( mając na uwadze to że w tamtym roku była taka susza że 500kg z ha zebrałem), dwa puszczają wtorne zachwaszczenie. 

A po wschodowo chwasty pieknie uschły. 

Prysnij tym co wymieniasz przedwschodowo powinno na logikę byc wiamre ok sam cos ppdobnego kombinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1762
23 godziny temu, Celownik07 napisał:

Kto sieje w bloto to zbiera zloto ;)

Jesteś mądry jak i ten którego masz na zdjęciu 😂

W błoto to tylko owies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jak myślicie czy w pierwszym tygodniu po świętach jest sens jeszcze zasiać łubin z myślą o zebraniu jakiegoś plonu? Chciałem siać tak dla oka aby było ale pomyślałem że przeznaczę jeszcze dodatkowych parę złotych na opryski od zielska i robaka i spróbuję po raz kolejny powalczyć o zbiór. Plan byłby taki żeby zaorać, uprawić i wsiać Dalbora bo najtaniej idzie go kupić. Potem po wschodach ten przetestowany wariant DFF + metrybuzyna. (tylko czy on powalczy z przytulią?)
Klasa gleby V

Jak myślicie jest szansa żeby coś z tego było czy też od razu nastawiać się na koszenie talerzówką i żadnego nakładu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

A jak dorzucę 50ml Commanda żeby był mocniejszy strzał w przytulię to nie popali łubinu który już powschodził? Bo plan jest właśnie pryskać po wschodach łubinu, przedwschodowe eksperymenty niestety u mnie się nie sprawdzały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
14 minut temu, KlimekPL napisał:

A jak dorzucę 50ml Commanda żeby był mocniejszy strzał w przytulię to nie popali łubinu który już powschodził? Bo plan jest właśnie pryskać po wschodach łubinu, przedwschodowe eksperymenty niestety u mnie się nie sprawdzały

Z Comandem może być różnie.

Najlepiej jak byś zrobił próbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Stan na dziś

Zapowiadają okolice 0 stopni na pojutrze, będzie test na ochłodzenie

IMG_20240401_184005.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

No to mogę spać spokojnie xD

@soltys48 jak myślisz czy siew łubinu niebieskiego z myślą o zbiorze ziarna na piochu ma jeszcze sens? Czy już tylko z myślą o uprawie następczej i zbiorze talerzowką 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Nie mam pojęcia i uprawie łubinu.

Miałem w życiu 3 razy z czego raz zebrałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

ekolodzy i ok 20.04 sieja i sa warte kombajnowania


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paszkamax    16

U mnie siany w sobotę i jeszcze nie pryskany bo nie było warunków, dopiero w czwartek ma być dobrze i nie wiem czy nie będzie za późno aby popryskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Szykować na łubin 100g DFF + 180g metrybuzyny czy zwiększyć dawki?  I czy dawać jakiś adiuwant czy może lepiej nie, żeby nie wzmocnić działania oprysku na sam łubin. :D 

I czy Los Ovados 200ml/ha może być na oprzędzika zamiast Mospilanu? Taniej wychodzi, wiem że ta sama substancja ale lepiej dopytać mądrzejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj