Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

KlimekPL    793

Ja zrobiłem testowy przejazd Corum jakieś 5 metrów opryskiwaczem po łubinie zarówno żółtym jak i waskolistnym. 

Efekt taki, że chwasty wzięło razem z łubinem, więc nie polecam stosować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystry700    0

Witam. Łubin zmrożony. Góra troche brązowa.  Korzeń mocno trzyma. Niektóre rośliny nie ruszone, zdrowe. Czy te zmrożone odbija?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Mi rok temu żółty poprzemarzał to tylko na dołkach odżył ale plonu z niego juz nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Czy jest jakiś środek, który powschodowo zlikwiduje w łubinie wąskolistnym gorzkim i słodkim samosiewy zbóż pszenica/pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    18

czy zaprawa Certicor zawierająca metalaksyl-M (związek z grupy fenyloamidów) – 20 g/l (2,05%),tebukonazol (związek z grupy konazoli-triazoli) – 30 g/l (2,95%) mógł zaszkodzić nasionom łubinu,bo po zaprawieniu zboża zostało trochę i zaprawiłem łubin a teraz słabo wschodzi,wiem że susza ale na koniec dosiewałem nie zaprawionym i ten zszedł niemal w 100% -siew 13,04,2020

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
5 godzin temu, stempos1980 napisał:

Kto stosował Legato w łubinie po wschodowo?

 

Ja stosowałem, gdy okazało się, że stomp przepuścił chwasty. Dawka 0,2 l ale już dosyć późno było łubin miał po kilka liści, oprysk lekko go przyhamował, podziałało na rdesty, przetaczniki, jasnotę ale nie wziął komosy i chabra. Ostatecznie pole poszło pod talerzówkę bo była sama komosa wysokości ponad metr, a łubin po kostki od suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
19 minut temu, eagle19 napisał:

Ja stosowałem, gdy okazało się, że stomp przepuścił chwasty. Dawka 0,2 l ale już dosyć późno było łubin miał po kilka liści, oprysk lekko go przyhamował, podziałało na rdesty, przetaczniki, jasnotę ale nie wziął komosy i chabra. Ostatecznie pole poszło pod talerzówkę bo była sama komosa wysokości ponad metr, a łubin po kostki od suszy.

U mnie komosy niema na polu tylko najwięcej jest gorczycy polnej.zrobiłem próbę dziś plecakowym opryskiwaczem na poprzeczniaku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Legato nie bierze rzepaku to pewnie gorczycy też nie weźmie. Liście tylko zrobiom się białe ale dalej dedzie rosło. Komose weźmie tylko to co było w detanalu( fenmedifam, desdemifam, etofumesat) są jakieś śor które zawierają te substancjie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
9 minut temu, poosa21 napisał:

Legato nie bierze rzepaku to pewnie gorczycy też nie weźmie. Liście tylko zrobiom się białe ale dalej dedzie rosło. Komose weźmie tylko to co było w detanalu( fenmedifam, desdemifam, etofumesat) są jakieś śor które zawierają te substancjie. 

A jak by zrobił mieszankę i beetup trio dodał do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Skład taki sam tylko trochę słabszy ale może być. U mnie na szczęście zrobiłem zapas i starczy mi jeszcze na 2 lata. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@stempos1980 wąskolistny i żółty można betanolem? 

To jeszcze dawajcie jakiś pomysł czym jechać powschodowo mieszanke strączkowo-zbożową łubin wąskolistny z owsem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Podejrzewam że im wcześniej tym lepiej ale gdy chwasty już jakos sie rozwiną aby oprysk spadal na nie a nie na glebe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

https://www.agrofoto.pl/articles/straczkowe/odchwaszczanie-straczkow-poza-antena/

wg tego artykułu przy 4-6 liściach łubinu stosowany nie powodował żadnych skutków ubocznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281
Dnia 27.04.2020 o 20:33, jaco512 napisał:

Każdy graminicyd, Fusilade, Agil, leopard itd.

Czyli buster 100 ec, leopard extra może pójść bez najmniejszych obaw że przypali mi łubin? W jakiej fazie go opryskać i w jakiej dawce?

I czy mogę do tego zabiegu dodać coś na oprzędnika? Planuję cyperkilla i dursbanu dodać trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
52 minuty temu, Fugeo napisał:

Czyli buster 100 ec, leopard extra może pójść bez najmniejszych obaw że przypali mi łubin? W jakiej fazie go opryskać i w jakiej dawce?

I czy mogę do tego zabiegu dodać coś na oprzędnika? Planuję cyperkilla i dursbanu dodać trochę.

A broń cię panie Boże przed taką mieszanką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
10 godzin temu, jaco512 napisał:

Z jakiej strony ten artykuł? Bo cenzura zmieniła link

Nie zwróciłem uwagi. Wpisz w google tytuł odchwaszczanie-straczkow-poza-antena i pierwszy artykuł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174
Dnia 4.04.2020 o 19:50, piotrkrk25 napisał:

Łubin wąskolistny jest wrażliwy na command.

Nawet w małej dawce ? Pytam ponieważ będę siał po jakichś deszczach na przyoranie i zostało mi troszkę Commandu, tak około 0.1 l na ha... ? Czy lepiej nic nie dawać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj