Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

marek530053    63

Co roku robiłem u nich duże zakupy bo mają przyzwoite ceny i za ten łubin zaproponowali mi kukurydzę babexx. Więc wzielem aby swoje cofnąć a kukurydzę co mam teraz za dużo na dwa hektary to sprzedam znajomemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

Witam,po swietach mozna jeszcze zasiać lubin ,bo wsiałem 4 tygodnie temu i  bardzo slabo wschodzi siany na 5-6 cm głebokosci  czy jeszcze poczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
2 godziny temu, greg73 napisał:

Witam,po swietach mozna jeszcze zasiać lubin ,bo wsiałem 4 tygodnie temu i  bardzo slabo wschodzi siany na 5-6 cm głebokosci  czy jeszcze poczekac?

a co sie dzieje ? Szukałeś ziarna w ziemi co tam jest , czy pusciło kiełek czy zbotwiało czy coś  innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107

Osobiście tez sieje na 5-6 cm,3 cm to sam popiół bez wilgoci i nie ma sensu siac tak płytko jak zboże. Jak ziarno skiełkowało to wyjdzie spokojnie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg73    11

gleba piaszczysta kl v po siewie zawalcowana może ta przyczyna,poczekam jeszcze z tydzen mógł pójść trochę głebiej ,.groch siany tak samo a już wschodzi,najwyzej przesieję drugi raz kawałek niewielki, posiany na poplony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARIUSZA323    25
Dnia 10.04.2020 o 09:14, KlimekPL napisał:

No to łubin już został zwałowany. Taka ciekawostka, na zdjęciach widać warunki podczas siewu. Mam nadzieję, że cokolwiek z tego będzie. Jeszcze wieczorem zrobię na części lepszych kawałków oprysk Snajperem 1,5l i będziemy czekać na efekty.

IMG_20200408_152249.jpg

IMG_20200409_102026.jpg

Sialem w piątek ,takie same warunki podczas siewu, chwilami problem z jazdą był bo nic nie było widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Jak kończyliśmy siewu okolo 21 to na uwrociach musielismy zawsze odczekać dobrą minute aż kurzawa opadnie bo nie było widać przejazdów. Nigdy jeszcze nie sialem w tak masakrycznych warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

jak siejesz w błoto to zbierasz złoto ,a ciekawe jakie przysłowie jest z siewem  w takim tumanie kurzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Pawel2678 napisał:

jak siejesz w błoto to zbierasz złoto ,a ciekawe jakie przysłowie jest z siewem  w takim tumanie kurzu?

Takie powodzenie To tylko owsa się tyczy i nawet sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa2019    0
12 godzin temu, Pawel2678 napisał:

jak siejesz w błoto to zbierasz złoto ,a ciekawe jakie przysłowie jest z siewem  w takim tumanie kurzu?

Nie znalazłam starych przysłów o siewach w tumanie kurzu, więc może czas wymyślić nowe;

np ...siejesz w kurz, kredyt tuż tuż!

albo ..siejesz w błoto zbierasz  złoto, siejesz w piach-przed żniwami strach;

( u mnie o 7 rano zaczęło padać :) - jest nadzieja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

U mnie też ładnie pada spokojny deszczyk, mozna powiedzieć że idealnie. Jutro wieczorem więc obowiązkowy oprysk na chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    205
20 godzin temu, Pawel2678 napisał:

jak siejesz w błoto to zbierasz złoto ,a ciekawe jakie przysłowie jest z siewem  w takim tumanie kurzu?

Jak siejesz i sie kurzy wtedy rośnie  aż  sie burzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

U nas padalo o ile mozna to nazwac deszczem pare kroprl iuz wyschlo. Wszystko wyschnie w ch*j. A co do lubinu to ladnie wschodzi.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2463

A Ty myślisz że Ci którzy nie zajmują się rolnictwem, martwią się suszą? Pogadaj ze znajomymi, rodziną - mają na to wyrąbane. Kolega powiedział że jak mi pogoda nie pasuje, to mam iść do pracy

 

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909

Tak wiem że miasto ma wyrąbane że nam wysycha bo jak krajowego nie kupią to śmieci z zagranicy będą i zgłodu nie umrą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj