Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

KRISS75    54

Tak zrobie dam 3 l i może siarczan amonu . Mam nadzieje że koledzy nie robicie mnie w balona i mi ten łubin poźniej wykiełkuje.

Potwierdzam słowa kolegi andrzej1988 też pryskałem glifosatem i kiełkowanie rzędu 90-95%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Czy można teraz jeszcze zwalczyć owies w łubinie? Łubin pokazuje powoli strąki. Na jednej działce przed kwitnieniem stosowałem chizalofop-P-etylowy w dawce 50g/ha i jest czysto

 

Nie uszkodze łubinu jak teraz opryskam tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

mysle że łubinowi nic nie bedzie. Ja jestem mega wkur bo pryskałem leopardem przed kwitnieniem i owies rosnie w najlepsze dawka 1l/ha , a od miedzy był perz przejechałęm 2 razy bo mi zostawało to cos tam wziło poczerwieniał sie i owies i perz. Te srodki teraz to lipa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

My w tamtym roku desykowaliśmy Roundapem i chyba za wcześnie było. ZK wyszła 60% łubin ma teraz jakieś 30-40 cm wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

mysle że łubinowi nic nie bedzie. Ja jestem mega wkur bo pryskałem leopardem przed kwitnieniem i owies rosnie w najlepsze dawka 1l/ha , a od miedzy był perz przejechałęm 2 razy bo mi zostawało to cos tam wziło poczerwieniał sie i owies i perz. Te srodki teraz to lipa.

 

Ja w generykach mam 1 zasadę, dołożyć adiuwant, najlepiej olejowy. Jest lepiej.

 


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Mieliście może dużą presje przytulii w wąskolistnym? Czy kombajn odwieje nasiona przytulii z łubinu? Ze zbóż nie odwiewa, ale do łubinu można ustawić większy wiatr więc tak się zastanawiam czy to wystarczy, czy trzeba będzie gdzieś na czyszczalnie oddać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek250    1

Witam Panowie! Obserwuję to forum i widzę, że szykujecie się do żniw. Ja mam MISTERA i dzisiaj byłem na polu. Jak tak dalej będzie skręcać mi strąki, to żniw u mnie nie będzie. Pryskałem gwarantem i tazerem. Łubin był piękny do dziś... Czy wy też macie problem z żółtym MISTEREM? I czy da się coś z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
tomek250 kolego po środkach jakie zastosowałeś powinno być oki .Ja robiłem zabieg samym Gwarantem na łubin biały Tango i jest ładny czysty  bez objawów choroby .Pewnie będziesz musiał jeszcze raz opryskać ,bo z tego ,co piszesz to środki ,jakie zastosowałeś nie działają .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Afalon plus Sencor ..Wszystko jest oki tylko na jednej górce przytulia ładnie się zadomowiła .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak w bardzo podobnej dawce .Łubin ładnie rośnie i nie odczuł tych środków .A pola w mojej okolicy zaprawdę są kolorowe z łubinami u innych istny herbapol .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Nie ma to pewnie żadnego uzasadnienia ale zrobię tu kryptoreklame dla gwaranta -do tej pory zawsze właśnie jego używałem w łubinie żółtym i zawsze u mnie były problemy z antraknoza raz większe raz mniej aż w ubiegłym roku zmuszony byłem kosic talerzowką, w tym roku poszła bodajże tarcza łan i nie wiem co to choroby grzybowe w łubinie, za kilka lat powiem czy to przypadek czy jednak zależność

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Tarcza łan to tebukonazol, który od kilku lat juz sie stosuje w łubinach na antraknoze. Tylko trzeba wiedzieć, że tebukonazol, dziła interwencyjnie natomiast chlorotalonil, azoksystrobina czy inne strobiluryny działaja prewencyjnie. Jeśli jest już poczatek antraknozy to tebukonazol jest najbardziej wskazany, najlepiej w połaczeniu z chlorotalonilem i strobilurynom, n z Martensem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Nie ma to pewnie żadnego uzasadnienia ale zrobię tu kryptoreklame dla gwaranta -do tej pory zawsze właśnie jego używałem w łubinie żółtym i zawsze u mnie były problemy z antraknoza raz większe raz mniej aż w ubiegłym roku zmuszony byłem kosic talerzowką, w tym roku poszła bodajże tarcza łan i nie wiem co to choroby grzybowe w łubinie, za kilka lat powiem czy to przypadek czy jednak zależność

 

U mnie gwarant zadziałał pięknie .Biały łubin jest zdrowy a w niebieskim zahamował rozwój antraknozy .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pszycha1    8

Gwarantu nie stosujemy interwencyjnie tylko prewencyjnie.Jest to środek powierzchniowy i po pojawieniu się choroby nie zahamuję rozwoju już zaatakowanych roślin.

 

Strobilurynę można stosować interwencyjnie, tak jak triazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Koledzy ja to wszystko wiem, dziwi mnie jednak to że pryskalem w różnych terminach kilka sezonów 2x i zawsze ten sam efekt-czyli antraknoza, tebukanozol zdecydowanie taniej wychodzi a w moim przypadku się sprawdził przynajmniej w tym roku-tak że dla mnie wniosek łatwy co lepiej używać w łubinie żółtym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

co do gwarantu to jest standard tuż przed początkiem kwitnienia i zaraz po kwitnieniu. i efekty widać w tamtym roku nie dałem bo eksperyment był zero nawozów i grzybówki tylko od chwasta popryskałem czyli jak najmniejszy wkład finansowy i była totalna klapa. pozostawiony łubin sam sobie to porażka. tebukonazolu nidy nie stosowałem- bo w łubinie wszystko prewencyjnie prócz szkodników- intewencja to musztarda po obiedzie . w tym roku zapowiadał się rekordowy plon gdyby nie obsada na piachu ok ale na mniej przepuszczalnych glebach dużo ziarniaków wymokło pomimo zaprawiania. chuchać i dmuchać teraz żeby antrakoza nie rozwinęła się. czy ktoś w wąskolistnym zauważył czerwone pojedyncze rośliny uszkodzony korzeń mają jakby zgnity i sam nie wiem czy to szkodnik czy jakaś choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Gwarantu nie stosujemy interwencyjnie tylko prewencyjnie.Jest to środek powierzchniowy i po pojawieniu się choroby nie zahamuję rozwoju już zaatakowanych roślin.

 

Strobilurynę można stosować interwencyjnie, tak jak triazol.

 

Pewnie masz rację ,ale pisząc zahamował rozwój miałem na myśli ,że kolejne rośliny częściowo chore i te zdrowe już nie chorowały ,co jest widoczne gołym okiem.Co ciekawe to po oprysku Gwarantem łubin ponownie nabrał ochoty do kwitnienia i teraz już jest sporo nowych strąków .Na przyszłość ,jaki mam zastosować środek prewencyjnie w fazie pąka kwiatowego ? czy szybciej ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj