Dominator88

Łubin - agrotechnika

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzeniek    10

mogę jeszcze pojechać na łubin biały fusilade na głuchy owies czy już za póżno, do kiedy można pryskać na owies .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Wczoraj byłem na poletkach z łubinem i powiem Wam nie stosujcie dff bo mocno hamuje. Objawy podobne jakby commandem dostał.

Najczystsze poletka były po expercie met i maratonie. Ale oprysk był w fazie 2 liści łubinu na chwasty kiełkujące.

 

a metrybuzyna? co zwalczy tanio samosiewy rzepaku i komosę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Metrybuzyna do 2 liścia też wychodziła całkiem ok. Od 3-4 liścia pali.

Część poletek było po rzepaku i tam najlepiej wychodził robiony maraton, 2l pendiganu i 1l protuganu w fazie 2 liści rzepaku.

Czysto było też po betanalu max pro ale widać że hamuje wzrost.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy metrybuzyna wyczyściła samosiewy rzepaku? zasadniczo nie powinna być ona stosowana na glebach o zawartości substancji organicznej poniżej 4%,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

kolego możesz rozwinąć  bardziej temat z tą metrybuzyną dlaczego nie można jej stosować na glebach poniżej 4% substancji organicznej w glebie na pewno większość nie wie o co chodzi a przynajmniej ja... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morganix    3

Ile płaciłeś za to wapno z Barcina?

 

60 pln netto w listopadzie zeszlego roku

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5386
Napisano (edytowany)

kupiłem dziś Gwarant 500SC 52zł/l i dziś albo jutro polece po łubinie zapobiegawczo, przez ostatnie deszcze jest wysoka wilgotność a i temperatura pnie się w górę, łubin ma już gdzie nie gdzie pąki niebieskie.

Amistar 250SC jest ok. 2 razy droższy ale oprócz antraknozy zwalcza jeszcze więdnięcie fuzaryjne łubinu i szarą pleśń.

 

Czy do Gwaranta mogę dodać odżywki czy trzeba poczekać z tydzień z nimi???  

Edytowano przez marulekk

sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

kiedy pryska się łubin ? jak zaczyna kwitnąć ? I teraz pytanie czy sens w zeszłym roku moj sasiad 4 razy (jak nie więcej )pryskał od grzyba a raczej nie żałuje on finansów na ochronę i zebrał  1tone. Jak to jest u Was niech ktoś sie podzieli opinią. Ja mam zasiany kalif i regent. Myślę niczym nie jechać zapobiegawczo i liczę ze kalif wytrzyma atak  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Jak nie widać infekcji na początku kwitnienia daj 0,7l sarfunu 500 SC. Gdyby pojawiła się antraknoza 2l gwarantu, przy silnej presji najlepiej naprzemiemnie z amistarem. Tylko wtedy trzeba przeliczyć czy warto, czy nie lepiej zrobić zabieg talerzówką.

Właśnie łubin tak ma że nie wazne nawożenie, opryski, wazne żeby spasowała mu pogoda, rok, bardzo nie stabilny w plonowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U mnie obajwy antraktozy sa juz od tygodnia wyglada to tak ze skreca liscie co niektóre w rurki i łodyga zrobiła sie dosc wiotka chyba jutro go prysne teraz pytanie czy moge dodac do gwarantu amistar ? Bo mam za mało gwarantu a amistar mi został? Do tego siarczan i odzywki moge dodac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesko    15

Mozesz zrobic mniej wiecej takie proporcje jak w Olympusie 480 SC.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

czy warto pryskać łubiń gwarantem jak jest duża susza? czy lepiej poczekać i zrobić to po opadach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Metrybuzyna do 2 liścia też wychodziła całkiem ok. Od 3-4 liścia pali.

Część poletek było po rzepaku i tam najlepiej wychodził robiony maraton, 2l pendiganu i 1l protuganu w fazie 2 liści rzepaku.

Czysto było też po betanalu max pro ale widać że hamuje wzrost.

 

Nie do końca rozumiem, ten robiony Maraton stosowałeś w rzepaku czy w łubinie ? W tym roku stosowałem 1 l Afalonu i 0,09 l Command z Atpolanem Soil, i efekt chwastobójczy jest zadowalający, jednak łubin wąskolistny jest przebarwiony. Więc szukam jakiejś alternatywy dla tej mieszaniny herbicydowej na przyszły rok. Co innego byś polecił na wąskolistny przedwschodowo i w jakiej dawce ? Czy może zastosować mieszaninę herbicydową 3 składnikową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Musiałem się pomylić. Chodziło mi o fazę 2 liści łubinu.

Po commandzie wąskolistny będzie się przebarwiał. Zamiast niego daj np pendigan i będzie lepiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

jezeli łubin ma nierozkwitniety pąk kwiatowy to moge go jeszcze bsagranem w dawce 2 l + wsp. potraktować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

U mnie obajwy antraktozy sa juz od tygodnia wyglada to tak ze skreca liscie co niektóre w rurki i łodyga zrobiła sie dosc wiotka chyba jutro go prysne teraz pytanie czy moge dodac do gwarantu amistar ? Bo mam za mało gwarantu a amistar mi został? Do tego siarczan i odzywki moge dodac?

W tym momencie amister juz nie zadziała. Mozesz dac go 0.3 litra i glownie 2 litrzy gwarantu lub sarfun.

Siarczan magnezu możesz dodać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Wie ktoś może do kiedy łubin musi stać na polu żeby dostać dopłatę ?

 

zastanawiam się czy przesiewać czy może poczekać i przyorać jak już będzie można tylko boje się żeby do tego czasu badylem nie zarosło pole.

jeżeli dobrze pamietam do 1 lipca musi byc na polu jak zaorasz 30 czerwca nikt sie nie przyczepi.

 

Wczoraj byłem na poletkach z łubinem i powiem Wam nie stosujcie dff bo mocno hamuje. Objawy podobne jakby commandem dostał.

Najczystsze poletka były po expercie met i maratonie. Ale oprysk był w fazie 2 liści łubinu na chwasty kiełkujące.

dfff  - diflufenikan? jęzeli tak to ja już od 2 lat stosuje i powiem że w fazie dwóch par lisci działa dobrze brak efektów ubocznych na łubinie a zielsko w fazie siewki wycina równo póscił mlecz ale to głegoko korzeniaca sie roslina i puscił ostroznia wczesniej stosowałem od fazy 3 par lisci i wyglądało to już gorzej przebarwiło łubin na około 2 tygodnie zrobił sie jasniejszy ale wrócił do normy a zielsko w tej fazie jest już za duże aby dawka 150ml coś konkretnie zdziałala chwasty pochoruja troche i odżywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@milanreal1 a powiesz jeszcze, bo tak nie widzę takiej informacji, w jakim łubinie te mieszanki były stosowane?? Wąskolistny czy żółty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15463

I u mnie jest kilka co zaczyna kręcić, trzeba prysnąć może dziś nawet jak burze nie najdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Brukarz
      witam mam pytanie dotyczace uprawy Kozłka lekarskiego,kto uprawia na jakiej powierzchni i jakie macie spostrzezenia co do tej prawy :rolleyes: POZDRAWIAM :D
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj