Manio221

Claas mercator 70

Polecane posty

Manio221    0

Witam posiadam komajn claas mercator 70. Mam duży problem z tym iż motowidła bardzo szybko się kręcą  . Kręce korbą szajba się rozszerza i zwęża nadal bez zmian. Wczym moze być problem proszę o pomoc. 

 

Edytowano przez Manio221

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

To nie możliwe. Jak jedna szajba rozszerza się a druga zwęża to jak obroty bez zmian, może pas przykleił się w jednym miesccu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Zobacz czy wariatory oba płynnie się rozszerzają ,czy się nie zaciął lub zardzewiał ten co jest osadzony na wale targańca, czy się rozszerza i zwęża, bo pas cały czas musi być napięty jeśli płynnie chodzą obydwa wariatory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio221    0

Tylko jeden wariator się u mnie rozszerza ten od motowideł a od targańca bez zmian. I mam bardzo luźny pasek

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211

Może sprężyna pęknięta lub koło zapieczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luigigi76    0

Witam. Panowie gdzie w Claas Mercator 70 znajdę numer seryjny rok produkcji lub Vin lub tabliczkę znamionową? 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio221    0

Czyli że jak kręce korbą to dwie szajby mają sie ruszać? Czy tylko jedna a druga się dostosuje sama? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

 Druga ma dostosowywać się sama ,ale dopiero w czasie pracy, na "sucho" nie zareaguje. Obstawiam że masz znacznie zużyte gniazdo klina w połówce przesuwnej i pomoże jedynie ich wymiana. Pękniętej sprężyny raczej nie ma jak i skrajnie zapieczonego lub zardzewiałego koła.

Ale na wszelki wypadek niech i to sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Rozbierz ten wariator który się nie działa i będziesz wiedział co za przyczyna, innego wyjścia nie ma.Tylko uwaga przy rozbieraniu wariatora ze sprężyną, bo jest niebezpieczny ze względu na sprężynę, potrafi wystrzelić przy nieumiejętnym rozbieraniu,jak coś to pisz to podpowiem jak  w miarę bezpiecznie to zrobić.

Edytowano przez wieslaw16
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Zdjęcie i późniejsze założenie tych kół to nie problem , oto jeden sposób z wielu możliwych. Fota zapożyczona z innego tematu na forum

DSC00464.jpg

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luigigi76    0

Ktoś

Witam. Panowie gdzie w Claas Mercator 70 znajdę numer seryjny rok produkcji lub Vin lub tabliczkę znamionową? 

Z góry dziękuję za odpowiedź

pomoże? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Numer masz wybity na ramie tuż nad prawym zawiasem przenośnika pochyłego - gardzieli hedera, tabliczki montowano pod podłogą po prawej stronie rocznik to nie zawsze na metryczce bywał, ale przybliżony to rok znajdujący sie w datownikach na kołach pasowych - zeliwnych  ewentualnie będzie rok młodszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luigigi76    0
9 godzin temu, Pigmei napisał:

Numer masz wybity na ramie tuż nad prawym zawiasem przenośnika pochyłego - gardzieli hedera, tabliczki montowano pod podłogą po prawej stronie rocznik to nie zawsze na metryczce bywał, ale przybliżony to rok znajdujący sie w datownikach na kołach pasowych - zeliwnych  ewentualnie będzie rok młodszy

nad prawym zawiasem znalazłem 8-cyfrowy numer to byłby numer ramy??
a gdzieś występuje numer seryjny czy coś takiego? potrzebne mi jest to do ubezpieczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To jedyny indywidualny numer kombajnu, innych nie ma.

Jeździsz kombajnem  oficjalnie na zarobek /działalność gospodarcza/  czy masz go tylko do własnego użytku?

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luigigi76    0

Na tą chwilę nauka u siebie potem kto wie tylko że muszę na wujka pola jeździć ponad 20km w jedną stronę po drogach publicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Póki co to wyobraź sobie że masz ubezpieczony kombajn, podlega on pod  obowiązkowe OC gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
Manio221 napisał:

Witam posiadam komajn claas mercator 70. Mam duży problem z tym iż motowidła bardzo szybko się kręcą  . Kręce korbą szajba się rozszerza i zwęża nadal bez zmian. Wczym moze być problem proszę o pomoc. 

 

Tam jest taki specjalny pasek dość szeroki, wymieniłeś go? jak będzie zużyty to to nie będzie działał, ja tak miałem rok temu nowy był dwa razy szerszy od starego, od tego bym zaczął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Jest kilka możliwych przyczyn, najczęściej źle ustawiona liniowość   główka kosy- główka wąsa,. Inne możliwości to zużycie elementów prowadzących, krzywy heder, zużycie krawędzi tnących ...

 

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio221    0

Panowie mam prośbę potrzebuje zdjęcia targańca jak jest ustawiony na górnej ośce. Z góry dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio221    0

Witam serdecznie. Mam pytanie w którą stronę kręcić linką żeby motowidła kręciły się wolniej

?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj