Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie. Czy jest kto mi w stanie pomóc. W moim mercatorze 70 po skoszeniu 20 arów nabija słomę w żmijkę/świder kłosownika. Niezależnie od rodzaju zboża i wilgotności. Proszę o pomoc bo to strasznie uciążliwe nie wiem gdzie szukać przyczyny. Z góry dziękuję za pomoc 

Opublikowano

A odrzutnik chodzi? może to on Ci nie odbiera słomy, bo wygląda na to tak jakby tą słoma obkręciła się w koło bębna bo przecież normalnie to słoma będzie szła dołem między bębnnem a klepiskiem.

Opublikowano

Filmik  u mnie  odpala, tam widać pozrywane i pozsuwane do siebie zwoje na żmijce  doprowadzającej niedomłoty  do młocarni, ale to nie przyczyna a skutek przedostawania się badyli przez sita,. Ba, na sita też nie powinny iść. Drobne kawałki które przelecą prze klepisko, grzebień pod odrzutnikiem czy wytrząsacze dostawać sie mogą ale nie tyle by to jeszcze  przeszło na układ powrotny z podsiewacza

Opublikowano

Problem jest w tym że jak widać rura czyli osłona ślimaka jest zniszczona i słomę z klepiska wkręca w ślimaka. Brak kawałka blachy osłaniającej ślimaka. Przez podajnik nie idzie słoma 

Opublikowano

Jak jesteś pewien co jest tego przyczyną to czemu tego  po prostu nie  zrobisz? 

U mnie jest tak i nic się tam nie dzieje, a przy okazji robienia foty zauważyłem że mam blachy odrzutnika do wymiany 😀

ZIVeipCm1uHQSv5JzA_ZtoH_2PxhWPSrmWwd4I_bfNBnopzHvzNgBIcI2zxYxqkLgywlPgSB58b4m2V0v1xQQESwZCPwvwag0T5RA3X7f_xaTxqMuoqEGTGS9VplqpxoxnD3vjAKEPvFG9LcY8TSbcNj_wi83Zzv8sAqHIq6JjyKWH3aS9dU3t0WIz6XHkpvsqdY2-M_HRqQhYb7SyaRBqPrqiEikY_5F9ZDt-H-S1CBsVta167_y6EO-cHce5cM3JAr-hoEzKk8DVhElDKnt0otR2XRplIxeJUJJc_JNXQrfGg3ka2l1Ocg2OPwEUy-1yKUOHGBdPi_MRLfXebGfOOfLbrHgRdeNWRgpgAv2AfKt9NhvMDtPCSLCAbgXs0Y81VJFiJAPo9b4NGESuFnza_zdjrq1eBLJ3T_tTR8bEnZc5h-FYF2c-rHEGsJhv9v6rpQL0qna8Y2wkkKwN8HrnCurco1iNJ3vNsQFcD6iW_MkrvUpWvydSOxarlR_dY1RutjrwUjULWJl7rGU-qj_55H3jJ_fWzi3b6uFg5VDjejgFOcwFDRz2FGAyMLWCEXqe-0VCOKUgxVXFP7UZXNQD7MFbVgYZbikqROWNruHZ4XwcaNhdw0WV0YzPCRJbxl6--HT_ldXwMbzE_MCHspXhIB8WHEqMl1YBRmNKbPTd7n5PQoT6ehK5YBbz1FiJiITm92e3_Gco2-Ay57zsiI8a-OcZ4_BJGXW6E49X9fp7tr-RIIy5y_ML64Gt4jSA=w1250-h937-no?authuser=0

 

Opublikowano

Słusznie radzi @Pigmei Trzeba wyjąć ten podajnik razem z osłoną rurą i wszystko naprawić tzn. ślimak i osłonę i poprawnie ustawić kombajn. A blachy odrztnika swoją drogą wymienić bo może odrzutnik narobić bałaganu. Kombajn trzeba serwisować (przeglądać) a nie tylko do przodu aż coś je..nie.

Opublikowano (edytowane)

No widzisz U Ciebie jak na zdjęciu jest pełna blacha na rurze a u mnie kawałka brak. I dlatego napycha. Dlaczego nie naprawie? Bo nie mam pojęcia jak się za to zabrać kombajn ustawiony mam tak jak rok temu gdzie nie było problemów z tym. U mnie odrzutnik jest cały nie zużyty jak u Ciebie. 

IMG_20220829_211734.jpg

Edytowane przez Luigigi76

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez mateuszskib
      Jak ustawiacie  consula do koszenia owsa a jak do przeżyta chodzi mi na którą dziurkę klepisko jaki wiatr i sita z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez mateuszskib
      Dzień dobry czy ktoś spawal kiedyś ten element w kombajnie Claas consul zdaje to egzamin na dłuższą metę kupiłem kombajn i zauważyłem właśnie że ten element jest podawany 

    • Przez Dawidcase885
      witam panowie czy w tym miejscu zaznaczonym nr 16 to jest jakaś podkładka dystansowa bo  u mnie jej nie ma  i mam luz wzdłużny i zastanawiam się czy to jest właśnie tym spowodowane  


    • Przez Konrad6040
      Witam, posiadam ładowarkę teleskopową Claas Scorpion 7030. Po spuszczeniu hamulca ręcznego nie można wybrać kierunku jazdy, zero jakiejkolwiek reakcji na pulipicie. Przez jakiś czas ładowarką można było pracować ale potrafiła jechać do przodu albo do tyłu, a zmiany kierunku jazdy była nie możliwa, a po wrzucenie neutralu żaden kierunek jazdy nie kontaktował. Dopiero po odczekaniu godziny - dwóch wszystko wracało do normy, ale teraz stoi na amen. Bezpieczniki, przekaźnik sprawdzone.
    • Przez Gal4577
      Witam posiadam claasa celtis 456 mam problem z wałkiem gdy włączam walek za pomoca wajchy obok siedzenia walek nie pracuje a kontrolka PTO mruga jaka może byc przyczyna tej usterki i jak rozwiązać ten problem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v