sumek666

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika - 2020

Polecane posty

many12    804
2 godziny temu, DTaras napisał:

many - czasem sobie myślę, żeś jedyny Polak w Polsce...

Spędziłem najpiękniejsze młodzieńcze latka w kamaszach i sprawy militarne mojej ojczyzny są dla mnie bardzo ważne - nie mogę strawić, że nie bazujemy na własnej armii najdzielniejszej w historii Europy tylko sprowadzamy okupantów,  a swoje brygady (nie podobają mi się te związki taktyczne przemianowane na jamerykański wzór z dywizji) dozbrajamy złomem dla yankesów bezużytecznym - pisdziory  robią tu śmietnisko i ośmieszają nas w oczach państw ościennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
39 minut temu, jarecki napisał:

np . kaucja na akumulatory jest bardzo dobra , to powinno tak być teraz 1kg . akumulatora kosztuje 3 zł , jak by był np . skup oleju smarnego po 3 zł  za kg  . i zdaje ni się żę do akumulatorów zużytych ktoś dopłaca do odbioru czy przerobu tak samo olej bez dotacji to bedzie lipa .

Skupy nie są złym pomysłem. Tylko niestety nie opłaca się wielu produktów skupować. Co do akumulatorów rzadko gdzie pytają o zużyty. Dla nich to problem. A aku zużyty każdy sobie sam na złom zawiezie. Do lasu nikt nie wyrzuci. Gdyby olej skupowali jak kiedyś to by się jeszcze opłacało. Teraz wiele zakładów za odbiór zużytego jak się nie mylę musi płacić. To samo tyczy się zużytych opon.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, many12 napisał:

 ...sprowadzamy okupantów,  a swoje brygady (nie podobają mi się te związki taktyczne przemianowane na jamerykański wzór z dywizji) dozbrajamy złomem dla yankesów bezużytecznym - pisdziory  robią tu śmietnisko i ośmieszają nas w oczach państw ościennych.

Błaszczak poinformował, że "polityczne rozmowy" dotyczące umowy z USA zostały zakończone, a teraz obie strony "pracują nad treścią umowy"...... strona amerykańska "planuje rotację do Polski +przewodniego elementu+ nowo utworzonych dowództw V Korpusu armii USA" po podpisaniu przez Warszawę "porozumienia o współpracy obronnej i umowy o +podziale obciążenia+, tak jak zostało wcześniej obiecane".200617-A-AW719-1002https://www.defence24.pl/geopolityka/blaszczak-dowodztwo-amerykanskiego-korpusu-w-polsce-bedzie-najwazniejsze-na-wschodniej-flance-nato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
5 godzin temu, DTaras napisał:

Jak to się ma do takiego 5, któremu poświęcono dwa słowa?

Piąte powinno brzmieć. " Nie zabijaj i nie daj się zabić", to by załatwiało sprawę obrony koniecznej.:lol:

12 minut temu, Ywa napisał:

strona amerykańska "planuje rotację do Polski +przewodniego elementu+ nowo utworzonych dowództw V Korpusu armii USA"

V korpus, a raczej to co dziś może zostać przerzucone do nas to lekkie pododdziały piechoty i zwiadu. Rotacyjnie, czyli jak zwykle zajma poligony i poćwiczą. 

To w niczym nie zmienia układu sił, bo równie dobrze ichnie rozpoznanie mogłoby przylatywać śmigłowcami z Niemiec, które maja na na wyposażeniu . Różnicę robi tylko kwota którą zabulimy za ich utrzymanie.

Edytowano przez mirro
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
19 minut temu, mirro napisał:

Piąte powinno brzmieć. " Nie zabijaj i nie daj się zabić", to by załatwiało sprawę obrony koniecznej.

eee a co z policzkiem żeby drugi nastawić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Taaaaaa najpierw policzek, potem dupsko a potem do paszczy. Taktyka działania Rządu RP w stosunku do Rządu USA.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
25 minut temu, mirro napisał:

Piąte powinno brzmieć. " Nie zabijaj i nie daj się zabić", to by załatwiało sprawę obrony koniecznej.:lol:

V korpus, a raczej to co dziś może zostać przerzucone do nas to lekkie pododdziały piechoty i zwiadu. Rotacyjnie, czyli jak zwykle zajma poligony i poćwiczą. 

To w niczym nie zmienia układu sił, bo równie dobrze ichnie rozpoznanie mogłoby przylatywać śmigłowcami z Niemiec, które maja na na wyposażeniu . Różnicę robi tylko kwota którą zabulimy za ich utrzymanie.

 Pododdziały są lekkie. Ale pieniądze, które za to zapłacimy będą ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

a tak na marginesie wycofanie czesci wojska USA  z Niemiec  pewno przyspieszy plan utworzenia korpusu pod dowództwem UE .                                   Jakiś sens by to miało ,tylko czy np . misje zagraniczne pokojowe takiego korpusu by mogły się odbyć ? Nie ktore kraje mają sprzeczne interesy  ,chociaż istnieje np .OBWE 

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pis chce z niego zrobić na siłę wielkiego prezydenta. A prawda jest taka, że może był lepszy od Dudy ale i tak marny jako prezydent. Na szczęście to dość niewielka seria. Która za parę lat trafi na przemiał. A swoja droga tylko 20 zł. Powinien to być banknot 20 000 zł.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3133

cyt - " Ale, jak to w koalicji, w wielu sprawach zgadzamy się, ale są też sprawy, w których się możemy pięknie różnić z panem premierem. "- pwiedzial Zbigniew Z. osobnik dwojga stanowisk i jeśli oglądał "Facetów w czerni" to można mieć mieszane uczucia jak to On zamierza się "różnić" bo jeśli tak jak pewien boglodyta z tego filmu to... a tak. o film mi chodziło a nie tych "facetów w czerni" z którymi Zbigniew Z. na codzień się zadaje co Mu na pewno wykrzywiło ocenę rzeczywistości w bardzo jednostronny sposób bo akurat wodę z mózgu to owi potrafią robić oj potrafią.
cytat z artykułu;
https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Zgrzyt-w-rzadzie.-Ziobro-skrytykowal-decyzje-Morawieckiego

pokazuje się niezasypywalna przepaść w gromadzie tzw zjednoczonej prawicy bo nie wszyscy stamtąd pozwolą sobie na fundamentalizm wyznaniowy żeby się wstydu przed zwykłymi obywatelami nie najeść i zobaczymy czy zakapiory kościółkowe zdominują rządy w Polsce czy jest jeszcze nadzieja na rządy adekwatne do epoki.
_____________________

Wycofanie jankeskich osiłkow od szkopów to nic innego jak zakończenie okupacji po drugiej wojnie światowej i pod pozorem awantury z Niemcami Trump wyświadcza Im historyczną przysługę a nie sądzę aby był na tyle głupi żeby nieświadomie.
To jest temat na szersze opracowanie naukowe.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402

Oooooo właśnie. I wtedy będziemy mówić o Panu Kaczyńskim- Prezydent Kanonik. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
5 godzin temu, mirro napisał:

 

V korpus, a raczej to co dziś może zostać przerzucone do nas to lekkie pododdziały piechoty i zwiadu. Rotacyjnie, czyli jak zwykle zajma poligony i poćwiczą. 

To w niczym nie zmienia układu sił, bo równie dobrze ichnie rozpoznanie mogłoby przylatywać śmigłowcami z Niemiec, które maja na na wyposażeniu . Różnicę robi tylko kwota którą zabulimy za ich utrzymanie.

Pytanie brzmi - Czy my Polska jesteśmy wolnym,  suwerennym i demokratycznym krajem bo ta Duda-Obłuda sprowadzając nam okupantów czyni z naszej ojczyzny kolonię białej gwiazdy tym razem bez żadnego wystrzału. Ywa każdy troszeczkę kumaty wie, że jamerykańce za friko nie ruszą nawet palcem w swych brudnych onucach - oni chcą nas nie tylko doić finansowo za utrzymanie swoich kowboi ale przy odrobinie wyobrażni wiadomo jakie mają celu drugoplanowe. Nie jest moją rolą rozjaśniania ciasnych umysłów ale myślenie jest domeną dnia jutrzejszego a przy odrobinie refleksji czyni nas wolnymi w naszym najbliższym gronie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, many12 napisał:

Pytanie brzmi - Czy my Polska jesteśmy wolnym,  suwerennym i demokratycznym krajem

amerykańców i faszystów wygnać i jesteśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6402
7 minut temu, many12 napisał:

Pytanie brzmi - Czy my Polska jesteśmy wolnym,  suwerennym i demokratycznym krajem

Ależ tak, oczywiście. No chyba że Pani Ambasador USA nagle przypomni że tylko tak nam sie wydaje.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

i fałszywych proroków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Taki banknot 20 zł ma z jednej strony widok władcy a z drugiej monety z wizerunkiem, w tym przypadku, kuraka. Tu będzie imć Lech i samolot z dwoma wybuchami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

tak mi sie zdaje ze wy patrzycie na sp.prezydenta lecha kaczynskiego przez pryzmat tego co dzialo sie juz po jego smierci... przez okulary prezesa, adriana, brozki czy pinokia...

kurna,piwo sie skonczylo, sklep zamkniety , wszystko przez te upaly-w koncu nadeszly, piwo lezalo ponad 2 tyg ,dobrze ze sie nie przeterminowalo.

ten vice-starosta to amator, o takiej radnej sobie poczytajcie

https://biznes.wprost.pl/gospodarka/10349253/21-zl-oszczednosci-upadlosc-konsumencka-i-niejasne-interesy-radna-pis-zostala-prezesem-spolki-grupy-azoty.html


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4609
11 godzin temu, agromatik napisał:

Jak się podoba propozycja wprowadzenia kaucji za oleje i środki smarne? Wysokość określana jest na ok. 5 zł od litra, zwrot kaucji po oddaniu zużytego smaru do pkt. odbioru, no chyba że wężyk pęknie albo "szyśdzesiuntka" ma przepał to du-blada poszło do budżetu..

smar jakoś mam oddać wytrzeć szmatą i przynieś ??

11 godzin temu, hubertuss napisał:

Po prostu szykuje się kolejny podatek. Bo nie ma co kraść. Wiadomo, ze nikt nie odda całego oleju i od każdej bańki parę złociszy wpadnie. Chociaż może przedsiębiorczy zaczną wody dolewać.

ja większości zużywam starego oleju  smarowanie le mszy narzędzi itp ... a zimą daje do specjalnego pieca na olej używany  dogrzewam czasami halę 30 dni w roku 

co mam go oddać ?? 

  • Haha 1

Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj